Ronde van Vlaanderen 2016: Kwiatkowski i Thomas liderami Team Sky

Polak i Walijczyk w niedzielę postarają się zdobyć "Flandryjską Piękność".

Michał Kwiatkowski i Geraint Thomas poprowadzą zespół Sky na trasie 100. edycji belgijskiego klasyku Ronde van Vlaanderen. Polak i Walijczyk będą najmocniejszymi kartami brytyjskiego zespołu w walce na najeżonej brukowymi podjazdami trasie drugiego monument roku.

Wyścig Ronde van Vlaanderen rozegrany zostanie w niedzielę, 3 kwietnia. Impreza liczy w tym roku 255,9 kilometra, a na trasie tradycyjnie znalazło się 18 hellingen, w tym dwukrotny przejazd przez duet Oude Kwaremont i Paterberg.

Kwiatkowski w kluczowej imprezie brukowego ścigania startował dotychczas dwa razy - w 2011 roku nie dojechał do mety, a w 2013 popisał się długą ucieczką, w końcówce jako jedyny przez chwilę utrzymując koło atakujących po zwycięstwo Fabiana Cancellary i Petera Sagana.

Polak w tym roku jest jednym z faworytów - w ubiegły piątek triumfował w E3 Harelbeke, po śmiałej akcji na brukach pokonując mistrza świata Petera Sagana (Tinkoff).

Thomas, triumfator E3 z 2015 roku i trzeci kolarz ubiegłorocznego Gandawa-Wevelgem, w "De Ronde" startował już pięciokrotnie, dwa razy mieszcząc się w czołowej dziesiątce, a w 2014 roku notując 8. miejsce. W tym roku wygrał już Volta ao Algarve i Paryż-Nicea, a ponieważ jego celem są imprezy etapowe, start w niedzielę będzie jego pierwszym zetknięciem z brukami w trybie wyścigowym w sezonie.

Dwójkę wspierali będą trzeci w E3 Harelbeke Ian Stannard oraz prezentujący wysoką formę na trasie Driedaagse De Panne-Koksijde Luke Rowe.

W szeregach "niebiańskiej" ekipy pojawią się także Michał Gołaś, Włosi Salvatore Puccio i Gianni Moscon oraz Niemiec Christian Knees.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: