Mediolan - San Remo 2016: kilka opcji ekipy Sky

Zespół Sky na sobotni wyścig Mediolan-San Remo wysyła bardzo mocny skład, ale oficjalnie nie desygnuje lidera.

W składzie "niebiańskich" na 107. edycję wiosennego monumentu znaleźli się Michał Kwiatkowski, Ben Swift, Geraint Thomas i Elia Viviani, co daje zespołowi z Wysp Brytyjskich kilka mocnych kart w końcowej rozgrywce 291-kilometrowego wyścigu.

Thomas wysoką formę prezentował we Francji, wygrywając wyścig Paryż-Nicea przed Alberto Contadorem (Tinkoff) i Richie Portem (BMC). Brytyjczyk w ubiegłym roku atakował na trasie do San Remo, ale jego akcja zakończyła się na Cipressie.

Kwiatkowski do "wiosennych mistrzostw świata" przygotowywał się na trasie Tirreno-Adritico, na przedostatnim etapie zajmując trzecie miejsce po walce z asami wyścigów jednodniowych. 25-latek do składu Dave'a Brailsforda przeszedł by walczyć o jak najlepsze wyniki w wyścigach klasycznych, a "La Primavera" ma być jego pierwszym celem w wiosennej kampanii.

O ile Polak i Brytyjczyk nie będą liczyli na finisz z peletonu i patrzyli będą na akcje na ostatnich podjazdach - Cipressie i Poggio - o tyle Viviani i Swift to karty, którymi ekipa może zagrać na Via Roma w San Remo, jeśli dojdzie do grupowego sprintu.

Swift w 2014 roku na kresce zameldował się trzeci, jednak od tego czasu nie nawiązał do tego wyniku. W tym roku spokojnie do startów przygotowywał się na trasie Paryż-Nicea. Viviani z kolei w pierwszych miesiącach 2016 roku koncentrował się na mistrzostwach świata na torze, ale w karierze nie zameldował się nigdy w czołówce włoskiego klasyku.

Dla Thomasa i Swifta start we Włoszech to przystanek przed kolejnym wyzwaniem - duet 21 marca wesprze Christophera Froome'a na trasie Volta a Catalunya.

Skład Team Sky na Mediolan-San Remo: Peter Kennaugh, Michał Kwiatkowski, Salvatore Puccio, Luke Rowe, Ian Stannard, Ben Swift, Geraint Thomas i Elia Viviani.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: