Presidential Cycling Tour of Turkey 2016: etap 2

Hiszpan Pello Bilbao po ataku na końcowym podjeździe wygrał w Kapadocji drugi etap Tour of Turkey.

Kolarz Caja Rural wyprzedził kolegę z zespołu Jose Goncalvesa oraz Mauro Finetto (Unieuro Wilier).

Czwarte miejsce zajął Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), który obronił pozycję lidera wyścigu.

Trasa drugiego odcinka prowadziła drogami historycznej krainy, położonej w środkowej części Turcji. Kolarze poruszali się po pętli (4 x 36,3 km), pokonując pięć razy podjazd o długości 7,9 km i nachyleniu 3,7%. Dodatkowym utrudnieniem był silny wiatr w niczym nieosłoniętym terenie.

Od samego startu ucieczkę podjęli Eduard Grosu (Nippo), Eugert Zhupa (Southeast) i Nicolas Baldo (Team Roth), wypracowując na pierwszym okrążeniu maksymalną przewagę - 4:30. Tempo peletonu kontrolował zespół Lampre-Merida. Przedostanie kółko rozpoczęto ze stratą 2:35.

W pościg włączyły się inne drużyny, skutkiem czego 45 kilometrów przed metą było po całej akcji. Na przedostatniej wspinaczce "rozrabiać" zaczęli kolarze Caja Rural, wyłaniając tym 20-osobowa czołówką z Przemysławem Niemcem i Sylwestrem Szmydem (CCC Sprandi).

Caja Rural i wiatr zrobiły swoje, na zjeździe czołowa grupa została ograniczona do 15 zawodników, do drugiej spadł poturbowany dzień wcześniej Davide Rebellin (CCC Sprandi). 17 kilometrów przed metą Szmyd wjechał w barierki, wywracając się. 38-latek sprawnie wymienił rower i błyskawicznie powrócił do czołówki.

Ostatnie 5 kilometrów z niewielką przewagą rozpoczął atakujący nieco wcześniej Ricardo Vilela (Caja Rural). Pozostający do dyspozycji Niemca Ilia Koshevoy przypilnował by Portugalczyk nie odjechał zbyt daleko.

3,5 kilometra przed końcem było po akcji. Ruszyli kolejni kolarze Caja Rural. W czołówce pozostała czwórka: Niemiec na trzech zawodników hiszpańskiego zespołu.

Polak był bez szans w takim układzie. Z grupki odskoczył Pello Bilbao, który pognał po etapową wiktorię. Za jego plecami siadło tempo, co pozwoliło dojechać do Niemca kolejnym zawodnikom. Pomogło to naszemu kolarzowi ograniczyć straty i obronić koszulkę lidera wyścigu.

[youtube

Wyniki 2. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2016 (2.HC), Kapadocja – Kapadocja (154,1 km):

  1 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  4:18:51
  2 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  00:10
  3 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier
  4 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
  5 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:13
  6 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
  7 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
  8 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  9 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          00:17
 10 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 11 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City                             00:22
 12 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:29
 13 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                        00:47
 14 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:14
 15 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:22
 16 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 17 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 18 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg
 19 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 20 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                   02:35
 21 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            03:58
 22 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            05:31
 23 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg                   07:30
 24 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                             07:50
 25 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg                     07:52
 26 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 27 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg
 28 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 29 Lukas Jaun (Swi) Team Roth
 30 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 31 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 32 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 33 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier
 34 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 35 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                07:55
 36 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 37 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 38 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 39 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 40 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 41 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 42 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 43 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 44 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 45 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 46 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor
 47 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 48 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor                            12:41
 49 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv          16:58
 50 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv              20:10
 51 Norbert Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 52 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier
 53 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier
 54 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City
 55 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
 56 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 57 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City
 58 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 59 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 60 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 61 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 62 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 63 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela
 64 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela
 65 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela
 66 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
 67 Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 68 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
 69 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 70 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City
 71 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg
 72 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 73 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
 74 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor
 75 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor
 76 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 77 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 78 Enrique Salz Unzue (Spa) Southeast - Venezuela
 79 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier
 80 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier
 81 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 82 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 83 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 84 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City
 85 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth
 86 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 87 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 88 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 89 Nicola Toffali (Ita) Team Roth
 90 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg
 91 Nathan Riberiro Mahler (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 92 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
 93 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 94 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 95 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM
 96 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier
 97 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 98 Paweł Charucki (Pol) Verva ActiveJet
 99 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
100 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
101 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
102 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City
103 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
104 Mikel Aristi (Spa) Delko Marseille Provence KTM
105 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida
106 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
107 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
108 Daniel Staniszewski (Pol) Verva ActiveJet
109 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                       20:19
110 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
111 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         22:04
DNF Chun Kai Feng (Tpe) Lampre - Merida
DNF Andrea Dal Col (Ita) Southeast - Venezuela
DNF Ansis Bremanis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
DNF Rasim Reis (Tur) Torku Sekerspor
DNS Valters Cakss (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv

Klasyfikacja po 2. etapie:

  1 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                   7:29:19
  2 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:06
  3 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  00:11
  4 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier                           00:16
  5 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            00:19
  6 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  7 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
  8 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  9 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City                             00:28
 10 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:35
 11 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          00:37
 12 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          00:39
 13 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                        00:53
 14 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:20
 15 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                   02:28
 16 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 17 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 18 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 19 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 20 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                   02:41
 21 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            04:04
 22 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            05:37
 23 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg                   07:36
 24 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg                     07:58
 25 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 26 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 27 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 28 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 29 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg
 30 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 31 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 08:01
 32 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor
 33 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 34 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 35 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 36 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 37 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 38 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     08:16
 39 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City
 40 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour           08:18
 41 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      08:21
 42 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 43 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   08:39
 44 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              09:50
 45 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 46 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                10:45
 47 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 10:49
 48 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor                            12:47
 49 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv          17:04
 50 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela                  20:16
 51 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 52 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City
 53 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier
 54 Enrique Salz Unzue (Spa) Southeast - Venezuela
 55 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 56 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
 57 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City
 58 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 59 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 60 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 61 Norbert Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 62 Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 63 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   20:32
 64 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 65 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                               20:36
 66 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier
 67 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 68 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 69 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier
 70 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 71 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor
 72 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 73 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City
 74 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 75 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier
 76 Paweł Charucki (Pol) Verva ActiveJet
 77 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier
 78 Mikel Aristi (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 79 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida
 80 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  20:43
 81 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv              20:46
 82 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 83 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam
 84 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth                           20:52
 85 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 20:57
 86 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 87 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City
 88 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                     21:05
 89 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor
 90 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 91 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            21:06
 92 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               21:17
 93 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv         21:20
 94 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    21:23
 95 Daniel Staniszewski (Pol) Verva ActiveJet                    21:24
 96 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           21:35
 97 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg                    21:41
 98 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                       21:50
 99 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        22:08
100 Nicola Toffali (Ita) Team Roth                               22:12
101 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
102 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg                  22:47
103 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         22:59
104 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM      23:22
105 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela                   24:27
106 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela
107 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
108 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
109 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics Cycleangteam             25:23
110 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour        47:51
111 Nathan Riberiro Mahler (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: