Daniel - odzież kolarska

Giro d'Italia 2016: skład Giant-Alpecin

Holender Tom Dumoulin i Niemiec Nikias Arndt poprowadzą zespół Giant-Alpecin na trasie 99. edycji Giro d-Italia (6-29 maja).

Szósty kolarz ubiegłorocznej Vuelta a Espana postara się o wygranie jednego z etapów jazdy na czas i zdobycie maglia rosa. Włoski wyścig rozpoczyna się blisko 10-kilometrową czasówką w Apeldoorn, natomiast na 9. etapie kolarze zmierzą się z mocno pofałdowaną, 40-kilometrową próbą, która uporządkuje klasyfikację po pierwszym tygodniu zmagań.

Dumoulin nie może liczyć na wsparcie zespołu na górskich odcinkach i nie zapowiada walki w klasyfikacji generalnej.

Pomoc zespołu otrzyma za to Nikias Arndt, który swoich szans szukał będzie na płaskich finiszach. 24-latek, zwycięzca etapu Criterium du Dauphine z 2014 roku, debiutował będzie na najwyższym poziomie i sprawdzi się w starciu z takimi asami jak Andre Greipel (Lotto Soudal) czy Marcel Kittel (Etixx-Quick Step).

W składzie znaleźli się także świetnie radzący sobie w jeździe na czas Tobias Ludvigsson oraz lubiący ataki na trudnych górskich etapach Georg Preidler.

Skład Giant-Alpecin na Giro d'Italia 2016: Nikias Arndt (Niemcy), Bert De Backer (Belgia), Tom Dumoulin (Holandia), Chad Haga (USA), Cheng Ji (Chiny), Tobias Ludvigsson (Szwecja), Georg Preidler (Austria), Tom Stamsnijder (Holandia) i Albert Timmer (Holandia).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: