Volta a Catalunya 2016: skład CCC Sprandi Polkowice

Polska grupa liczy na powtórkę udanego występu sprzed roku.

Zespół CCC Sprandi Polkowice przedstawił 8-osobowy skład na kolejny wyścig etapowy cyklu UCI WorldTour - Volta a Catalunya.

Piotr Wadecki do Katalonii zabiera zawodników nastawiających się na walkę w terenie górskim, w tym zwycięzcę ubiegłorocznego Tour of Austria Victora de la Parte oraz doświadczonych Sylwestra Szmyda i Davide Rebellina. W składzie znalazł się także dobrze zapowiadający się Czech Jan Hirt, przed rokiem świetnie radzący sobie na górskim odcinku Tour de Suisse.

Wyścig dookoła Katalonii to impreza, z której mamy bardzo dobre wspomnienia. Rok temu pierwszą wygraną w wyścigu World Tour dla naszej ekipy wywalczył Maciej Paterski. W tym liczymy na powtórkę

– czytamy w wypowiedzi dyrektora sportowego ekipy.

Rebellin i de la Parte do Hiszpanii udadzą się po sobotnim wyścigu Mediolan-San Remo.

Polski zespół w Katalonii startuje po raz trzeci z rzędu, a czwarty w swojej historii - wcześniej ekipę zaproszono na hiszpańskie drogi w 2011 roku. Tym razem "pomarańczowi" nie mają lidera, a w nastawionym na górskie odcinki składzie zabraknie Paterskiego, którego w domu zatrzymała kontuzja odniesiona na trasie Strade Bianche.

Dwa etapy kończą się długimi podjazdami, stąd obecność w składzie Victora de la Parte, Davide Rebellina, Sylwestra Szmyda, czy też Jana Hirta. W programie wyścigu nie ma jazdy indywidualnej, więc klasyfikacja generalna rozstrzygnie się właśnie tam. Nasz skład jest na tyle wyrównany, że trudno wyznaczyć jednego lidera. Wszystko zależy od prezentowanej podczas wyścigu dyspozycji i tego, kto na jakim miejscu będzie w generalce po pierwszym z górskich etapów

- wyjaśniał Wadecki.

Wyścig Volta a Catalunya potrwa od 21 do 27 marca, a na starcie pojawią się tacy zawodnicy jak Alberto Contador (Tinkoff), Christopher Froome (Team Sky), Richie Porte (BMC), Nairo Quintana (Movistar Team) czy Fabio Aru (Astana).

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta a Catalunya 2016: Victor de la Parte, Davide Rebellin, Sylwester Szmyd, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Felix Großschartner, Marcin Mrożek i Mateusz Taciak.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: