Euskal Emakumeen Bira 2016: etap 2

Szwedka Emma Johansson (Wiggle High5) triumfowała na mecie trzeciego odcinka baskijskiej imprezy i objęła prowadzenie w klasyfikacji ogólnej.

Zwyciężczyni wczorajszego etapu ponownie okazała się najlepsza, tym razem na mecie meldując się z przewagą dwóch sekund nad Megan Guarnier (Boels Dolmans) i pięciu sekund nad drużynową koleżanką Elisą Longo Borghini.

6. miejsce zajęła Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka), a na 12. pozycji do mety dotarła mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

Zawodniczki w końcówce 110-kilometrowego etapu pokonywały trzykilometrowe wzniesienie, które rozstrzygnęło o kolejności na linii mety. Prowadząca wyścig około 20-osobowa grupa pękła na podjeździe, a najwięcej sił miała Johansson, na stromym, momentami sięgającym 18% fragmencie uciekając rywalkom i na linii mety zdobywając koszulkę liderki.

Szwedka w klasyfikacji ogólnej o 20 sekund wyprzedza Guarnier, a o 24 sekundy Longo Borghini. Jasińska jest 10. (+00:55), 16. miejsce zajmuje reprezentująca Boels Dolmans Katarzyna Pawłowska (+1:13), a 24. Brzeźna-Bentkowska (+1:59).

Wyniki 2. etapu Euskal Emakumeen Bira 2016 (2.1), Etxarri - Urkiola (109,5 km):

  1 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                          2:51:57
  2 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           00:01
  3 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      00:04
  4 Ashleigh Moolman (RSA) Cervelo Bigla                         00:05
  5 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg                     00:07
  6 Paulina Brzeźna  (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                 00:10
  7 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           00:13
  8 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                00:15
  9 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg
 10 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
 11 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini
 12 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini                     00:17
 13 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling            00:19
 14 Amber Neben (USA) Bepink
 15 Lex Albrecht (Can) Bepink
 16 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini
 17 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 18 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi
 19 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini
 20 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team
 21 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi
 22 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini
 23 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
 24 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team
 25 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            00:28
 26 Claire Rose (GBr) Podium Ambition
 27 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla
 28 Jenelle Crooks (Aus) Australia
 29 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
 30 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini
 31 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö             00:33
 32 Amanda Spratt (Aus) Australia                                00:34
 33 Daniela Reis (Por) DN-17 Poitou Charentes
 34 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 35 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
 36 Danielle King (GBr) Wiggle High5
 37 Lorena Llamas Garcia (Spa) Hiszpania
 38 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 39 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö    00:39
 40 Eider Merino Cortazar (Spa) Lointek team
 41 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink
 42 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini
 43 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition
 44 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 45 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team
 46 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 47 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         00:44
 48 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
 49 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          00:47
 50 Tiffany Cromwell (Aus) Australia
 51 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia - Durango                         00:49
 52 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
 53 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 54 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team
 55 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 56 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 57 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition                          00:55
 58 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 59 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 60 Marta Lach (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                       00:57
 61 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies
 62 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat-Atom Team Sobótka 
 63 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans                             01:00
 64 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
 65 Sara Headley-Clafferty (GBr) Podium Ambition                 01:02
 66 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg
 67 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
 68 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 69 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             01:05
 70 Anna Trevisi (Ita) Ale' Cipollini
 71 Cristina Martinez Bonafe (Spa) Lointek team
 72 Shannon Malseed (Aus) Australia
 73 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               01:08
 74 Frederica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                  01:11
 75 Simona Bortolotti (Ita) Bepink
 76 Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Hiszpania
 77 Astrid Chazal (Fra) DN-17 Poitou Charentes                   01:23
 78 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Hiszpania                        01:27
 79 Claudia Cretti (Ita) INPA - Bianchi                          01:45
 80 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team                     01:54
 81 Emilia Fahlin (Swe) Ale' Cipollini                           01:59
 82 Claudia Cretti (Ita) INPA - Bianchi
 83 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi                02:12
 84 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                               02:14
 85 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling                     02:26
 86 Monika Brzeźna  (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                  02:55
 87 Rose Osborne (GBr) Drops Cycling Team                        03:01
 88 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies                       03:15
 89 Ellen Skerritt (Aus) Ale' Cipollini
 90 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
 91 Łucja Pietrzak (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                   03:20
 92 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition                        03:25
 93 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition                            03:27
 94 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö         03:35
 95 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                     03:59
 96 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 97 Louisa Lobigs (Aus) Australia
 98 Jessica Allen (Aus) Australia                                04:01
 99 Sophie Almeida (Fra) DN-17 Poitou Charentes
100 Iurani Blanco Calbet (Spa) Hiszpania                         04:05
101 Ilaria Bonomi (Ita) Bepink                                   04:11
102 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini
103 Ziortza Isasi Cristobal (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak        04:13
104 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla                       04:43
105 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling              05:25
106 Catiuscia Grillo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               05:33
107 Lorena Ordinana Perez (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit     06:08
108 Steffi Jamoneau (Fra) DN-17 Poitou Charentes                 06:28
109 Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla                           06:33
110 Laura Mendez Garcia (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit       06:36
111 Mireia Orengo Llacer (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit      06:58
112 Ana Usaiaga Balerdi (Spa) Hiszpania                          07:38
113 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) Hiszpania
114 Desiree Duarte Castro (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak          10:03
115 Paula Sanmartin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak
116 Nathalie Birli (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö         10:10
117 Olatz Agorria Etxebarria (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak       10:14
118 Julia Rodruguez Martin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak         13:31
119 Ilda Carina Pinheiro Dal Silvia (Por) BZK Emakumeen Bira     17:41
120 Anna Badegruber (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö        17:43
121 Esther Munzo (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit Kappa        17:57

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                          4:54:25
  2 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           00:20
  3 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      00:24
  4 Ashleigh Moolman (RSA) Cervelo Bigla                         00:26
  5 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla                             00:29
  6 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           00:40
  7 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg                     00:42
  8 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini                       00:46
  9 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 10 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini                     00:55
 11 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling            00:57
 12 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini                00:58
 13 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
 14 Danielle King (GBr) Wiggle High5
 15 Amanda Spratt (Aus) Australia                                01:04
 16 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans                      01:13
 17 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla                            01:15
 18 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          01:17
 19 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 20 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      01:50
 21 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini        01:54
 22 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg
 23 Jenelle Crooks (Aus) Australia                               01:57
 24 Paulina Brzeźna  (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                 01:59
 25 Eider Merino Cortazar (Spa) Lointek team                     02:22
 26 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            02:26
 27 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           02:30
 28 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 29 Claire Rose (GBr) Podium Ambition
 30 Lorena Llamas Garcia (Spa) Hiszpania                         02:41
 31 Amber Neben (USA) Bepink                                     02:47
 32 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                         03:05
 33 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         03:07
 34 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg                     03:25
 35 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            03:33
 36 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      03:44
 37 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team                     03:50
 38 Tiffany Cromwell (Aus) Australia                             03:54
 39 REIS Daniela Reis (Por) DN-17 Poitou Charentes               03:57
 40 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö             04:00
 41 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 42 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg                       04:02
 43 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg                   04:05
 44 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team                        04:10
 45 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    04:16
 46 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini                   04:21
 47 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    04:22
 48 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango             04:24
 49 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 50 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     04:25
 51 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö
 52 Emilia Fahlin (Swe) Ale' Cipollini                           04:26
 53 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition                            04:29
 54 Anna Trevisi (Ita) Ale' Cipollini                            04:36
 55 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans
 56 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team                      04:41
 57 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia - Durango                         04:43
 58 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies                 04:50
 59 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    04:51
 60 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                          04:52
 61 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team                       04:53
 62 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek                 04:55
 63 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                   04:57
 64 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition
 65 Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Hiszpania                       05:02
 66 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini                          05:23
 67 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                     05:44
 68 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team                     05:51
 69 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 05:54
 70 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling                     05:59
 71 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi                06:04
 72 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies                       06:06
 73 Monika Brzeźna  (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                  06:54
 74 Sara Headley-Clafferty (GBr) Podium Ambition                 07:25
 75 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                     07:29
 76 Marta Lach (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                       07:31
 77 Shannon Malseed (Aus) Australia                              07:36
 78 Simona Bortolotti (Ita) Bepink                               08:01
 79 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling              08:59
 80 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla                       09:50
 81 Louisa Lobigs (Aus) Australia                                10:26
 82 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             11:38
 83 Frederica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                  11:39
 84 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               11:40
 85 Astrid Chazal (Fra) DN-17 Poitou Charentes                   11:54
 86 Claudia Cretti (Ita) INPA - Bianchi                          12:00
 87 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Hiszpania                        12:08
 88 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                               12:40
 89 Cristina Martinez Bonafe (Spa) Lointek team                  12:54
 90 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                 13:13
 91 Ellen Skerritt (Aus) Ale' Cipollini                          13:27
 92 Claudia Cretti (Ita) INPA - Bianchi                          13:36
 93 Rose Osborne (GBr) Drops Cycling Team                        13:43
 94 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition                            13:48
 95 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition                        13:51
 96 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 14:35
 97 Jessica Allen (Aus) Australia                                14:37
 98 Łucja Pietrzak (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                   14:58
 99 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö         15:15
100 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek                              15:24
101 Iurani Blanco Calbet (Spa) Hiszpania                         15:39
102 Sophie Almeida (Fra) DN-17 Poitou Charentes                  15:43
103 Ziortza Isasi Cristobal (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak        15:49
104 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                   15:59
105 Ilaria Bonomi (Ita) Bepink                                   16:40
106 Catiuscia Grillo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               17:42
107 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) Hiszpania                       17:46
108 Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla                           17:53
109 Laura Mendez Garcia (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit       18:28
110 Ana Usaiaga Balerdi (Spa) Hiszpania                          19:04
111 Lorena Ordinana Perez (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit     19:38
112 Paula Sanmartin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak                21:54
113 Desiree Duarte Castro (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak          22:03
114 Olatz Agorria Etxebarria (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak       22:06
115 Nathalie Birli (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö         22:46
116 Steffi Jamoneau (Fra) DN-17 Poitou Charentes                 24:06
117 Mireia Orengo Llacer (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit      24:33
118 Ilda Carina Pinheiro Dal Silvia (Por) BZK Emakumeen Bira     30:11
119 Esther Munzo (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit Kappa        30:29
120 Julia Rodruguez Martin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak         31:36
121 Anna Badegruber (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö        36:12

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: