Daan Myngheer 1993 - 2016

22-letni Belg w wyniku zawału serca na zawsze opuścił zawodowy peleton.

Daan Myngheer (Roubaix Lille Metropole) zmarł 28 marca 2016 roku w szpitalu w Ajaccio, na Korsyce. Francuski zespół trzecioligowy zgonie 22-letniego zawodnika poinformował na krótko przed północą tegoż dnia na oficjalnej stronie w serwisie Facebook.

Pierwszoroczny zawodowiec do szpitala na Korsyce trafił w sobotę, po zasłabnięciu na trasie 1. etapu Criterium International (2.HC). Myngheer dostał zawału serca w drodze do szpitala, a jego stan, po wprowadzeniu w śpiączkę farmakologiczną, był bardzo poważny. Pochodzący z Roeselare zawodnik przebywał na oddziale intensywnej terapii, gdzie zmarł wczoraj o 19:08 w otoczeniu rodziny i najbliższych.

Belg w tym sezonie ścigał się w szeregach francuskiej ekipy kontynentalnej Roubaix Lille Metropole. Jako junior i orlik notował niezłe wyniki na brukach - przed rokiem finiszował 4. w GP Criquielion, 7. w młodzieżowym Omloop Het Nieuwsblad czy 9. w Ster van Zwolle.

28 marca to czarny dzień w światowym peletonie - wcześniej we francuskim Lille zmarł inny Belg - Antoine Demoitie - który śmiertelnie ranny został w kraksie na trasie wyścigu Gandawa-Wevelgem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: