ZLM Roompot Tour 2016: pierwszy dzień dla Norwegów i Holendrów

Młodzieżowa reprezentacja Norwegii wygrał jazdę drużynową na czas otwierającą wyścig ZLM Tour – kolejną odsłonę Pucharu Narodów dla zawodników do lat 23.

Pierwszego dnia zmagań rozegrano dwa etapy – poranną jazdę drużynową na dystansie 23 kilometrów oraz płaski 124-kilometrowy odcinek wokół położonego na Zelandii Kamperlandu.

Rywalizację drużyn wygrali prowadzeni przez Amunda Grondhala kolarze z Norwegii, o siedem sekund dystansując Francuzów i o 13 sekund południowych sąsiadów – Duńczyków.

Kadra Polski w składzie Michał Paluta, Patryk Stosz, Alan Banaszek, Przemysław Kasperkiewicz, Szymon Sajnok i Piotr Brożyna zajęła 13. miejsce, notując stratę 58 sekund.

Popołudniowy etap rozgrywany był w takt padającego deszczu i zakończył się sporym karambolem. Linię mety jako pierwszy przeciął Holender Fabio Jakobsen, wyprzedzając Włocha Simone Conssoniego i Hiszpana Ivana Garcię Cortinę.