Domin Sport przed sezonem 2016

Ekipa Domin Sport także w tym sezonie będzie ścigała się z licencją Continental Team. Do zespołu dołączyło trzech nowych zawodników, którzy zamknęli 9-osobowy skład.

Drużyna zapowiada, że chciałaby stanowić trzecią siłę polskiego peletonu.

Zmiany w składzie komentuje dyrektor sportowy, Wojciech Pawlak.

Dołączył do nas Mateusz Komar, który w swojej karierze wygrywał finisze z małej grupy i kryteria, ale także m.in. Małopolski Wyścig Górski, co świadczy o jego wszechstronności. Drugim wzmocnieniem jest dobrze radzący sobie w górach Dominik Oborski. Trzeci zawodnik to Chris Wiatr, Amerykanin polskiego pochodzenia, który przeprowadził się właśnie do Europy, by tutaj kontynuować swoją kolarską przygodę.

Sześciu kolarzy, którzy pozostali w ekipie to zawodnicy w ubiegłym roku wygrywający wspólnie m.in. Memoriał A.Trochanowskiego, etapy Bałtyk-Karkonosze czy Podlasie Tour. Wśród nich jest Kamil Zieliński, zdobywca koszulki lidera w czasie Tour de Pologne 2015. Ekipę poprowadzą Andrzej Domin i Wojciech Pawlak.

To właśnie dzięki determinacji Andrzeja Domina zespół każdego roku może na nowo stawać na starcie. W tym roku zawodnicy będą ścigali się na rowerach Colnago, a dzięki wsparciu Henryka Charuckiego i firmy Harfa-Harryson ubiorą też buty marki Mavic i kaski oraz okulary BBB. Niezmiennie bazą treningową zespołu jest Hotel Jedlinka w Jedlinie-Zdroju, gdzie w zimie kolarze odbyli cztery obozy przygotowujące do sezonu. Pierwszy sprawdzian formy w kwietniu, podczas wyścigów w Dzierżoniowie i Sobótce.

Cieszę się, że w tym roku mogłem dołączyć do grupy Domin Sport

– komentuje Mateusz Komar.

To dobra, waleczna drużyna. Podoba mi się jej charakter, a moja osoba jeszcze dodatkowo wzmocni skład. Znam się dobrze z większością zawodników, pozostałych miałem już okazję poznać podczas zgrupowań. Myślę, że stworzymy zgrany team i namieszamy trochę w polskim peletonie.

Skład Domin Sport 2016:
Artur Detko, Mateusz Komar, Patryk Kostecki, Mateusz Nowak, Dominik Oborski, Jarosław Rębieski, Chris Wiatr, Mariusz Witecki, Kamil Zieliński.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: