Presidential Cycling Tour of Turkey 2016: etap 3

Andre Greipel (Lotto Soudal) triumfował na trzecim etapie tureckiego touru. Pozycję lidera stracił Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Niemiec na finiszu pokonał Włocha Alberto Cecchina (Team Roth) i drużynowego kolegę Krisa Boeckmansa.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Hiszpan Pello Bilbao (Caja Rural-Seguros RGA).

Belgijska ekipa znokautowała konkurencję na wietrznym etapie - do mety na czele dotarła grupka ośmiu kolarzy, w tym sześciu w czerwonych koszulkach i czarnych szortach.

Silny wiatr nie opuścił wyścigu, stając się orężem Lotto Soudal. Belgijska grupa przycisnęła od samego startu, rozrywając peleton na trzy części. W ostatniej grupie pozostał lider Przemysław Niemiec.

24-osobową czołówkę prowadził cały zespół Lotto, jechało w niej również czterech kolarzy Caja Rural z wiceliderem Pello Bilbao oraz Adrian Banaszek (Verva ActiveJet). Po niespełna 40 kilometrach przewaga nad grupą Niemca wynosiła blisko 2 minuty, a przez pierwszą godzinę przejechano 52 kilometry.

O ile grupa goniąca czołówkę utrzymywała stratę na poziomie półtorej minuty, o tyle grupa lidera traciła, po 60 kilometrach notując straty ponad 4 minut. Na nieosłoniętej od wiatru drodze prowadząca grupa nie oglądała się na nikogo i powiększała przewagę - 50 kilometrów przed metą peleton tracił 5:30, a grupa Niemca ponad 14 minut.

W pierwszej grupce kręcili Roberto Ferrari (Lampre-Merida), Stieg Boeckx, Gert Dockx, Frederik Frison, Andre Greipel, Adam Hansen, Greg Henderson, Jelle Wallays i Kris Boeckmans (Lotto Soudal), Pello Bilbao, Jose Goncalves, David Arroyo i Lluis Mas (Caja Rural-Seguros RGA), Mikel Aristi (Delko Marseille Provence KTM), Riccardo Stacchiotti (Nippo-Vini Fantini), Enrique Sanz (Southeast-Venezuela), Alberto Cecchin i Nicola Toffali (Team Roth), Adrian Banaszek (VERVA Activejet), Anton Kuzmin, Nikita Stalnov, Maxim Satlikov (Astana City), Massimo Graziato (Parkhotel Valkenburg) i Matteo Malucelli (Unieuro Wilier).

Kolarze Lotto nadawali tempo, ale w miarę zbliżania się mety, walka na rantach rozpoczęła się na całego. Atak Greipela i spółki rozpoczął się 30 kilometrów przed metą i błyskawicznie rozbił czołówkę. Henderson, Greipel, Frison, Dockx, Broeckx i Boeckmans uformowali wachlarz i błyskawicznie pozbyli się większości rywali. Tempo wytrzymał tylko duet grupy Roth - Toffali i Cecchin - i ósemka rozpoczęła zgodną współpracę.

Pozostające z tyłu grupy nie miały nadziei na odrobienie lub zmniejszenie różnicy - 12 kilometrów przed metą prowadząca ósemka miała 55 sekund przewagi nad grupką Banaszka i ponad 5 minut nad zasadniczym peletonem.

Czołowa ósemka dotarła razem do ostatniego kilometra i rozprowadzała Andre Greipela. "Gorilla" nie zawiódł i pewnie wygrał etap przed Cecchinem i finiszującym z ostatniej pozycji Boeckmansem.

Grupa Przemysława Niemca straciła 25 minut.

Niestety zabrakło mi trochę szczęścia. Gdy wpadłem na pobocze, musiałem długo nim jechać, bo wjazd na szosę był za wysoki i nie mogłem na nią wskoczyć. W tym momencie kolarze Lotto jechali już bardzo mocno i dojazd do ich grupki był niemożliwy. To był niezwykle ciężki etap, na pełnej prędkości od startu do mety, a mi jedynie pozostaje się cieszyć z 11. pozycji i dobrej dyspozycji

- powiedział Adrian Banaszek.

Wyniki 3. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2016 (2.HC), Aksaray - Konya (158,9 km):

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                           3:48:33
  2 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
  3 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
  4 Nicola Toffali (Ita) Team Roth                               00:03
  5 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            00:04
  6 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
  7 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                00:09
  8 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
  9 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        02:14
 10 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 11 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 12 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 13 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg
 14 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 16 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 17 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City
 18 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 19 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                               07:47
 20 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 21 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier
 22 Mikel Aristi (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 23 Enrique Salz Unzue (Spa) Southeast - Venezuela
 24 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City                             09:20
 25 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                        15:09
 26 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 27 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 28 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 29 Norbert Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 30 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 31 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 32 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 33 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg
 34 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg
 35 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg
 36 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 37 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City
 38 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg 
 39 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 40 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 41 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier
 42 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 43 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
 44 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 45 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela
 46 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela
 47 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 48 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 49 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
 50 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier
 51 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 52 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 53 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier
 54 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 55 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier
 56 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 57 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City
 58 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         25:02
 59 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor
 60 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor
 61 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor
 62 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
 63 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 64 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
 65 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela
 66 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 67 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida
 68 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City
 69 Lukas Jaun (Swi) Team Roth
 70 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 71 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 72 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 73 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier
 74 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 75 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 76 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 77 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier
 78 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth
 79 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 80 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 81 Daniel Staniszewski (Pol) Verva ActiveJet
 82 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 83 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM
 84 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City
 85 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 86 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier
 87 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 88 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 89 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 90 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 91 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 92 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 93 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 94 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 95 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 96 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg
 97 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg
 98 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 99 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
100 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
101 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
102 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
103 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
104 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
105 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg 
106 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
107 Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
108 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
109 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
DNF Nathan Riberiro Mahler (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
DNF Paweł Charucki (Pol) Verva ActiveJet

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 11:20:12
  2 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  00:05
  3 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:13
  4 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City                             00:22
  5 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:14
  6 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:22
  7 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            03:21
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             05:41
  9 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              07:34
 10 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                08:34
 11 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier                           13:05
 12 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  13:08
 13 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 14 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                        13:42
 16 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                   15:17
 17 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 18 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 19 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                   15:30
 20 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            16:53
 21 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth                              17:56
 22 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            18:46
 23 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           19:24
 24 Nicola Toffali (Ita) Team Roth                               19:55
 25 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              20:10
 26 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet                        20:26
 27 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City                             20:47
 28 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 29 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg 
 30 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          20:50
 31 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 32 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 33 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 34 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     21:05
 35 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      21:10
 36 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 37 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        22:02
 38 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg                  22:41
 39 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     22:42
 40 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  23:17
 41 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          23:19
 42 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          23:21
 43 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         25:10
 44 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 45 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier                        25:43
 46 Enrique Salz Unzue (Spa) Southeast - Venezuela
 47 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                               26:03
 48 Mikel Aristi (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 49 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City                             27:36
 50 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg                   30:18
 51 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg                     30:40
 52 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 53 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 54 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 55 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor                          30:43
 56 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 57 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                             30:58
 58 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour           31:00
 59 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   31:21
 60 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           33:05
 61 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City
 62 Norbert Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 63 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   33:21
 64 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics Cycleangteam          33:25
 65 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier
 66 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 33:31
 67 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                           33:46
 68 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City
 69 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                        33:54
 70 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    34:12
 71 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg                    34:30
 72 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor                            35:29
 73 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela                   37:16
 74 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
 75 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 76 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv          39:46
 77 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City                          42:58
 78 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 79 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
 80 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 81 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 82 Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 83 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor                          43:18
 84 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier
 85 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier
 86 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 87 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 88 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 89 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier
 90 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida
 91 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 92 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  43:25
 93 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv              43:28
 94 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 95 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 96 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth                           43:34
 97 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 43:39
 98 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                     43:47
 99 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
100 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               43:59
101 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv         44:02
102 Daniel Staniszewski (Pol) Verva ActiveJet                    44:06
103 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                       44:32
104 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles-Carrefour  44:54
105 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         45:41
106 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM      46:04
107 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela                   47:09
108 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam             48:05
109 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour     01:10:33

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: