Presidential Cycling Tour of Turkey 2016: etap 6

Hiszpan Jaime Roson (Caja Rural-Seguros RGA) po wspinaczce do Elmali wygrał królewski etap Wyścigu Dookoła Turcji.

23-latek na finiszu stromego podjazdu pokonał Przemysława Niemca (Lampe-Merida). Trzecie miejsce zajął Paweł Cieślik (VERVA Activejet).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Portugalczyk Jose Goncalves (Caja Rural-Seguros RGA).

W ucieczce dnia górskiego etapu znaleźli się Ilja Koshevoy (Lampre-Merida), Stig Broeckx (Lotto Soudal), Jose Gonçalves i Antonio Piedra (Caja Rural-Seguros RGA), Eduard Grosu i Antonio Viola (Nippo-Vini Fantini), Nicolas Baldo (Team Roth), Galym Akhmetov (Astana City), Peter Schulting (Parkhotel Valkenburg), Nazim Bakirci (Torku Sekerspor) i Enrico Salvador (Unieuro Wilier), uzyskując nieco ponad minutę zapasu nad peletonem.

Pierwszy podjazd etapu przerzedził grupkę, a na czele zostali Koshevoy, Broeckx, Baldo, Schulting i Bakirci, wspinaczkę ku zlokalizowanemu na 54 kilometrze szczytowi kontynuując z zapasem 1:20 nad prowadzonym przez ekipę CCC Sprandi Polkowice peletonem.

Schulting wygrał lotną premię, Bakirci zdobył punkty na górskiej premii, a piątka, po chwili podziału, podjęła walkę na płaskowyżu prowadzącym w kierunku finałowej wspinaczki. Różnica podskoczyła do 2 minut, ale nie na długo - w peletonie rządzili kolarze Piotra Wadeckiego, a mocne tempo zakończyło odjazd 30 kilometrów przed metą.

Kontrowali Liam Bertazzo (Southeast Venezuela), Dominik Hrinkow (Hrinkow Advarics Cycleang), Simone Petilli (Lampre-Merida) oraz Daniele Colli (Nippo-Vini Fantini), zyskując minutę przewagi, ale na finałowym podjeździe do Elmali (10,7 km; 6,9%) CCC Sprandi Polkowice znów narzuciło mocne tempo i błyskawicznie zredukowało przewagę do 20 sekund.

Na atak zdecydował się Petilli, samotnie utrzymując wątłą przewagę nad topniejącym peletonem, z którego na 8 kilometrów przed metą strzelił Pello Bilbao (Caja Rural-Seguros RGA).

7 kilometrów przed metą mocniej depnął Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice), przetrzebiając czołową grupę. Kolarze polskiej grupy na prowadzeniu zmieniali się z zawodnikami Caja Rural, na 6 kilometrów przed metą kończąc akcję prowadzącego Włocha.

Hiszpańska grupa wprowadziła czołówkę z czterema kolarzami CCC, dwoma zawodnikami VERVA Activejet i Przemysławem Niemcem (Lampre-Merida) na ostatnie cztery kilometry. Na najostrzejszym fragmencie, 3 kilometry przed metą, tempo nadawać zaczął Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), na kole mając Pawła Cieślika (Verva Activejet) i Adama Hansena (Lotto Soudal).

Belg wypadł z czołówki po defekcie na 2,5 kilometra przed metą, a na atak zdecydował się Koshevoy, ciągnąc za sobą Hirta i Jaime Rosona (Caja Rural). Grupkę pościgową organizowali kolarze Vervy - Karel Hnik i Cieślik - oraz  Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Roson wyczuł etapowe zwycięstwo i ruszył samotnie na 1,5 kilometra przed metą. Hiszpan zaczął zyskiwać, ale chwilę później do kontry przeszedł Niemiec, śmiałym zrywem dopadając młodszego rywala w obrębie ostatniego kilometra. Dwójka razem dotarła na finisz i walczyła o etapowy triumf. Świeżo upieczony zawodowiec okazał się szybszy od doświadczonego Polaka i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo.

Trzeci do mety dotarł Cieślik, na ostatnich metrach radząc sobie z Koshevoyem i Hirtem.

Wyniki 6. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2016 (2.HC), Kumluca - Elmali (116,9 km):

  1 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   3:22:16
  2 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     00:02
  3 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          00:12
  4 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          00:16
  5 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         00:19
  6 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  00:30
  7 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier                           00:38
  8 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  00:40
  9 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 10 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:51
 11 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City                             00:59
 12 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:01
 13 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                   01:24
 14 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 15 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   01:32
 16 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:34
 17 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet                             01:43
 18 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              01:56
 19 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier
 20 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor                            02:10
 21 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:34
 22 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg                    02:43
 23 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   03:30
 24 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            03:35
 25 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                03:43
 26 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                          04:04
 27 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv          04:11
 28 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                   04:33
 29 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 04:37
 30 David Belda Garcia (Spa) Team Roth                           05:48
 31 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         06:25
 32 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City
 33 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg
 34 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 35 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 36 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         07:53
 37 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela                   09:19
 38 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      09:20
 39 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 40 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics
 41 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 42 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor                          09:51
 43 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM      09:56
 44 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefou     10:26
 45 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv             11:05
 46 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 11:19
 47 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              12:36
 48 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     12:49
 49 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 50 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 51 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier                        14:20
 52 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela                  15:03
 53 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                16:03
 54 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier                         17:50
 55 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela                     18:09
 56 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
 57 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 20:27
 58 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  20:46
 59 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics                          21:07
 60 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier                           21:15
 61 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg                  22:04
 62 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 63 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 64 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg                     22:10
 65 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
 66 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                       22:11
 67 Nicola Toffali (Ita) Team Roth
 68 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth
 69 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    22:13
 70 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City                             22:33
 71 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     25:08
 72 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier
 73 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier
 74 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 75 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela
 76 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics
 77 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor
 78 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 79 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 80 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 81 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg
 82 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 83 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 84 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
 85 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City
 86 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 87 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 88 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics
 89 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 90 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics
 91 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            25:14
 92 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida                                25:17
 93 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                             28:07
 94 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                           29:32
 95 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carref     29:34
 96 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   30:06
 97 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carr     30:09
 98 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv              30:18
 99 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour        30:39
100 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City                              30:48
101 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City
DNS André Greipel (Ger) Lotto Soudal
DNS Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
DNS Enrique Salz Unzue (Spa) Southeast - Venezuela

Klasyfikacja po 6. etapie:

  1 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA               23:29:57
  2 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:18
  3 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City                             00:46
  4 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  02:13
  5 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               04:21
  6 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            06:46
  7 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              09:22
  8 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    12:14
  9 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                12:46
 10 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     12:58
 11 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier                           13:08
 12 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  13:34
 13 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            13:57
 14 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                        15:22
 15 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                   16:06
 16 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet                             16:25
 17 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                   19:28
 18 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          20:27
 19 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   22:07
 20 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     23:13
 21 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg                    23:50
 22 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  25:17
 23 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          25:55
 24 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 26:11
 25 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  26:19
 26 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City                             27:02
 27 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      30:59
 28 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         31:46
 29 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefou     31:52
 30 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     33:01
 31 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         33:32
 32 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                          34:09
 33 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   34:46
 34 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth                              35:30
 35 David Belda Garcia (Spa) Team Roth                           35:53
 36 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor                            37:04
 37 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg                   37:52
 38 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA              39:25
 39 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            41:26
 40 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv          43:22
 41 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        45:20
 42 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet                        46:02
 43 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           46:25
 44 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg                  46:42
 45 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            46:50
 46 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 46:56
 47 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     47:19
 48 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela                   47:25
 49 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          48:46
 50 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City                          48:48
 51 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 52 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier                        50:36
 53 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                               51:01
 54 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              51:21
 55 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              51:50
 56 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg                     52:15
 57 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         52:23
 58 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics                       52:28
 59 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv             53:48
 60 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor                          53:53
 61 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               54:00
 62 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           54:34
 63 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM      56:17
 64 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela                     56:24
 65 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    56:48
 66 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour           57:13
 67 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela                  57:26
 68 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               57:57
 69 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics                       57:58
 70 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier                        58:07
 71 Nicola Toffali (Ita) Team Roth                               58:48
 72 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg                    59:20
 73 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                        59:31
 74 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                59:50
 75 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet                     01:02:04
 76 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                01:03:12
 77 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City                           01:03:18
 78 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier                      01:04:11
 79 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             01:04:27
 80 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                              01:05:01
 81 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:05:13
 82 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                    01:07:49
 83 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City                          01:07:58
 84 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics               01:08:28
 85 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics                      01:08:40
 86 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                  01:09:18
 87 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida                             01:11:09
 88 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela                01:12:21
 89 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carref  01:12:56
 90 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier                    01:16:22
 91 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                        01:19:48
 92 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City                     01:22:23
 93 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier                        01:22:43
 94 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth                        01:22:52
 95 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                          01:23:08
 96 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv      01:25:40
 97 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:25:53
 98 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics                       01:27:01
 99 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv           01:30:55
100 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carr  01:31:33
101 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour     01:57:42

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: