Tour of Croatia 2016: etap 3

Giacomo Nizzolo (Trek - Segafredo wygrał na mecie trzeciego dnia ścigania w Chorwacji.

Włoski sprinter pokonał po finiszu z peletonu Timothy Duponta (Verandas Willems) i Matteo Pelucchiego (IAM Cycling).

Marcin Białobłocki (One Pro Cycling), Kamil Gradek (Verva Activejet), Jozef Cerny (CCC Sprandi), Nicola Boem (Bardiani), Artem Ovechkin (Gazprom) i Mark Christian (Team Wiggins) to szóstka która zawiązała ucieczkę po starcie z popularnej miejscowości turystycznej. Akcja niedaleko półmetka zdobyła 5 minuty przewagi.

15 kilometrów przed metą ucieczka ciągle miała sporą przewagę, wynoszącą około półtorej minuty. W peletonie ekipy Dimension Data i Trek Segafredo podkręcały tempo, systematycznie odrabiając dystans.

Harcownicy również się nie poddawali, współpraca układała się świetnie. Wszystko na próżno. Grupa pościgowa zakończyła akcję 900 metrów przed kreską, a podręcznikowo rozprowadzony Nizzolo wygrał swój drugi etap i odzyskał koszulkę lidera.

Wyniki 3. etapu Tour of Croatia 2016 (2.1), Makarska – Šibenik (189,8 km)

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       4:35:42
  2 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
  3 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
  4 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
  5 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  6 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
  7 Coen Vermeltfoort (Ned) Join-S de Rijke
  8 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku
  9 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 10 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 11 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 12 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team
 13 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 14 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 15 Jetse Bol (Ned) Join-S de Rijke
 16 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 17 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 18 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
 19 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana
 20 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana
 21 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 22 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 23 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 24 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 25 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 26 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 27 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku
 28 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team
 29 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 30 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 31 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 32 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 33 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku
 34 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 35 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil
 36 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 37 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 38 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku
 39 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 40 Wouter Mol (Ned) Join-S de Rijke
 41 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 42 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku
 43 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku
 44 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 45 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 46 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 47 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
 48 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku
 49 Robbert De Greef (Ned) Join-S de Rijke
 50 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 51 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
 52 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Cycling Team
 53 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 54 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 55 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 56 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana
 57 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 58 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 59 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
 60 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
 61 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 62 Luuc Bugter (Ned) Join-S de Rijke
 63 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 64 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS
 65 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
 66 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 67 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 68 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 69 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana
 70 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 71 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 72 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 73 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 74 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 75 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 76 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 77 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
 78 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 79 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 80 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
 81 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 82 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 83 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
 84 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
 85 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 86 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS
 87 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana
 88 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 89 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 90 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
 91 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 92 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 93 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 94 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
 95 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana
 96 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team
 97 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
 98 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 99 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
100 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
101 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling
102 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
103 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
104 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
105 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
106 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
107 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
108 Lukas Zeller (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
109 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS
110 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               00:19
111 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
112 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
113 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      00:27
114 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          00:32
115 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            00:38
116 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet                           00:42
117 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         00:46
118 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     00:49
119 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        01:00
120 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
121 Daan Meijers (Ned) Join-S de Rijke                           01:25
122 Taco Van Der Hoorn (Ned) Join-S de Rijke
123 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels     01:33
124 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               01:44
125 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           02:18
126 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
127 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team                  02:28
128 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          02:35
129 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              03:11
130 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
131 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet                          03:17
132 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        03:42
133 Samuel Lowe (GBr) Team WIGGINS
134 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
135 David Per (Slo) Adria Mobil
136 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   05:08
137 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
138 Mihkel Raim (Est) Cycling Academy Team
139 Andreas Walzel (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
140 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team
141 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr - Simplon Wels
142 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team
143 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
144 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
145 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana
146 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
147 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      06:04
148 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
149 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
150 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
151 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
152 Stanisław Aniołkowski (Pol) Verva ActiveJet
153 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
154 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
155 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             06:33
156 Guy Sagiv (Isr) Cycling Academy Team
157 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling

Klasyfikacja po 3. etapie:

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                      15:35:59
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          00:10
  3 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          00:16
  4 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            00:20
  5 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            00:22
  6 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            00:23
  7 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        00:25
  8 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku                        00:26
  9 Coen Vermeltfoort (Ned) Join-S de Rijke
 10 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 11 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team
 12 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana
 13 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 14 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 15 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 16 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 17 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 18 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 19 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku
 20 Jetse Bol (Ned) Join-S de Rijke
 21 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 22 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 23 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 24 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 25 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 26 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 27 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku
 28 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 29 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 30 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
 31 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 32 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 33 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 34 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 35 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 36 Robbert De Greef (Ned) Join-S de Rijke
 37 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
 38 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 39 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku
 40 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 41 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 42 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 43 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 44 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 45 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 46 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana
 47 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 48 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 49 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                                  00:39
 50 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 51 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         01:14
 52 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         01:17
 53 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 54 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku
 55 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
 56 Wouter Mol (Ned) Join-S de Rijke
 57 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 58 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 59 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana
 60 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku
 61 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 62 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
 63 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS
 64 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 65 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
 66 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 67 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 68 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 69 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
 70 Luuc Bugter (Ned) Join-S de Rijke
 71 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 73 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 74 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 75 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 76 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana
 77 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 78 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 79 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team
 80 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
 81 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana
 82 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          01:18
 83 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet                           01:34
 84 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               01:36
 85 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            01:55
 86 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 87 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
 88 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling
 89 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         02:03
 90 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems Cycling Team           02:17
 91 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil                             02:23
 92 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              02:39
 93 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team                  02:48
 94 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    02:53
 95 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 96 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
 97 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team                  02:54
 98 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          03:01
 99 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             03:16
100 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
101 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        03:35
102 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          03:37
103 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
104 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Cycling Team           03:54
105 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS                             03:55
106 David Per (Slo) Adria Mobil                                  04:08
107 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     04:15
108 Daan Meijers (Ned) Join-S de Rijke                           04:41
109 Taco Van Der Hoorn (Ned) Join-S de Rijke
110 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS                              04:57
111 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         05:14
112 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana                       05:34
113 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
114 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana                      05:59
115 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku
116 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
117 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
118 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
119 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Lukas Zeller (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
121 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      06:24
122 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          06:25
123 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
124 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
125 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               06:53
126 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                      06:58
127 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels     07:32
128 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        07:37
129 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               07:43
130 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          08:02
131 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            08:17
132 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team                    08:24
133 Mihkel Raim (Est) Cycling Academy Team
134 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            08:25
135 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels       09:11
136 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet                          09:15
137 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling                            10:12
138 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        10:19
139 Samuel Lowe (GBr) Team WIGGINS
140 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr - Simplon Wels        10:25
141 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   10:41
142 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            10:56
143 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   11:45
144 Andreas Walzel (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
145 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             11:46
146 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          11:47
147 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     12:03
148 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     12:23
149 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           12:41
150 Stanisław Aniołkowski (Pol) Verva ActiveJet                  12:42
151 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Tea     13:20
152 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      13:39
153 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             13:52
154 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           14:16
155 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team                      15:20
156 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              15:54
157 Guy Sagiv (Isr) Cycling Academy Team                         22:01

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: