Giro d'Italia 2016: skład Bardiani-CSF

Włoska ekipa chce powalczyć o zwycięstwo etapowe. 

Włoska drużyna prokontynentalna Bardiani ogłosiła skład na Giro d'Italia. Znaleźli się nim kolarze, którzy zasmakowali już zwycięstwa etapowego we włoskim tourze, czyli Nicola Boem i Stefano Pirazzi.

Nigdy nie jest łatwo przy wyborze składu jeśli chodzi o Giro d'Italia. To w tej chwili nasz najsilniejszy skład. Jesteśmy zmotywowani i chcemy osiągnąć sukces

- powiedział Roberto Reverberi.

Kierownictwo Bardiani liczy na Sonny'ego Colbrelliego. Włoch w tym roku wygrał Gran Premio Città di Lugano. Ponadto zajął 2. miejsca w Trofeo Laigueglia i Volta Limburg Classic oraz lokatę w Brabanckiej Strzale. Z dobrej strony pokazał się też w wyścigach z kalendarza WorldTour - wywalczył 3. miejsce w Amstel Gold Race i 9. w Mediolan-San Remo.

Agresywną jazdę w górach zapowiada Stefano Pirazzi. 29-latek w 2013 zdobył maglia azzurra, a w 2014  roku wygrał etap z metą w Vittorio Veneto. W tym roku zaprezentował dobrą formę w Settimana Internazionale Coppi e Bartali, gdzie wygrał etap i zajął 4. miejsce w generalce.

Na walkę w sprintach liczy Nicola Ruffoni. Z kolei na w odjazdach pokaże się Nicola Boem, który w ubiegłym roku po ucieczce wygrał etap z metą w Forlì.

Corsa Rosa rozpocznie się 6 maja jazdą drużynową na czas na dystansie 9,8-kilometra w holenderskim Apeldoorn, a zakończy 29 maja w Turynie.

Bardiani-CSF na Giro d'Italia 2016: Sonny Colbrelli, Stefano Pirazzi, Nicola Boem, Manuel Bongiorno, Nicola Ruffoni, Simone Andreetta, Paolo Simion, Giulio Ciccone i Mirco Maestri.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: