Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire 2016: etap 4

Juan Jose Lobato (Movistar Team) zwyciężył na ostatnim etapie Circuit Cycliste Sarthe. W klasyfikacji generalnej wygrał Francuz Marc Fournier (FDJ).

Hiszpański sprinter w końcówce ostatniego odcinka okazał się szybszy od Włochów Marco Benfatto (Androni Giocattoli-Sidermec) oraz Matteo Pelucchiego (IAM Cycling).

W klasyfikacji generalnej triumfował 21-letni Francuz Marc Fournier (FDJ), który zwycięstwem na pierwszym etapie i wypracowaną przewagą zaskoczył rywali i mimo poważnych kłopotów na wczorajszym odcinku obronił się przed zakusami bardziej doświadczonych zawodników.

Drugie miejsce na podium przypadło Jerome'owi Coppelowi (IAM Cycling), a trzecie Juanowi Jose Lobato.

Wyniki 4 etapu Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire 2016 (2.1), Abbaye de l'Epau - Arnage (176 km):

  1 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                       4:01:07
  2 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  3 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
  4 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  5 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  6 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
  7 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  8 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 11 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 12 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 13 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 14 Dylan Page (Swi) Team Roth
 15 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
 18 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 19 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 20 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 21 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 22 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
 23 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 24 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 25 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 26 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 27 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 29 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group
 30 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 32 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 33 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 34 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 35 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 36 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 37 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 39 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            00:07
 40 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 42 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 44 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 45 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
 46 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 47 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 48 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 49 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 50 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 51 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 52 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 53 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 54 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 55 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 56 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 57 Martin Kohler (Swi) Team Roth
 58 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Marc Fournier (Fra) FDJ
 60 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
 61 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 62 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 63 Kévin Reza (Fra) FDJ
 64 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 65 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          00:16
 66 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth                                00:20
 67 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
 68 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 69 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 71 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
 72 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 74 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     00:27
 75 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 76 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           00:39
 77 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            00:48
 78 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
 79 Frank Pasche (Swi) Team Roth                                 01:26

Klasyfikacja końcowa:

  1 Marc Fournier (Fra) FDJ                                   16:08:40
  2 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              01:50
  3 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         02:04
  4 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
  5 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     02:05
  6 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            02:06
  7 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              02:08
  8 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             02:11
  9 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:16
 10 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:20
 11 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton            02:21
 12 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           02:22
 13 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           02:25
 14 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         02:28
 15 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              02:30
 16 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM            02:34
 17 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:35
 18 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       02:41
 20 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    02:42
 21 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 02:44
 23 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
 24 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          02:46
 25 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                03:01
 26 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          03:32
 27 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           03:40
 28 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:53
 29 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          04:16
 30 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     04:32
 31 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            04:49
 32 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      05:14
 33 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          05:24
 34 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         05:26
 35 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         05:56
 36 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  06:33
 37 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            09:14
 38 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                09:18
 39 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       09:52
 40 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            10:14
 41 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           10:15
 42 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         10:25
 43 Martin Kohler (Swi) Team Roth                                11:11
 44 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       12:52
 45 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 12:59
 46 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             13:13
 47 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         13:17
 48 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  14:39
 49 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 14:47
 50 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            16:05
 51 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group             16:33
 52 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              16:55
 53 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 16:56
 54 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      16:59
 55 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              17:24
 56 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               18:05
 57 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         18:29
 58 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          18:32
 59 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     18:35
 60 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                18:47
 61 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         19:18
 62 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     19:53
 63 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                20:38
 64 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             21:39
 65 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       23:21
 66 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                           23:28
 67 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               24:30
 68 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            25:21
 69 Dylan Page (Swi) Team Roth                                   25:34
 70 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           25:35
 71 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             25:40
 72 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       25:41
 73 Frank Pasche (Swi) Team Roth                                 26:35
 74 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        26:56
 75 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           27:11
 76 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth                                27:15
 77 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       28:50
 78 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               28:58
 79 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            40:15

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: