Brian Cookson: "zmagam się z ludźmi, którzy bronią własnych interesów"

Brian Cookson miniony tydzień spędził na wyścigach we Włoszech, przy okazji udzielając kilku wypowiedzi.

Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej odniósł się m. in. do konfliktu z ASO. Francuskie stowarzyszenie nie zgadza się na reformę WorldTouru, zapowiadając wyprowadzenie swoich wyścigów z prestiżowego cyklu.

Cookson przyznał, że toczą się rozmowy z Francuzami i powtórzył, że UCI nie będzie dążyła za wszelką cenę do kompromisu.

Wszystko się może zdarzyć. Mamy co najmniej 20 innych wyścigów z wielkim potencjałem, które pukają do WorldTouru. Prowadzę rozmowy z kierownictwem ASO. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale jestem pełen dobrych myśli. Myślę, że znajdziemy zadawalające obie strony rozwiązanie

- cytuje brytyjskiego działacza "La Gazzetta dello Sport".

W zeszłym tygodniu Cookson potwierdził, że będzie się ubiegał o drugą kadencję na czele UCI.

Może się wydawać, że to łatwa praca, ale często jest bardzo frustrująca. Zmagam się z ludźmi, którzy bronią własnych interesów, którzy chcą wskoczyć na pokład i wszystko pozmieniać. A według mnie kolarstwo to rodzaj ekosystemu. Zmiany należy wprowadzać stopniowo i równomiernie. Ci którym się spieszy popełniają błąd, ponieważ mogą naruszyć ten ekosystem.

Cookson przyznał, że "naturalna ewolucja" kolarstwa jedne wyścigi wypchnie w górę, kosztem innych, jak Vuelta a Espana.

Osobiście uważam, że Tour de France i Giro d'Italia powinny pozostać trzytygodniówkami, ale nie zdziwiłbym się widząc Vuelte dwutygodniową. Jestem również zwolennikiem zmniejszenia liczby kolarzy wystawianych przez drużyny na starcie imprez, ale tutaj organizatorzy i zespoły mają pole do określenia co będzie dla nich najlepsze

- zaznaczył.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: