Euskal Emakumeen Bira 2016: etap 1

Szwedka Emma Johansson (Wiggle High5) wygrała pierwszy etap baskijskiej etapówki.

Zawodniczka brytyjskiej ekipy pokonała na finiszu Amerykankę Carmen Small (Cervelo - Bigla). Włoszka Giorgia Bronzini (Wiggle High5) przyprowadziła spóźnioną o 14 sekund grupę.

6. miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), a 10. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

Small dzięki wypracowanej przewadze i wczorajszemu trzeciemu miejscu na prologu objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 1. etapu Euskal Emakumeen Bira 2016 (2.1), Eskoriatza - Eskoriatza (76,6 km):

  1 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                          1:58:15
  2 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla 
  3 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          00:14
  4 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
  5 Amanda Spratt (Aus) Australia
  6 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans 
  7 Ashleigh Moolman (RSA) Cervelo Bigla
  8 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini
  9 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini
 10 Małgorzata Jasińska(Pol) Ale' Cipollini
 11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 12 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling
 13 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 14 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 15 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 16 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg
 17 Danielle King (GBr) Wiggle High5
 18 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
 19 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           00:19
 20 Jenelle Crooks (Aus) Australia                               01:06
 21 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi
 22 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                     01:15
 23 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg
 24 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini
 25 Paulina Brezeźna (Pol) Mat-Atom Team Sobótka
 26 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 27 Eider Merino Cortazar (Spa) Lointek team
 28 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           01:18
 29 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi
 30 Lorena Llamas Garcia (Spa) Hiszpania
 31 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         01:58
 32 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo                               01:59
 33 Claire Rose (GBr) Podium Ambition 
 34 Amber Neben (USA) Bepink                                     02:05
 35 Emilia Fahlin (Swe) Ale' Cipollini                           02:17
 36 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg                     02:34
 37 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies
 38 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango
 39 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   02:44
 40 Tiffany Cromwell (Aus) Australia                             02:55
 41 Anna Trevisi (Ita) Ale' Cipollini
 42 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team
 43 REIS Daniela Reis (Por) DN-17 Poitou Charentes
 44 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini
 45 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö
 46 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans                             03:21
 47 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team
 48 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
 49 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
 50 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team
 51 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling
 52 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition 
 53 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
 54 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 55 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
 56 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 57 Lex Albrecht (Can) Bepink
 58 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi
 59 Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Hiszpania
 60 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia - Durango
 61 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö
 62 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink
 63 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies
 64 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 65 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 66 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team
 67 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 68 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team
 69 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini
 70 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling
 71 Monika Brezeźna (Pol) Mat-Atom Team Sobótka
 72 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition
 73 Marjolaine Bazin (Fra) DN-17 Poitou Charentes                04:20
 74 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini
 75 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla                       04:54
 76 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 05:10
 77 Marta Lach (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                       05:59
 78 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg
 79 Sara Headley-Clafferty (GBr) Podium Ambition
 80 Simona Bortolotti (Ita) Bepink
 81 Shannon Malseed (Aus) Australia
 82 Louisa Lobigs (Aus) Australia
 83 Kimberley Le Court De Billot (Mri) Bizkaia - Durango
 84 Astrid Chazal (Fra) DN-17 Poitou Charentes                   09:33
 85 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                           09:51
 86 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
 87 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 88 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 89 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition
 90 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition
 91 Rose Osborne (GBr) Drops Cycling Team
 92 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) Hiszpania
 93 Jessica Allen (Aus) Australia
 94 Ellen Skerritt (Aus) Ale' Cipollini
 95 Frederica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini
 96 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Hiszpania
 97 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango
 98 Iurani Blanco Calbet (Spa) Hiszpania                         10:58
 99 Claudia Cretti (Ita) INPA - Bianchi
100 Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla
101 Sophie Almeida (Fra) DN-17 Poitou Charentes                  11:03
102 Ziortza Isasi Cristobal (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak
103 Laura Mendez Garcia (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit Kappa
104 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö
105 Paula Sanmartin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak
106 Desiree Duarte Castro (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak
107 Catiuscia Grillo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
108 Łucja Pietrzak (Pol) Mat-Atom Team Sobótka
109 Olatz Agorria Etxebarria (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak
110 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini
111 Ainhoa Candil Pascual (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak
112 Ana Usaiaga Balerdi (Spa) Hiszpania
113 Cristina Martinez Bonafe (Spa) Lointek team
114 Ilda Carina Pinheiro Dal Silvia (Por) BZK Emakumeen Bira     11:33
115 Esther Munzo (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit Kappa
116 Ilaria Bonomi (Ita) Bepink
117 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek                              11:38
118 Nathalie Birli (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö         11:49
119 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat-Atom Team Sobótka
120 Lorena Ordinana Perez (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit     12:33
121 Steffi Jamoneau (Fra) DN-17 Poitou Charentes                 16:49
122 Andrea Fraile (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit Kappa
123 Mireia Orengo Llacer (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit Kappa
124 Julia Rodruguez Martin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak         17:01
125 Anna Badegruber (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö        17:37
126 Lucia Valachova (Svk) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö        17:39

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla                           2:02:29
  2 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla                            00:12
  3 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                            00:14
  4 Ashleigh Moolman (RSA) Cervelo Bigla                         00:22
  5 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans                      00:23
  6 Danielle King (GBr) Wiggle High5
  7 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           00:24
  8 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      00:25
  9 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           00:26
 10 Amanda Spratt (Aus) Australia                                00:29
 11 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 12 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini                       00:30
 13 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 14 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         00:32
 15 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg                     00:34
 16 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini                     00:37
 17 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling
 18 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini                00:38
 19 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
 20 Jenelle Crooks (Aus) Australia                               01:28
 21 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      01:30
 22 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini        01:34
 23 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continen     01:38
 24 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           01:40
 25 Eider Merino Cortazar (Spa) Lointek team                     01:42
 26 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                     01:44
 27 Paulina Brezeźna (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                 01:48
 28 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi                        01:50
 29 Claire Rose (GBr) Podium Ambition                            02:01
 30 Lorena Llamas Garcia (Spa) Hiszpania                         02:06
 31 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi
 32 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                         02:09
 33 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         02:17
 34 Emilia Fahlin (Swe) Ale' Cipollini                           02:26
 35 Amber Neben (USA) Bepink                                     02:27
 36 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies                       02:50
 37 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
 38 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            03:04
 39 Tiffany Cromwell (Aus) Australia                             03:06
 40 REIS Daniela Reis (Por) DN-17 Poitou Charentes               03:22
 41 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      03:24
 42 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   03:25
 43 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö             03:26
 44 Anna Trevisi (Ita) Ale' Cipollini                            03:30
 45 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team
 46 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling                     03:32
 47 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling              03:33
 48 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     03:35
 49 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans 
 50 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg                   03:36
 51 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango             03:39
 52 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini                   03:41
 53 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    03:42
 54 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö    03:45
 55 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg                       03:46
 56 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                          03:49
 57 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition
 58 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 59 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team                        03:50
 60 Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Hiszpania
 61 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team                      03:51
 62 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi
 63 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies                 03:52
 64 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia - Durango                         03:53
 65 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek                 03:54
 66 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    03:55
 67 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    03:56
 68 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team
 69 Monika Brezeźna (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                  03:58
 70 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition                          04:01
 71 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team                       04:13
 72 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                   04:17
 73 Marjolaine Bazin (Fra) DN-17 Poitou Charentes                04:39
 74 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini                          04:54
 75 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla                       05:06
 76 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 05:34
 77 Sara Headley-Clafferty (GBr) Podium Ambition                 06:22
 78 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                     06:26
 79 Louisa Lobigs (Aus) Australia                                06:29
 80 Shannon Malseed (Aus) Australia                              06:30
 81 Marta Lach (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                       06:33
 82 Kimberley Le Court De Billot (Mri) Bizkaia - Durango         06:37
 83 Simona Bortolotti (Ita) Bepink                               06:49
 84 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) Hiszpania                       10:07
 85 Ellen Skerritt (Aus) Ale' Cipollini                          10:11
 86 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                           10:14
 87 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition                            10:20
 88 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition                        10:25
 89 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
 90 Frederica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                  10:27
 91 Astrid Chazal (Fra) DN-17 Poitou Charentes                   10:30
 92 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               10:31
 93 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             10:32
 94 Jessica Allen (Aus) Australia                                10:35
 95 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 96 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Hiszpania                        10:40
 97 Rose Osborne (GBr) Drops Cycling Team                        10:41
 98 Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla                           11:19
 99 Ana Usaiaga Balerdi (Spa) Hiszpania                          11:25
100 Iurani Blanco Calbet (Spa) Hiszpania                         11:33
101 Ziortza Isasi Cristobal (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak        11:35
102 Claudia Cretti (Ita) INPA - Bianchi                          11:36
103 Łucja Pietrzak (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                   11:37
104 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö         11:39
105 Sophie Almeida (Fra) DN-17 Poitou Charentes                  11:41
106 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                   11:47
107 Cristina Martinez Bonafe (Spa) Lointek team                  11:48
108 Paula Sanmartin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak                11:50
109 Olatz Agorria Etxebarria (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak       11:51
110 Laura Mendez Garcia (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit Kappa
111 Desiree Duarte Castro (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak          11:59
112 Ainhoa Candil Pascual (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak          12:03
113 Catiuscia Grillo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               12:08
114 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
115 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat-Atom Team Sobótka                 12:15
116 Ilaria Bonomi (Ita) Bepink                                   12:28
117 Ilda Carina Pinheiro Dal Silvia (Por) BZK Emakumeen Bira     12:29
118 Esther Munzo (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit Kappa        12:31
119 Nathalie Birli (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö         12:35
120 Lorena Ordinana Perez (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit     13:29
121 Mireia Orengo Llacer (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit      17:34
122 Steffi Jamoneau (Fra) DN-17 Poitou Charentes                 17:37
123 Andrea Fraile (Spa) BZK Emakumeen Bira - Smurfit Kappa       17:53
124 Julia Rodruguez Martin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak         18:04
125 Lucia Valachova (Svk) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö        18:14
126 Anna Badegruber (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö        18:28

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: