Mediolan-San Remo 2016: Ponzi i Rebellin liderami CCC Sprandi

Simone Ponzi

Włosi Simone Ponzi i Davide Rebellin poprowadzą polską grupę CCC Sprandi Polkowice na trasie 107. edycji Mediolan-San Remo.

Drugoligowy zespół z Polski po raz drugi z rzędu pojedzie w jednym z pięciu najbardziej prestiżowych wyścigów jednodniowych świata. Po nieobecność Macieja Paterskiego liderem zespołu będzie 29-letni Simone Ponzi, którego wspierał będzie 14-krotny uczestnik wyścigu - Davide Rebellin.

Nowy nabytek ekipy z Polkowic w karierze zajmował miejsca w czołówce włoskich wyścigów jednodniowych, nigdy jednak nie rywalizował z najlepszymi w finale monumentu. Największym sukcesem Włocha w prestiżowym wyścigu jednodniowym jest 2. miejsce w ubiegłorocznym GP Plouay. Do San Remo Ponzi dojechał raz, dwukrotnie zmagań nie ukończył.

44-letni Rebellin w przeszłości w San Rrmo dwukrotnie finiszował tuż za podium, w latach 1995 i 2008 zajmując czwarte miejsca.

W składzie zabraknie Macieja Paterskiego, który wciąż dochodzi do siebie po kraksie na trasie Strade Bianche. Polak, który przed rokiem do mety "wiosennych mistrzostw świata" dotarł w czołowej grupce, w tym roku start musi odpuścić z powodu rozbitego kolana.

CCC Sprandi Polkowice to jedna z siedmiu drużyn pro-kontynentalnych zaproszonych na "La Primavera". Obok podopiecznych Piotra Wadeckiego numery startowe przypną kolarze Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani-CSF, Bora-Argon 18, Southeast-Venezuela, Cofidis oraz Team Novo Nordisk.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: