Volta Limburg Classic 2016

23-letni Floris Gerts (BMC) wygrał 43. edycję holenderskiego wyścigu jednodniowego.

Holender na mecie zameldował się dwie sekundy przed Włochem Sonnym Colbrellim (Bardiani-CSF) i swoim drużynowym kolegą Philippem Gilbertem.

Mistrz Polski Marcin Białobłocki (ONE Pro Cycling), Bułgar Nikolay Mihaylov z polskiej ekipy CCC Sprandi Polkowice oraz Gert-Jan Bosman (Jo Piels), Jasper Hamelink (Metec - TKH), Thomas Wertz (Wallonie-Bruxelles), Mitchell Cornelisse (Rabobank Development Team), Bram Nolten (Parkhotel Valkenburg) i Jeroen Kers (Baby-Dump Cyclingteam) znaleźli się w ucieczce dnia, rozpoczynając rywalizację w Limburgii.

Grupa po 45 kilometrach notowała 2:10 przewagi nad peletonem kontrolowanym przez zespół BMC. Różnica wzrosła maksymalnie do 4 minut, a na półmetku rywalizacji ustabilizowała się w okolicach 3 minut.

Peleton podkręcił tempo dość wcześnie i na 60 kilometrów przed metą zlikwidował akcję. W atakach migali Philippe Gilbert (BMC), Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) oraz Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice).

Włoskiemu weteranowi udało się odjechać wraz z Loicem Vliegenem i Dylanem Teunsem (BMC) oraz Lilianem Calmejane (Direct Energie) - kolarzami, którzy urodzili się już po tym jak Rebellin meldował się w czołowej dziesiątce Giro di Lombardia (1992).

36 kilometrów przed metą doskoczyli Nicola Boem (Bardiani-CSF) i Maurits Lammertink (Team Roompot Oranje Peloton), a przewaga szóstki wzrosła do 40 sekund. Pościgiem kierowały zespoły LottoNL - Jumbo i ONE Pro Cycling. Praca niezmordowanego Białobłockiego doprowadziła do spadku przewagi do 20 sekund, a na 27 kilometrów przed metą do ataku zerwał się Jos van Emden (LottoNL - Jumbo). Kilkanaście metrów zyskał później Jasper Ockeloen (Parkhotel Valkenburg), ale akcje te nie przynosiły żadnych rezultatów.

Grupkę Rebellina złapano na 19 kilometrów przed metą, a w kolejnych atakach ponownie dominowali zawodnicy BMC, w ucieczkach przed peletonem urządzając sobie treningi jazdy drużynowej. Na 10 kilometrów przed metą na czele jechali Olivier Pardini (Wallonie-Bruxelles), Krister Hagen (Team Coop - Osterhus), Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF), Philippe Gilbert, Floris Gerts, Loic Vliegen, Rick Zabel (wszyscy BMC), Huub Duijn (Team Roompot Oranje Peloton) oraz Iuri Filosi (Nippo-Vini Fantini).

Ósemka na 6 kilometrów przed metą miała zaledwie 13 sekund przewagi nad peletonem, ale praca młodych kolarzy BMC utrzymywała ją na tym poziomie do ostatnich kilometrów.

2 kilometry przed metą ruszył Gerts, szybko uzyskując przewagę. Koledzy bronili jego prawa do wygranej i młody Belg na mecie okazał się najlepszy, drugi rok z rzędu dając triumf w wyścigu amerykańskiej ekipie. Za plecami 23-latka szaleńczą szarżą na bruku popisał się Colbrelli, ale jego przyspieszenie okazało się wystarczające tylko na pokonanie Philippe'a Gilberta.

Wyniki Volta Limburg Classic 2016 (1.1), Eijsden – Eijsden (198,6 km):

  1 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                         4:56:29
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       00:02
  4 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
  5 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
  6 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  7 Krister Hagen (Nor) Team Coop - Oster Hus
  8 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
  9 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           00:06
 10 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:12
 11 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke        00:13
 12 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 13 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 14 Michael Reihs (Den) St?lting Service Group
 15 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 16 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 17 Elmar Reinders (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 18 Raffael Freienstein (Ger) Team Kuota-Lotto
 19 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 20 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 21 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 22 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 23 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
 24 Laurent Evrard (Bel) Team 3M
 25 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 26 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 27 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 28 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 29 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 30 Oscar Riesebeek (Ned) Metec TKH Continental Cycling Team p/b Mante
 31 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 32 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 33 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 34 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 35 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 36 August Jensen (Nor) Team Coop - Oster Hus
 37 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 38 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
 39 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 40 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 41 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 42 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 43 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 44 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 45 Daan Meijers (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
 46 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
 47 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 48 Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
 49 Oivind Lukkedal (Nor) Team Coop - Oster Hus
 50 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 51 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 52 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 53 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
 54 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 55 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team              01:05
 56 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       01:31
 57 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       01:36
 58 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:41
 59 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton            01:43
 60 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      01:44
 61 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     02:20
 62 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 63 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 64 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     03:31
 65 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 66 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 67 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 68 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 69 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team      03:34
 70 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 71 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              03:51
 72 Romain Lemarchand (Fra) St?lting Service Group
 73 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 74 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    03:53
 75 Jarno Gmelich (Ned) Metec TKH Continental Cycling Team p/b Mantel
 76 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 77 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 78 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke               13:53

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: