MP w kryterium 2016: Wyniki zmagań w Dzierżoniowie

W Dzierżoniowie rozegrane została I seria Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. W elicie triumfowali Dariusz Batek i Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Batek (Wibatech Fuji) załapał się do głównej ucieczki, która jechała przed peletonem przez większość wyścigu. Razem z nim na czele obecni byli również Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji), Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), Artur Detko i Dominik Oborski (obaj Domin). W pewnym momencie uciekinierzy mieli ponad 2 minuty przewagi i między sobą rozdzielali punkty na okrążeniach. Batek uzbierał ich najwięcej, drugi w tej klasyfikacji był Banaszek, a trzeci Rutkiewicz.

Na ostatnich rundach utrzymywali zapas na poziomie ok. 20-30 sekund i gdy wydawało się, że zdołają przechytrzyć peleton, ten bardzo mocno przyspieszył 2 rundy przed końcem. Ruch w peletonie zainicjował atakujący Maciej Paterski i pociągnął za sobą wielu innych kolarzy. Ucieczka została skasowana przy wjeździe na ostatnie okrążenie, a po długim finiszu zawodnik CCC Sprandi Polkowice sięgnął po zwycięstwo "na kresce". Wyprzedził swojego kolegę z ekipy, Eryka Latonia oraz Mateusza Nowaka (Domin).

Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka) rozpoczęła polski sezon od wygranej w elicie kobiet. Była najaktywniejszą zawodniczką i zwyciężyła z dorobkiem 20 punktów. Tuż za nią sklasyfikowana była jej koleżanka z drużyny, Łucja Pietrzak, a trzecia miejsce zajęła Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), która była najszybsza na ostatnim finiszu.

Na finałowej prostej doszło w grupie do kraksy, w której najbardziej poszkodowana była mistrzyni Europy i dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata, Agnieszka Skalniak. Została ona przewieziona do szpitala, w celu wykonania prześwietlenia.

inf. PZKol.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: