Volta a Catalunya 2016: etap 7

Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar Team) wygrał 96. edycję wyścigu Volta a Catalunya. Na ostatnim etapie najszybszy okazał się Alexey Tsatevich (Katusha).

Rosjanin po całodniowej ucieczce pokonał Słoweńca Primoza Roglicia (Team LottoNL - Jumbo). Po trzecie miejsce finiszował Kolumbijczyk Jarlinson Pantano (IAM Cycling), prowadząc grupę faworytów.

Quintana w klasyfikacji generalnej wyprzedził o 7 sekund Hiszpana Alberto Contadora (Tinkoff) i o 17 sekund Irlandczyka Daniela Martina (Etixx-Quick Step).

Liczną ucieczkę dnia sformowali Lluis Mas (Caja Rural-Seguros RGA), Maurits Lammertink (Team Roompot - Oranje Peloton), Matej Mohoric (Lampre-Merida), Ben King (Cannondale), Nikias Arndt (Giant-Alpecin), Arnaud Courteille (FDJ), Aleksei Tcatevich (Katusha), Sander Armee (Lotto Soudal), Koen Bouwman i Primoz Roglic (Team LottoNL - Jumbo), Kanstantsin Siutsou (Dimension Data) oraz Boris Dron (Wanty-Groupe Gobert).

Dwunastka oderwała się na zaledwie dwie minuty, a tempo w peletonie dyktowała ekipa CCC Sprandi Polkowice, nie pozwalając na powiększenie się różnicy. Po 85 kilometrach kolarze dotarli do Barcelony, na poprowadzonej wokół miasta rundzie ośmiokrotnie mierząc się ze wspinaczką pod Montjuic (2 km; 5,7%, maks. 8%).

Czołówka tradycyjny finał katalońskiego wyścigu rozpoczęła 3 minuty i 16 sekund przed pościgiem i przewagę tę utrzymywała przez pierwsze trzy rundy. Kolarzy Piotra Wadeckiego na prowadzeniu zmienili zawodnicy Tinkoff i Movistar Team, a z czołówki zaatakował Mohoric, uzyskując niewielką przewagę.

Na czwartym podjeździe do ataku ruszył Fabio Aru (Astana), na 30 kilometrów przed metą uzyskując 20 sekund przewagi. Do Włocha chwilę później dojechali Louis Vervaeke (Lotto Soudal) i Warren Barguil (Giant-Alpecin), tworząc grupkę goniącą.

22 kilometry przed metą prowadzący Mohoric notował 2:17 nad prowadzonym przez Ag2r La Mondiale peletonem, a półtorej minuty nad goniącą trójką.

17 kilometrów przed metą mocniej depnął Christopher Froome (Team Sky), na podjeździe rozbijając stawkę, kasując akcję Aru i zmniejszając znacząco otoczenie prowadzącego w klasyfikacji generalnej Nairo Quintany (Movistar Team). Poprawił Joaquin Rodriguez (Katusha), na siódme kółko wjeżdżając wraz z Merhawim Kudusem (Dimension Data), Tobiasem Ludvigssonem (Giant-Alpecin), Danielem Navarro (Cofidis), Jarlinsonem Pantano (IAM Cycling) oraz Mikelem Landą (Team Sky).

Na przedostatnim podjeździe pod Montjuic na czele utrzymywała się siedmioosobowa czołówka, którą goniła grupka Rodrigueza. W peletonie atakami wymieniali się Alberto Contador (Tinkoff) i Hugh Carthy (Caja Rural-Seguros RGA), nie robiąc jednak szkody liderowi.

Różnice nie były duże - jako pierwsi dzwonek sędziego usłyszeli Roglic i Tsatevich, 31 sekund później linię startu/mety minęła grupa Rodrigueza, która po drodze wchłonęła resztę pozostających z przodu uciekinierów. Peleton notował 50 sekund straty, a na czele migały koszulki kolarzy Orica-GreenEdge.

5 kilometrów przed metą prowadząca dwójka miała tylko 13 sekund nad goniącymi Navarro i Rodriguezem, natomiast ataki w peletonie nakręcali Tejay van Garderen (BMC) i Davide Formolo (Cannondale). Amerykanin i Włoch szybko dojechali do hiszpańskiej kompanii, co jednak nie spodobało się Danielowi Martinowi (Etixx-Quick Step), który mocnym pociągnięciem dociągnął do nich grupkę Quintany.

Grupa nie prowadziła zorganizowanej pogoni i na zjeździe do mety nie była w stanie odrobić strat. Losy etapowej wygranej ważyły się między prowadzącymi Tsatevichem i Rogliciem. W dwójkowym sprincie Rosjanin okazał się wyraźnie szybszy i na mecie swobodnie uniósł ręce w geście triumfu. Quintana do mety dotarł w głównej grupie, spokojnie pieczętując wygraną w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 7. etapu Vuelta a Catalunya 2016 (WT), Barcelona/Montjuic – Barcelona/Montjuic (136,4 km):

1 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha                            3:13:33
2 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
3 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                              00:14
4 Wouter Poels (Ned) Team Sky
5 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
6 Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling
7 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
9 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
10 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
11 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
12 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
13 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling
14 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
15 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
16 Michael Woods (Can) Cannondale Pro Cycling
17 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
18 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
19 Christopher Froome (GBr) Team Sky
20 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
21 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
22 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
23 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
24 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
25 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
26 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
27 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
28 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
29 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
30 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                               00:23
31 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
32 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
33 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
35 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
36 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
37 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              00:29
38 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     00:39
39 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
40 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                      01:10
41 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                        01:14
42 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                            01:32
43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
44 Winner Anacona (Col) Movistar Team
45 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
46 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
47 Kévin Reza (Fra) FDJ                                            02:07
48 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
49 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                               02:30
50 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                              02:41
51 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
52 Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
53 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
54 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
55 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
56 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
57 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
58 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
59 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
60 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     03:29
61 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
62 Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling
63 Benjamin King (USA) Cannondale Pro Cycling
64 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
65 Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling
66 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                     03:35
67 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                           04:14
68 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                             04:57
69 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                            05:25
70 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
71 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                           05:47
72 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
73 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
74 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
75 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
76 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
77 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
78 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
79 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
80 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
81 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
82 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
83 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
84 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
85 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
86 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
87 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
88 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
89 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
90 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
91 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
92 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
93 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
94 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
95 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
96 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
97 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
98 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
99 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
100 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
101 Jérémy Maison (Fra) FDJ
102 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
103 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
104 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
105 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
106 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
107 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
108 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
109 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling
110 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                             06:50
111 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
112 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
113 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
114 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   06:54
115 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                           07:18
116 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
117 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                            08:18
118 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      08:53
119 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
120 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                              09:16
121 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
122 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
123 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
124 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
125 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
126 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  11:07
DNF Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
DNF Javier Moreno (Spa) Movistar Team
DNF Dayer Quintana (Col) Movistar Team
DNF Marc Soler (Spa) Movistar Team
DNF Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
DNF Nicolas Roche (Irl) Team Sky
DNF Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
DNF Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
DNF Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
DNF Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
DNF Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
DNF Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
DNF Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
DNF Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
DNF Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
DNF Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
DNF Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
DNF Cédric Pineau (Fra) FDJ
DNF Stef Clement (Ned) IAM Cycling
DNF Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
DNF Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
DNF Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
DNF Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
DNF Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Pawe Franczak (Pol) Verva ActiveJet
DNF Jiri Polnicky (Pol) Verva ActiveJet
DNF Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNS José Herrada (Spa) Movistar Team
DNS Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data

Klasyfikacja końcowa:

1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                            30:50:19
2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                              00:07
3 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                           00:17
4 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                         00:27
6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                             00:31
7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 00:42
8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                00:46
9 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                         01:01
10 Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling                     01:16
11 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha                            01:22
12 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                      01:33
13 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 01:39
14 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 01:41
15 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling                     01:45
16 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                             01:52
17 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                       01:53
18 Michael Woods (Can) Cannondale Pro Cycling                      01:56
19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                             02:06
20 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                               02:12
21 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                              02:23
22 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                         02:46
23 Winner Anacona (Col) Movistar Team                              03:20
24 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     04:08
25 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                               04:28
26 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          04:55
27 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                          05:11
28 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 05:17
29 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                            05:31
30 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                            05:44
31 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                       07:06
32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                            07:10
33 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            08:52
34 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                     09:25
35 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   09:45
36 Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling                      10:20
37 Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling                     10:22
38 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                             11:37
39 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      12:27
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              13:08
41 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    13:31
42 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                        15:31
43 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    16:02
44 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                          16:52
45 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                                17:16
46 Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling                       17:42
47 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                        18:34
48 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                            20:09
49 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                      21:07
50 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                        21:27
51 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                              23:33
52 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                          24:35
53 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                          24:37
54 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                         25:20
55 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                             25:56
56 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   26:41
57 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                               28:57
58 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                     30:57
59 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                                31:59
60 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                             32:06
61 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                                 32:15
62 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                             32:42
63 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                         33:30
64 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                          33:48
65 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                           34:33
66 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                              35:31
67 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                       35:58
68 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
69 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                            36:13
70 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                      37:07
71 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     38:35
72 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                      39:30
73 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton               39:31
74 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                              40:21
75 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                        40:48
76 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                              40:59
77 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet                                42:25
78 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                                42:41
79 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                            43:18
80 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                        45:39
81 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   46:02
82 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     46:25
83 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                             48:17
84 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                               48:18
85 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                       49:19
86 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                               49:24
87 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                               50:16
88 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge                             50:49
89 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                 51:35
90 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       52:00
91 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                            52:24
92 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice                 52:45
93 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     52:54
94 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                  53:00
95 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                         53:50
96 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                              55:29
97 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                       55:53
98 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                                  57:33
99 Kévin Reza (Fra) FDJ                                            57:58
100 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          58:21
101 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 58:31
102 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                        58:47
103 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                       59:03
104 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    59:06
105 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                          59:44
106 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data                           1:03:54
107 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                        1:04:33
108 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling                      1:04:38
109 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       1:05:23
110 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          1:06:10
111 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          1:06:57
112 Benjamin King (USA) Cannondale Pro Cycling                   1:08:04
113 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              1:08:26
114 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            1:08:37
115 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      1:08:38
116 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 1:11:33
117 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          1:12:58
118 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           1:13:27
119 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          1:14:43
120 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         1:14:48
121 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             1:15:18
122 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        1:16:25
123 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                1:17:18
124 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  1:18:29
125 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 1:18:34
126 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          1:21:16

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: