Gianni Bugno żąda kamer termowizyjnych

Po materiale zebranym przez dziennikarzy Corriere della Sera oraz Stade 2, którzy podczas Strade Bianche i Settimana Coppi e Bartali dzięki kamerze termowizyjnej wykryli podobno w kilku rowerach moto-doping, Gianni Bugno domaga się reakcji ze strony UCI.

Bugno jest szefem związku kolarzy zawodowych (CPA). Włoch skrytykował Międzynarodową Unią Kolarską za jej metodę szukania mechanicznego dopingu. Kontrolerzy skanują ramy rowerów tabletem przy pomocy specjalnego oprogramowania.

Dlaczego dopiero teraz w ruch poszły kamery termowizyjne? Codziennie ich używam w moim helikopterze diagnozując usterki w kablach pod wysokim napięciem. Są bardzo efektywne i precyzyjne. Dlaczego nie stosuje się przy kontroli rowerów? To tajemnica... Detektory magnetyczne nie są tak wydajne. UCI powinna podczas wyścigów dzięki termowizji sprawdzać rowery i wycofywać podejrzanych zawodników

– tłumaczył Bugno na łamach Corriere della Sera.

Po zakończeniu kariery Bugno przeszedł kurs na pilota helikoptera, pracuje w tej roli dla różnych firm, w tym dla telewizji RAI.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: