[Aktualizacja] Ronde van Vlaanderen 2016: Maciej Bodnar nie wystartuje

Kraksa na treningu wyklucza z gry najbardziej doświadczonego pomocnika Petera Sagana.

Maciej Bodnar nie wystartuje w 100. edycji Ronde van Vlaanderen. Kolarz zespołu Tinkoff w kraksie podczas sobotniego treningu doznał podwójnego złamania i przemieszczenie dolnej kości szczęki, co oznacza, że w niedzielny poranek nie będzie w stanie wspomóc kolegów na trasie "Flandryjskiej Piękności".

Jak podała wczesnym popołudniem ekipa Tinkoff, Bodnar upadł podczas treningu i został przewieziony na badania. Wizyta w szpitalu zakończyła się szybką operacją, a lekarze mają nadzieję, że Polak wypisany zostanie już w poniedziałek.

Bodnara w składzie rosyjskiej ekipy na najważniejszy belgijski wyścig po brukach zastąpi 23-letni Słowak Michael Kolar.

31-letni kolarz z Dolnego Śląska to jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów w ściganiu na brukach północy - w ostatnich latach kampanie wiosennych wyścigów klasycznych spędzający u boku Słowaka Petera Sagana i opiekujący się obecnym mistrzem świata na jego drodze ku zwycięstwom i czołowym miejscom w największych imprezach jednodniowych świata.

Bodnar w ubiegłym roku z powodu kontuzji pauzował od połowy maja do początku sierpnia, lecząc obrażenia po kraksie na Tour of California. Po powrocie wygrał etap Tour de Pologne, zajął 2. miejsce w jeździe na czas podczas Vuelta a Espana, a na mistrzostwach świata w Richmond wykręcił 8. czas w tej konkurencji.

Dwukrotny mistrz Polski w tym sezonie wygrał już etap jazdy indywidualnej na czas podczas Driedaagse De Panne-Koksijde (2.HC), dobry wynik zanotował też w Tirreno-Adriatico, czasówkę kończąc z 5. wynikiem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: