Tour of Croatia 2016: etap 6

Norweg Sondre Holst Enger (IAM Cycling) triumfował w Zagrzebiu na finałowym etapie wyścigu dookoła Chorwacji. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Matija Kvasina (Synergy Baku).

Drugie miejsce na ostatnim etapie zajął Edward Theuns (Trek-Segafedo), a trzecie Timothy Dupont (Verandas Willems).

9. finiszował Karol Domagalski (ONE Pro Cycling), a 11. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

W klasyfikacji końcowej prowadzenie utrzymał Chorwat Matija Kvasina (Synergy Baku). Drugie miejsce zajął Duńczyk Jesper Hansen (Tinkoff), a trzecie Hiszpan Victor de la Parte (CCC Sprandi Polkowice). Na czwartym miejscu sklasyfikowano kolejnego przedstawiciela polskiej grupy - Austriaka Felixa Grosschartnera.

Zmagania na ostatnim odcinku animowała ekipa szóstka zawodników z Guillaume Boivinem (Cycling Academy), odjeżdżając od grupy przy mocnym bocznym wietrze. Grupkę złapano dość wcześnie, bo 55 kilometrów przed metą, a w kolejnej akcji pojawił się Adam Stachowiak (VERVA Activejet), kręcąc wraz z Danielem Schornem (Team Felbermayr - Simplon Wels), Stefem Van Zummarenem i Sanderem Cordeelem (Verandas Willems) oraz Robbertem De Greefem (Join's - De Rijke).

Piątka zdobyła półtorej minuty przewagi i dzielnie opierała się peletonowi prowadzonemu przez ekipę Trek-Segafredo. 15 kilometrów przed metą zegar wskazywał 40 sekund różnicy, ale uciekinierzy na naznaczonej podjazdem rundzie w centrum Zagrzebia nie zamierzali składać broni.

Stachowiak zabrał ze sobą van Zummarena i Schorna i walczył do końca, nadając tempo akcji. Gonili kolarze Dimension Data i Trek-Segafredo, akcję kończąc zaledwie 300 metrów przed metą i doprowadzając do chaotycznego finiszu z mocno naciągniętej grupy. Tu najszybszy okazał się Sondre Holst Enger z IAM Cycling, odnosząc drugie zawodowe zwycięstwo w karierze.

Wyniki 6. etapu Tour of Croatia 2016 (2.1), Sveti Martin na Muri – Zagrzeb (158,5 km):

  1 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                       3:45:14
  2 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
  3 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems                       00:02
  4 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels         00:03
  5 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
  6 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems                        00:05
  7 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
  8 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               00:08
  9 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       00:09
 10 Coen Vermeltfoort (Ned) Join-S de Rijke
 11 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 12 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 13 Jetse Bol (Ned) Join-S de Rijke
 14 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 15 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 16 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 17 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS
 18 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 19 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
 20 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               00:17
 21 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku Cycling Project
 22 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku Cycling Project
 23 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team
 24 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team                  00:23
 25 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 26 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana                      00:25
 27 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         00:27
 28 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              00:31
 29 Luuc Bugter (Ned) Join-S de Rijke                            00:32
 30 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             00:35
 31 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        00:43
 32 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 33 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 34 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                        00:46
 35 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems                       00:57
 36 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               01:02
 37 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 38 Robbert De Greef (Ned) Join-S de Rijke                       01:05
 39 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
 40 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku Cycling Project             01:09
 41 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    01:12
 42 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team                      01:17
 43 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 44 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 45 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 46 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS                            01:20
 47 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku Cycling Project        01:21
 48 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 49 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 50 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 51 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 52 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 53 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            01:26
 54 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 55 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku Cycling Project             01:28
 56 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 57 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana                      01:31
 58 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             01:32
 59 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 60 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 61 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 62 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                    nbsp;
 63 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 64 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                                01:36
 65 David Per (Slo) Adria Mobil
 66 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 67 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 68 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 69 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS
 70 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels
 71 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana                      01:47
 72 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 73 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           01:50
 74 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems                    01:56
 75 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 76 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          01:58
 77 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 78 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                      02:21
 79 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana                      02:29
 80 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana                      02:31
 81 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana                       02:39
 82 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             03:51
 83 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            03:54
 84 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             04:25
 85 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems                       04:36
 86 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                                  05:15
 87 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil
 88 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 89 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
 90 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 91 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 92 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 93 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 94 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 95 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
 96 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 97 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 98 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 99 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
100 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
101 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
102 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
103 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems
104 Taco Van Der Hoorn (Ned) Join-S de Rijke
105 Daan Meijers (Ned) Join-S de Rijke
106 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems
107 Wouter Mol (Ned) Join-S de Rijke
108 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
109 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
110 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo                          05:26
111 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team                    05:29
112 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                05:31
113 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
114 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
115 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               05:34
116 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
117 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      05:35
118 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
119 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project               05:59
120 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
121 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
122 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
123 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems                        06:55
124 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
125 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
126 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              06:57

Klasyfikacja końcowa:

  1 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku Cycling Project         23:29:29
  2 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             00:24
  3 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               00:32
  4 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              00:47
  5 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                            01:16
  6 Domen Novak (Slo) Adria Mobil                                01:47
  7 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku Cycling Project         02:19
  8 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels         03:26
  9 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS                              03:38
 10 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          03:50
 11 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet                            03:53
 12 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS                            05:01
 13 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              05:39
 14 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        05:42
 15 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku Cycling Project             06:15
 16 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems                        06:54
 17 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             07:27
 18 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team               07:28
 19 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team                      07:45
 20 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       08:19
 21 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             08:48
 22 Jetse Bol (Ned) Join-S de Rijke                              10:09
 23 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                                10:52
 24 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      10:56
 25 Robbert De Greef (Ned) Join-S de Rijke                       11:05
 26 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team                    11:38
 27 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           11:55
 28 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       12:54
 29 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         12:59
 30 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team                   13:09
 31 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS                              13:50
 32 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         13:56
 33 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana                      13:57
 34 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  14:02
 35 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems                       14:30
 36 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    14:36
 37 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    15:02
 38 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku Cycling Project        15:35
 39 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku Cycling Project             15:42
 40 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        16:03
 41 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             16:13
 42 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project             16:39
 43 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             16:40
 44 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        17:39
 45 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet                          17:54
 46 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana                      18:00
 47 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 48 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana                      18:13
 49 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            18:51
 50 Wouter Mol (Ned) Join-S de Rijke                             19:43
 51 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems                       21:56
 52 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo                          22:13
 53 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           22:43
 54 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   22:47
 55 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           24:07
 56 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           24:16
 57 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels           24:29
 58 Coen Vermeltfoort (Ned) Join-S de Rijke                      24:57
 59 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team                      25:01
 60 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        25:04
 61 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team                     25:07
 62 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         25:10
 63 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            25:15
 64 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          25:52
 65 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               25:59
 66 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems                    26:29
 67 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                           26:40
 68 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet                         26:56
 69 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        27:06
 70 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                        27:11
 71 David Per (Slo) Adria Mobil                                  27:57
 72 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           28:34
 73 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            28:37
 74 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         28:47
 75 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         29:10
 76 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team                  29:28
 77 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             29:41
 78 Luuc Bugter (Ned) Join-S de Rijke                            29:49
 79 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        29:53
 80 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                29:57
 81 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              30:19
 82 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            30:22
 83 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         30:23
 84 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                      30:33
 85 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana                      30:51
 86 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           30:53
 87 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         31:01
 88 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             31:54
 89 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project          31:57
 90 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet                           31:58
 91 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            32:51
 92 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    32:54
 93 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                33:04
 94 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS                            33:33
 95 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     33:51
 96 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           34:03
 97 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems                 34:08
 98 Daan Meijers (Ned) Join-S de Rijke                           34:18
 99 Taco Van Der Hoorn (Ned) Join-S de Rijke                     34:19
100 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               34:28
101 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                      34:47
102 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana                      34:49
103 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels     34:55
104 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      35:18
105 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                                  35:25
106 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems                       35:37
107 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems                       36:45
108 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil                             37:09
109 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               37:24
110 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    37:31
111 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              38:22
112 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems                        38:30
113 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
114 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                      39:38
115 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team                    40:10
116 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana                       40:30
117 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet                          41:16
118 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     41:29
119 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          41:46
120 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   42:13
121 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project               43:36
122 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           43:52
123 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling                            44:12
124 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      45:39
125 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   46:14
126 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              47:44

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: