Tour de Romandie 2016: prolog

Ion Izagirre (Movistar) zwycięstwem w prologu otworzył rywalizację na trasie 70. Wyścigu Dookoła Romandii.

27-letni Bask pokonał o 6 sekund Toma Dumoulina (Giant-Alpecin) oraz o 7 sekund Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

Zawodnicy rywalizowali na blisko 4-kilometrowej trasie, naznaczonej podjazdem pod Rue de la Montagne (1,32 km; 5,3%, maks. 9%). Pogoda nie była najgorsza, ale momentami pojawiał się niewielki opad śniegu z deszczem, co sprawiało, że kolarze jechali w zmiennych warunkach. Zwłaszcza ostatnim kolarzom na starcie, w tym Rafale Majce (Tinkoff), który stracił 27 sekund, zabrakło szczęścia do pogody.

Kwiatkowski po swoim przejeździe prowadził, poprawiając o sekundę czas Gorki Izagirre. Brata pomścił Ion, którego przejazd był zdecydowanie najszybszy na otwarcie Tour de Romandie.

Wyniki prologu Tour de Romandie 2016 (WT), La Chaux-de-Fonds - La Chaux-de-Fonds (3,95 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                   05:33
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:06
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            00:07
  4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
  5 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 00:08
  6 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                00:09
  7 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           00:11
  8 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
  9 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 10 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:12
 11 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 12 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            00:13
 13 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team
 14 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:14
 15 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             00:15
 16 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 17 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 18 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team           00:16
 19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 20 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 21 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
 22 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:17
 23 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
 24 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 25 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 26 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       00:18
 27 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 29 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                        00:19
 30 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 31 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre - Merida             00:20
 32 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo
 33 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 34 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 35 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team              00:21
 36 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:22
 37 Pierre Rolland (Fra) Cannondale                              00:23
 38 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 39 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team
 40 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 41 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale
 42 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
 43 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
 44 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
 45 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       00:24
 46 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
 47 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 48 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 49 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 50 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 51 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 52 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                          00:25
 53 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
 54 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 55 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 56 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre - Merida
 57 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                   00:26
 59 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 60 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 61 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale
 62 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 63 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Astana Pro Team
 64 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                               00:27
 65 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 66 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 67 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 68 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 69 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             00:28
 70 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 71 Steve Morabito (Swi) FDJ
 72 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        00:29
 73 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
 74 Alex Peters (GBr) Team Sky                                   00:30
 75 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 76 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling
 77 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 78 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 79 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 80 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre - Merida
 81 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         00:31
 82 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo
 83 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 84 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             00:32
 85 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              00:33
 86 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 87 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 88 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:34
 89 Ben Swift (GBr) Team Sky
 90 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 91 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             00:35
 92 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 93 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 94 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:36
 95 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 96 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 97 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 98 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 99 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
100 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge
101 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:37
102 Roland Thalmann (Swi) Team Roth                              00:38
103 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
104 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
105 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
106 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
107 William Bonnet (Fra) FDJ
108 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
109 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                00:39
110 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
111 Bruno Pires (Por) Team Roth
112 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
113 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
114 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             00:40
115 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
116 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
117 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           00:41
118 Dylan Page (Swi) Team Roth                                   00:42
119 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         00:43
120 Nathan Brown (USA) Cannondale
121 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
122 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling                    00:44
123 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
124 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
125 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
126 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        00:45
127 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
128 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       00:46
129 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
130 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          00:47
131 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team
132 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                                00:48
133 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
134 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               00:50
135 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
136 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            00:51
137 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
138 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
139 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
140 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         00:52
141 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
142 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
143 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
144 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
145 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
146 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       00:53
147 Anthony Roux (Fra) FDJ
148 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
149 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     00:54
150 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
151 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            00:55
152 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
153 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 00:56
154 Martin Kohler (Swi) Team Roth                                00:57
155 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    01:04
156 Andrew Talansky (USA) Cannondale
157 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  01:05
158 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             01:12
159 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            01:16

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: