Giro d'Italia 2016: wstępna lista startowa

RCS Sport opublikował wstępną listę startową Giro d'Italia, który 6 maja wyruszy z Holandii.

Na starcie w Apeldoorn m. in. zobaczymy Vinenzo Nibaliego, Alejandro Valverde, Mikela Lande, Rigoberta Urana, Igora Antona, Toma Dumoulina, Rydera Hesjedala, Stevena Kruijswijka, Johana Chavesa, Ilnura Zakarina i Fabiana Cancellarę czy sprinterów Marcela Kittela, Arnauda Demare, Andre Greipela, Jakuba Mareczko, Elie Vivianiego i Caleba Ewana.

Grupę Tinkoff poprowadzi Rafał Majka, wspierany przez Pawła Poljańskiego. W składzie Lampre-Merida widnieje Przemysław Niemiec, a Etixx-Quick Step anonsuje Łukasza Wiśniowskiego.

Wstępna lista startowa 99. Giro d'Italia:

AG2R LA MONDIALE

1 POZZOVIVO Domenico
2 BONNAFOND Guillaume
3 DOMONT Axel
4 DUPONT Hubert
5 GRETSCH Patrick
6 HOULE Hugo
7 KADRI Biel
8 MONTAGUTI Matteo
9 PERAUD Jean-Christophe

D.S. KASPUTIS Arturas

ASTANA PRO TEAM

11 NIBALI Vincenzo
12 AGNOLI Valerio
13 CAPECCHI Eros
14 FUGLSANG Jakob
15 KANGERT Tanel
16 KOZHATAYEV Bakhtiyar
17 MALACARNE Davide
18 SCARPONI Michele
19 ZEITS Andrey

D.S. SHEFER Alexandr

BARDIANI CSF

21 PIRAZZI Stefano
22 ANDREETTA Simone
23 BARBIN Enrico
24 BOEM Nicola
25 BONGIORNO Francesco Manuel
26 CICCONE Giulio
27 COLBRELLI Sonny
28 MAESTRI Mirco
29 RUFFONI Nicola

D.S. ZANATTA Stefano

BMC RACING TEAM

31 GILBERT Philippe
32 ATAPUMA HURTADO Darwin
33 DE MARCHI Alessandro
34 DILLIER Silvan
35 KUNG Stefan
36 OSS Daniel
37 QUINZIATO Manuel
38 ROSSKOPF Joseph
39 ZABEL Rick

D.S. PIVA Valerio

CANNONDALE

41 URAN URAN Rigoberto
42 CARDOSO Andre Fernando
43 CLARKE Simon
44 DOMBROWSKI Joseph Lloyd
45 FORMOLO Davide
46 MOSER Moreno
47 NAVARDAUSKAS Ramunas
48 VILLELLA Davide
49 WOODS Michael

D.S. GUIDI Fabrizio

TEAM DIMENSION DATA

51 ANTON HERNANDEZ Igor
52 FRAILE MATARRANZA Omar
53 HAAS Nathan
54 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi
55 SBARAGLI Kristian
56 SIUTSOU Kanstantsin
57 THOMSON Jay Robert
58 VAN ZYL Johann
59 VENTER Jacobus

D.S. HAMMOND Roger

ETIXX - QUICK-STEP

61 JUNGELS Bob
62 BRAMBILLA Gianluca
63 DE LA CRUZ MELGAREJO David
64 KITTEL Marcel
65 SABATINI Fabio
66 SERRY Pieter
67 TRENTIN Matteo
68 VERONA QUINTANILLA Carlos
69 WIŚNIOWSKI Łukasz

D.S. BRAMATI Davide

FDJ

71 DEMARE Arnaud
72 COURTEILLE Arnaud
73 DELAGE Mickael
74 FISCHER Murilo Antonio
75 GENIEZ Alexandre
76 KONOVALOVAS Ignatas
77 LE GAC Olivier
78 PINEAU Cédric
79 VAUGRENARD Benoit

D.S. GUESDON Frederic

GAZPROM - RUSVELO

81 KOLOBNEV Alexandr
82 ARSLANOV Ildar
83 ERSHOV Artur
84 FIRSANOV Sergey
85 FOLIFOROV Alexander
86 OVECHKIN Artem
87 SAVITSKIY Ivan
88 SEROV Alexander
89 SOLOMENNIKOV Andrey

D.S. DEVOTI Michele

IAM CYCLING

91 PELUCCHI Matteo
92 BRANDLE Matthias
93 HAUSSLER Heinrich
94 HOWARD Leigh
95 KLUGE Roger
96 TANNER David
97 WARBASSE Lawrence
98 WYSS Marcel
99 ZAUGG Oliver

D.S. CHIESA Mario

LAMPRE - MERIDA

100 ULISSI Diego
101 CONTI Valerio
102 FERRARI Roberto
103 KOSHEVOY Ilia
104 MODOLO Sacha
105 MOHORIC Matej
106 MORI Manuele
107 NIEMIEC Przemysław
109 PETILLI Simone

D.S. SCIREA Mario

LOTTO SOUDAL

111 WELLENS Tim
112 BAK Lars Ytting
113 DE BIE Sean
114 GREIPEL André
115 HANSEN Adam
116 LIGTHART Pim
117 MONFORT Maxime
118 ROELANDTS Jurgen
119 VANENDERT Jelle

D.S. LEYSEN Bart

MOVISTAR TEAM

121 VALVERDE BELMONTE Alejandro
122 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey
123 DOWSETT Alex
124 HERRADA LOPEZ José
125 MORENO BAZAN Javier
126 ROJAS GIL Jose Joaquin
127 SUTHERLAND Rory
128 SÜTTERLIN Jasha
129 VISCONTI Giovanni

D.S. GARCIA ACOSTA Jose Vicente

NIPPO - VINI FANTINI

131 CUNEGO Damiano
132 BERLATO Giacomo
133 BISOLTI Alessandro
134 BOLE Grega
135 DE NEGRI Pier Paolo
136 FILOSI Iuri
137 GROSU Eduard Michael
138 KUBOKI Kazushige
139 ZILIOLI Gianfranco

D.S. GIULIANI Stefano

ORICA GREENEDGE

141 CHAVES RUBIO Johan Esteban
142 BEWLEY Sam
143 EWAN Caleb
144 HEPBURN Michael
145 HOWSON Damien
146 MEZGEC Luka
147 PLAZA MOLINA Ruben
148 TUFT Svein
149 TXURRUKA Amets

D.S. WHITE Matthew

TEAM GIANT - ALPECIN

151 DUMOULIN Tom
152 ARNDT Nikias
153 DE BACKER Bert
154 HAGA Chad
155 JI Cheng
156 LUDVIGSSON Fredrik
157 PREIDLER Georg
158 STAMSNIJDER Tom
159 TIMMER Albert

D.S. REEF Marc

TEAM KATUSHA

161 TAARAMAE Rein
162 BELKOV Maxim
163 KOCHETKOV Pavel
164 KUZNETSOV Viacheslav
165 LAGUTIN Sergey
166 PORSEV Alexander
167 SILIN Egor
168 TCATEVITCH Alexey
169 ZAKARIN Ilnur

D.S. AZEVEDO Jose

TEAM LOTTO NL - JUMBO

171 KRUIJSWIJK Steven
172 BATTAGLIN Enrico
173 CAMPENAERTS Victor
174 CASTELIJNS Twan
175 KEIZER Martijn
176 ROGLIC Primoz
177 TANKINK Bram
178 TJALLINGII Maarten
179 VAN EMDEN Jos

D.S. BOVEN Jan

TEAM SKY

181 LANDA MEANA Mikel
182 BOSWELL Ian
183 DEIGNAN Philip
184 HENAO GOMEZ Sebastian
185 HENAO MONTOYA Sergio Luis
186 KNEES Christian
187 LOPEZ GARCIA David
188 ROCHE Nicholas
189 VIVIANI Elia

D.S. CIONI Dario

TINKOFF

191 MAJKA Rafał
192 BOARO Manuele
193 BRUTT Pavel
194 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus
195 MCCARTHY Jay
196 POLJAŃSKI Paweł
197 ROVNY Ivan
198 PETROV Evgeny
199 TOSATTO Matteo

D.S. CENGHIALTA Bruno

TREK - SEGAFREDO

201 HESJEDAL Ryder
202 ALAFACI Eugenio
203 BOBRIDGE Jack
204 CANCELLARA Fabian
205 COLEDAN Marco
206 DIDIER Laurent
207 NIZZOLO Giacomo
208 VAN POPPEL Boy
209 ZOIDL Riccardo

D.S. BAFFI Adriano

SOUTHEAST - VENEZUELA

211 POZZATO Filippo
212 AMERZQUETA MORENO Julen
213 BELLETTI Manuel
214 BERTAZZO Liam
215 BUSATO Matteo
216 CONTI Samuele
217 MARECZKO Jakub
218 MARTINEZ Daniel
219 SANZ Enrique

D.S. SCINTO Luca

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: