Presidential Cycling Tour of Turkey 2016: etap 4

Sacha Modolo (Lampre-Merida) wygrał czwarty odcinek ścigania w Turcji. Liderem pozostał Hiszpan Pello Bilbao (Caja Rural-Seguros RGA).

Włoski sprinter na finiszu ograł Antonio Violę (Nippo-Vini Fantini) oraz Manuela Bellettiego (Southeast-Venezuela).

8. linię mety minął Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice).

Grupa Lampre-Merida od początku etapu nadawała tempo rywalizacji. Formowanie się ucieczki szło opornie, gdyż w pierwszej partii etapu do pokonania były trzy górskie premie. Włoska ekipa nadawała tempo, a na 31 kilometrze punkty klasyfikacji górskiej zdobyli Ilja Koshevoy i Przemysław Niemiec. Siedem kilometrów dalej kolejną premię Polak minął jako pierwszy.

Ucieczkę zawiązali w końcu Nikolay Mikhaylov (CCC Sprandi Polkowice), Mirko Tedeschi (Southeast-Venezuela), Paweł Cieślik (Verva-Activejet), Dominik Hrinkow (Hrinkow Avarics Cycleang), Sven Van Luijk (Parkhotel Valkenburg) oraz Alessandro Malaguti (Unieuro Wilier). Grupka na 100 kilometrze miała dwie i pół minuty przewagi nad peletonem i między sobą rozegrała górską premię trzeciej kategorii 13 kilometrów dalej. Hrinkow minął jej szczyt przed Cieślikiem i szóstka, po pokonaniu krótkiego zjazdu, rozpoczęła 60-kilometrowy płaski odcinek prowadzący do mety.

Pogonią kierowała ekipa Lotto Soudal, licząc na finisz z peletonu na płaskiej końcówce. Dwie minuty przewagi nie wróżyły powodzenia akcji, a brak większej współpracy spowodował, że na 40 kilometrów przed metą na atak zdecydował się Cieślik.

Polak zabrał na koło Malagutiego i Van Luijka i na 32 kilometry przed metą notował 2:20 nad peletonem. Trójka broniła się jak mogła, ale rozpędzająca się grupa nie zamierzała dawać prezentów.

Losy wyścigu próbował odwrócić Malaguti, 11 kilometrów przed metą atakując z ucieczki i próbując utrzymać 70 sekundową przewagę.  Kolarze Lotto i Southeast-Venezuela nie wypuścili tego ruchu spod kontroli i harce zakończyli na 4,5 kilometra przed metą.

Walkę pociągów sprinterskich toczyli koledzy Jakuba Mareczki i Marco Zanottiego, acz na ostatnim kilometrze najsprytniej zagrał duet Lampre-Merida. Sacha Modolo miał wprawdzie tylko jednego kolegę z ekipy, ale zawahanie w szeregach Southeast umożliwiło mu wyjście na pozycję i skuteczny finisz.

Bardzo długo trwały akcje zaczepne, ale w końcu udało się odjechać. Moi współtowarzysze nie byli jednak chętni do mocnej współpracy, dlatego nasza przewaga cały czas wahała się w granicach 2-3 minut. Gdy zjechaliśmy już w płaski teren trochę przyspieszyliśmy, ale to nie było to. Postanowiłem zaatakować i zredukowałem grupę do trzech zawodników. W samej końcówce nieco zapłaciłem za moją akcję i odjechał mi jeden z kolarzy, ale to nie miało już większego znaczenia, bo peleton nie pozostawił nam złudzeń łapiąc nas na ostatnich kilometrach

- skomentował wyścig Cieślik.

Wyniki 4. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2016 (2.HC), Seydisehir - Alanya (187 km):

  1 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                         4:26:26
  2 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
  3 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg
  4 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
  5 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
  6 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
  7 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
  8 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  9 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier
 10 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City
 11 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 12 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 13 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 14 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 16 Lukas Jaun (Swi) Team Roth
 17 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 18 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg
 19 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 20 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 21 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier
 22 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 23 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 24 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City
 25 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 26 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 27 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 28 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 29 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 30 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg
 31 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 32 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor
 33 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 34 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 35 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City
 36 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 37 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 38 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg
 39 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela
 40 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 41 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 42 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor
 43 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 44 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 45 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 46 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 47 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         00:13
 48 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        00:18
 49 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                        00:19
 50 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            00:25
 51 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier                         00:45
 52 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier                        00:25
 53 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 54 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg
 55 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 56 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 57 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 58 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 59 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
 60 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 61 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City
 62 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 63 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor
 64 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 65 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 66 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 67 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor
 68 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 69 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM
 70 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 71 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg                    00:55
 72 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela
 73 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
 74 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida                                00:58
 75 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 76 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 77 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela
 78 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 79 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     01:02
 80 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            01:09
 81 Enrique Salz Unzue (Spa) Southeast - Venezuela               01:11
 82 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 83 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                       01:14
 84 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 01:16
 85 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 01:30
 86 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          01:36
 87 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              01:48
 88 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg                  01:53
 89 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           01:55
 90 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             02:12
 91 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier                       17:05
 92 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 93 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City
 94 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier
 95 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv         
 96 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 97 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City
 98 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 99 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth
100 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
101 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
102 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
103 Daniel Staniszewski (Pol) Verva ActiveJet
104 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City
105 Nicola Toffali (Ita) Team Roth
106 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
107 Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour      18:29

Klasyfikacja po 4. etapie:

  1 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 15:46:38
  2 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  00:05
  3 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:13
  4 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City                             00:22
  5 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:14
  6 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:22
  7 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            03:46
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             05:41
  9 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              07:34
 10 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                08:59
 11 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier                           13:05
 12 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            13:08
 13 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     13:33
 15 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                        14:01
 16 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                   15:17
 17 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 18 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                   15:30
 19 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            16:53
 20 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             17:29
 21 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth                              17:56
 22 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            19:55
 23 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     20:47
 24 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          20:50
 25 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 26 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 27 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              21:08
 28 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   21:10
 29 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City                             21:12
 30 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           21:19
 31 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      21:35
 32 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg                    21:42
 33 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefou     22:01
 34 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     22:07
 35 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        22:20
 36 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     23:07
 37 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  23:42
 38 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          23:46
 39 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg                  24:34
 40 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          24:55
 41 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         25:35
 42 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 43 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier                        26:03
 44 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                               26:28
 45 Enrique Salz Unzue (Spa) Southeast - Venezuela               26:54
 46 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg                     30:40
 47 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 49 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 50 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg                   30:43
 51 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 52 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour           31:00
 53 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor                          31:08
 54 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   31:21
 55 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           33:05
 56 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City
 57 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics Cycleangteam          33:25
 58 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   33:41
 59 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                        34:19
 60 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg                    34:30
 61 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 34:47
 62 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    35:10
 63 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor                            35:29
 64 Nicola Toffali (Ita) Team Roth                               37:00
 65 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet                        37:31
 66 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela                   38:11
 67 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
 68 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              39:04
 69 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv          39:46
 70 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City                          42:58
 71 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
 73 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 74 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv             43:18
 75 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor
 76 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 77 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam     43:28
 78 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 79 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam          43:43
 80 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier
 81 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 82 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               43:56
 83 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier                         44:03
 84 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                     44:12
 85 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida                                44:16
 86 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  44:23
 87 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               44:24
 88 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City                             44:41
 89 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 45:09
 90 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                       45:46
 91 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         45:54
 92 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM      46:29
 93 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela                   47:09
 94 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                             48:03
 95 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier                       50:30
 96 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                           50:51
 97 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City
 98 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier                        01:00:23
 99 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv           01:00:33
100 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth                        01:00:39
101 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:00:52
102 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv      01:01:07
103 Daniel Staniszewski (Pol) Verva ActiveJet                 01:01:11
104 Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour   01:01:27
105 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carr  01:01:59
106 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam          01:05:10
107 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour     01:27:38

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: