Vuelta a Castilla y Leon 2016: etap 1

Kolumbijczyk Carlos Betancur (Movistar Team) wygrał pierwszy etap trzydniowego wyścigu w regionie Kastylii-Leon.

Drugie miejsce zajął Hiszpan Pello Bilbao (Caja Rural-Seguros RGA). Spóźnioną o 46 sekund grupę przyprowadził kolejny reprezentant Caja Rural-Seguros RGA - Carlos Barbero.

17. w klasyfikacji generalnej jest Karol Domagalski (One Pro Cycling).

Wyniki 1. etapu Vuelta a Castilla y Leon 2016 (2.1), Alcanices - Bragança (166,3 km):

  1 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                        4:27:02
  2 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  3 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  00:46
  4 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx
  5 Winner Anacona (Col) Movistar Team
  6 Alvaro Trueba Diego (Spa) Efapel                             00:49
  7 Rafael Silva (Por) Efapel                                    00:54
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  9 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja-MMR Dominican
 10 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Sporting/Tavira
 11 Daniel Mestre (Por) Efapel
 12 Jóni Silva Brand?o (Por) Efapel
 13 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 14 Rafael Ferreira Reis (Por) W52/FC Porto
 15 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista
 16 David De La Fuente Rasilla (Spa) Sporting/Tavira
 17 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 18 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista
 19 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana Postobon Team
 20 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 21 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 24 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Fernando Grijalba (Spa) Inteja-MMR Dominican
 26 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
 27 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 28 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
 29 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon Team
 30 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto
 31 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52/FC Porto
 32 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista
 33 Diego Ochoa (Col) Boyacá Raza de Campeones
 34 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 35 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 36 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx
 37 Victor Etxebarria Carrasco (Spa) Radio Popular - Boavista
 38 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon Team
 39 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Burgos BH
 40 Vasilii Neustroev (Rus) Lokosphinx
 41 Nuno Alexandre Ferreira De Almeida (Por) Efapel
 42 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 43 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 44 Mario Gonzalez Salas (Spa) Sporting/Tavira
 45 Antonio Barbio (Por) Efapel
 46 Hernán Parra (Col) Manzana Postobon Team
 47 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 48 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 49 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 50 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
 51 Henrique Casimiro (Por) Efapel
 52 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group                     01:18
 53 Vadim Zhuravlev (Rus) Lokosphinx
 54 Bernardo Suaza Arango (Col) Manzana Postobon Team            01:22
 55 Igor Merino Cortazar (Spa) Burgos BH                         01:28
 56 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular - Boavista        01:44
 57 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Inteja-MMR Dominican
 58 Rafael Marquez Raigon (Spa) Inteja-MMR Dominican             01:54
 59 Nestor Javier Garcia Cruz (Col) Boyacá Raza de Campeones     02:46
 60 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx
 61 Peio Goikoetxea (Spa) Manzana Postobon Team
 62 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting/Tavira                      03:56
 63 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling                 04:05
 64 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         04:22
 65 Marco Tulio Suesca Uribe (Col) Manzana Postobon Team
 66 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 67 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                          05:26
 68 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52/FC Porto                       06:21
 69 Rui Miguel Sousa Barbosa (Por) Radio Popular - Boavista
 70 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos BH
 71 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular - Boavista
 72 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH
 73 Daniel Freitas (Por) W52/FC Porto
 74 David Da Silva Livramento (Por) Sporting/Tavira
 75 Hugo Sabido (Por) Sporting/Tavira
 76 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Boyacá Raza de Campeones
 77 Valter Pereira (Por) Sporting/Tavira
 78 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 79 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 80 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
 81 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
 82 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group
 83 Juan Ignacio Perez Martin (Spa) W52/FC Porto
 84 Yeison Andres Chaparro Rueda (Col) Boyacá Raza de Campeones
 85 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 86 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx                            08:25
 87 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    09:53
 88 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 89 Robinson Armando Ortega Avila (Col) Boyacá Raza de Campeones
 90 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                   12:53
 91 Joel García (Dom) Inteja-MMR Dominican
 92 Arnau Soe Vall (Spa) Burgos BH
 93 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Inteja-MMR Dominican
 94 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Boyacá Raza de Campeon     13:28
 95 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                          14:34
 96 Wilson Enrique Rodriguez Amezquita (Col) Boyacá Raza de Campeones
 97 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
 98 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling
 99 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
100 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling
101 Rasmus Christian Quaade (Den) Stölting Service Group
102 Juan Jose Cueto Montero (Dom) Inteja-MMR Dominican           15:43
DNF Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group

Klasyfikacja po 1. etapie:

  1 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team         04:26:52
  2 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros      00:04
  3 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           00:52
  4 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx                             00:56
  5 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team
  6 Alvaro Trueba Diego (Spa) Efapel                             00:59
  7 Rafael Silva (Por) Efapel                                    01:04
  8 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
  9 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja-MMR Dominican
 10 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Sporting/Tavira
 11 Daniel Mestre (Por) Efapel
 12 Jóni Silva Brand?o (Por) Efapel
 13 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 14 Rafael Ferreira Reis (Por) W52/FC Porto
 15 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista
 16 David De La Fuente Rasilla (Spa) Sporting/Tavira
 17 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 18 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista
 19 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana Postobon Team
 20 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 21 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 24 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Fernando Grijalba (Spa) Inteja-MMR Dominican
 26 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
 27 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 28 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
 29 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon Team
 30 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto
 31 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52/FC Porto
 32 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista
 33 Diego Ochoa (Col) Boyacá Raza de Campeones
 34 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 35 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 36 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx
 37 Victor Etxebarria Carrasco (Spa) Radio Popular - Boavista
 38 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon Team
 39 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Burgos BH
 40 Vasilii Neustroev (Rus) Lokosphinx
 41 Nuno Alexandre Ferreira De Almeida (Por) Efapel
 42 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 43 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 44 Mario Gonzalez Salas (Spa) Sporting/Tavira
 45 Antonio Barbio (Por) Efapel
 46 Hernán Parra (Col) Manzana Postobon Team
 47 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 48 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 49 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 50 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
 51 Henrique Casimiro (Por) Efapel
 52 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group                     01:28
 53 Vadim Zhuravlev (Rus) Lokosphinx
 54 Bernardo Suaza Arango (Col) Manzana Postobon Team            01:32
 55 Igor Merino Cortazar (Spa) Burgos BH                         01:38
 56 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular - Boavista        01:54
 57 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Inteja-MMR Dominican
 58 Rafael Marquez Raigon (Spa) Inteja-MMR Dominican             02:04
 59 Nestor Javier Garcia Cruz (Col) Boyacá Raza de Campeones     02:56
 60 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx
 61 Peio Goikoetxea (Spa) Manzana Postobon Team
 62 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting/Tavira                      04:06
 63 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling                 04:15
 64 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         04:32
 65 Marco Tulio Suesca Uribe (Col) Manzana Postobon Team
 66 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 67 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                          05:36
 68 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52/FC Porto                       06:31
 69 Rui Miguel Sousa Barbosa (Por) Radio Popular - Boavista
 70 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos BH
 71 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular - Boavista
 72 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH
 73 Daniel Freitas (Por) W52/FC Porto
 74 David Da Silva Livramento (Por) Sporting/Tavira
 75 Hugo Sabido (Por) Sporting/Tavira
 76 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Boyacá Raza de Campeones
 77 Valter Pereira (Por) Sporting/Tavira
 78 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 79 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 80 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
 81 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
 82 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group
 83 Juan Ignacio Perez Martin (Spa) W52/FC Porto
 84 Yeison Andres Chaparro Rueda (Col) Boyacá Raza de Campeones
 85 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 86 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx                            08:35
 87 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    10:03
 88 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 89 Robinson Armando Ortega Avila (Col) Boyacá Raza de Campeones
 90 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                   13:03
 91 Joel García (Dom) Inteja-MMR Dominican
 92 Arnau Soe Vall (Spa) Burgos BH
 93 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Inteja-MMR Dominican
 94 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Boyacá Raza de Campeon     13:38
 95 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                          14:44
 96 Wilson Enrique Rodriguez Amezquita (Col) Boyacá Raza de Campeones
 97 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
 98 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling
 99 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
100 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling
101 Rasmus Christian Quaade (Den) Stölting Service Group
102 Juan Jose Cueto Montero (Dom) Inteja-MMR Dominican           15:53

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: