Driedaagse De Panne-Koksijde 2016: etap 2

Elia Viviani

Włoch Elia Viviani (Team Sky) wygrał drugi odcinek wyścigu Trzy Dni De Panne.

Drugi z peletonu finiszował Marcel Kittel (Etixx-Quick Step), a trzeci Alexander Kristoff (Katusha), umacniając się na pozycji lidera.

Drugi etap sprzyjał sprinterom, ponieważ na trasie leżało raptem pięć "bergów", w środkowej części dystansu.

Ośmiu zawodników znalazło się w ucieczce, która zyskała 7:30 przewagi na 65 kilometrze. Akcję podjęli Pim Ligthart (Lotto Soudal), Julien Morice (Direct Energie), Ivar Slik (Roompot), Mamyr Stash (Gazprom), Jonas Tenbrock (Stölting), Alessandro Tonelli (Bardiani), Bert Van Lerberghe (Topsport Vlaanderen) i Gianfranco Zilioli (Nippo).

Grupa lidera nie mogła sobie pozwolić na zlekceważenie odjazdu, ponieważ Ligthart i Van Lerberghe tracili w klasyfikacji do Kristoffa tylko 46 sekund.

Ostatnie 45 kilometrów peleton rozpoczął ze stratą 3 minut. Z przodu utrzymywali się wówczas Slik, Van Lerberghe i Ligthart. Ten ostatni ruszył samotnie niespełna 30 kilometrów przed metą.

Belg nie miał szans z rozpędzoną grupą zasadniczą. Ekipy sprinterów przypilnowały, by etap zwieńczył masowy sprint. Kittela na finiszu rozprowadzili koledzy z Etixx-Quick Step, ale Niemiec został zbyt wcześnie pozostawiony wobec czołowego wiatru, co wykorzystał przyczajony na kole przeciwnika Viviani.

Wyniki 2. etapu Driedaagse De Panne-Koksijde 2016 (2.HC), Zottegem - Koksijde (211,1 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                5:01:04
  2 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
  3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  4 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
  6 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  7 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
  8 Marc Sarreau (Fra) FDJ
  9 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 10 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 11 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
 12 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 13 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 14 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
 15 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
 18 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 19 Jack Bauer (NZl) Cannondale
 20 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 21 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 22 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 23 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 24 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 27 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
 28 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 29 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 30 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 31 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 32 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 33 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
 34 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 35 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 36 Hayden McCormick (NZl) ONE
 37 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 38 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 39 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 40 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 41 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 42 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 43 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 44 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 46 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
 47 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 48 Kristian House (GBr) ONE
 49 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 50 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 51 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 52 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 53 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 54 Michael Morkov (Den) Team Katusha
 55 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 56 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 57 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 58 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 59 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 61 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 62 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
 63 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 64 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 65 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 66 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 67 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 68 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 00:11
 69 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 00:15
 70 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela
 71 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 72 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              00:18
 73 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group                  00:19
 74 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 75 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 76 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 77 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 78 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 79 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 80 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           00:25
 81 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 82 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group
 83 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
 84 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 85 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 86 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 87 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 88 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 89 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
 90 Christian Knees (Ger) Team Sky
 91 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
 92 Marcin Białobłocki (Pol) ONE
 93 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 94 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 95 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 96 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 97 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              00:31
 98 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              00:41
 99 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
100 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        00:44
101 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           00:48
102 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
103 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          00:57
104 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
105 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
106 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
107 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:59
108 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   01:01
109 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              01:08
110 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18                        01:12
111 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         01:14
112 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
113 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            03:44
114 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           04:37
115 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
116 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
117 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo                            13:13
118 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
119 Viktor Manakov (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
121 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
122 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
123 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group
124 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
125 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
126 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
DNF Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
DNF Ryan Mullen (Irl) Cannondale
DNF Luke Rowe (GBr) Team Sky
DNF Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
DNF Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Martin Mortensen (Den) ONE
DNF Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
DNF Andrea Fedi (Ita) Southeast - Venezuela
DNS Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
DNS Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
DNS Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida

Klasyfikacja po 2. etapie:

  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      9:23:24
  2 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:05
  3 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          00:10
  4 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group                   00:43
  5 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       00:45
  6 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                         00:46
  7 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             00:48
  8 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
  9 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            00:49
 10 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:50
 11 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
 12 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 13 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 14 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 15 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 16 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 18 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 19 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 20 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 21 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 22 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
 23 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 24 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 25 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 26 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 27 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              01:04
 28 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     01:09
 29 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       01:13
 30 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela                  01:15
 31 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 32 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 33 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 34 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 35 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              01:21
 36 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              01:58
 37 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              02:21
 38 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:36
 39 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 40 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
 42 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 43 Hayden McCormick (NZl) ONE
 44 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 45 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 46 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 47 Kristian House (GBr) ONE
 48 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 49 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 50 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 51 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 03:51
 52 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     03:53
 53 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              03:54
 54 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                03:55
 55 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      04:01
 56 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 57 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 58 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         04:17
 59 Jack Bauer (NZl) Cannondale                                  05:28
 60 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              05:47
 61 Christian Knees (Ger) Team Sky                               05:53
 62 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              06:15
 63 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 64 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 65 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 66 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 67 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
 68 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 69 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            06:30
 70 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           06:34
 71 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    06:40
 72 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
 73 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              06:56
 74 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        06:59
 75 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          07:12
 76 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 77 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           08:13
 78 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       10:31
 79 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      10:37
 80 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   11:02
 81 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   11:44
 82 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           12:07
 83 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         13:29
 84 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 85 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 86 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            13:54
 87 Marcin Białobłocki (Pol) ONE
 88 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  14:26
 89 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         14:28
 90 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              14:36
 91 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 92 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 93 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
 94 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 95 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 96 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 97 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 98 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 99 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
100 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
101 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
102 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
103 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         14:43
104 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 14:47
105 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group                  14:55
106 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                              15:01
107 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
108 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group
109 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             15:24
110 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        15:33
111 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
112 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   15:37
113 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18                        15:48
114 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            18:20
115 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             19:13
116 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
117 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        23:50
118 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
119 Viktor Manakov (Rus) Gazprom-Rusvelo                         26:42
120 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
121 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              27:49
122 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo
123 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
124 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group
125 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
126 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: