Tirreno-Adriatico 2016: etap 7

Belg Greg van Avermaet (BMC) wygrał 51. edycję wyścigu Tirreno-Adriatico. Na ostatnim etapie najlepszy okazał się Szwajcar Fabian Cancellara (Trek-Segafredo).

"Spartakus" na płaskiej trasie wyścigu jazdy indywidualnej na czas pokonał o 13 sekund Francuza Johana Le Bona (FDJ) oraz Niemca Tony'ego Martina (Etixx-Quick Step).

5. czas wykręcił Maciej Bodnar (Tinkoff).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił zwycięzca wczorajszego odcinka - Greg van Avermaet (BMC). Belg do ostatniego centymetra trasy rywalizował z Peterem Saganem, który przed startem tracił tylko 8 sekund i pojechał bardzo dobrze, plasując się w drugiej dziesiątce etapu.

Zwycięzca Omloop Het Nieuwsblad błękitną koszulkę lidera dowiózł do mety, w klasyfikacji końcowej notując zaledwie sekundę przewagi nad aktualnym mistrzem świata. Podium dopełnił Luksemburczyk Bob Jungels (Etixx-Quick Step), który po laury szarżował z piątego miejsca.

O jedną pozycję awansował Michał Kwiatkowski (Team Sky). Zajmujący wczoraj 9. miejsce Polak zakończył zmagania na 8. pozycji, na trasie w San Benedetto del Tronto stracił 39 sekund nie mieszcząc się w szerokiej czołówce.

Wyniki 7. etapu Tirreno-Adriatico 2016 (WT), San Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto (10 km):

  1 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       11:08
  2 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       00:13
  3 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         00:15
  4 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
  5 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             00:17
  6 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:18
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    00:19
  8 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:20
  9 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:22
 10 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                               00:24
 11 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 12 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 13 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 14 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:25
 15 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 16 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:26
 17 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               00:27
 18 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 19 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 20 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                00:28
 21 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             00:30
 22 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                00:31
 23 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 24 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
 25 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:33
 26 Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling                      00:34
 27 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 28 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 00:35
 29 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          00:36
 30 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 31 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:37
 32 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                00:38
 33 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 34 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            00:39
 35 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
 36 Steve Morabito (Swi) FDJ
 37 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 38 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:40
 39 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        00:41
 40 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale                         00:42
 41 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge
 42 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          00:44
 43 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 44 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           00:45
 45 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 46 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           00:46
 47 Anthony Roux (Fra) FDJ
 48 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 49 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
 50 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 51 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 52 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       00:47
 53 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                00:48
 54 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:49
 55 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 56 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:50
 57 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 58 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 59 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
 60 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    00:51
 61 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 62 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling
 63 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
 64 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 65 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 66 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    00:53
 67 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 68 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 69 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 70 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 71 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 72 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:54
 73 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 74 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 75 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            00:55
 76 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 77 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         00:56
 78 Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling
 79 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 80 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  00:57
 81 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 82 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:58
 83 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge
 84 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 85 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:59
 86 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 87 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:00
 88 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo
 90 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                         01:01
 91 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 92 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           01:02
 93 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 94 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    01:03
 95 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 96 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
 97 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 98 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 99 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           01:04
100 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              01:05
101 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling                 01:06
102 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
103 Tom Leezer (Ned) Team LottoNL - Jumbo
104 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA              01:07
105 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:08
106 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             01:09
107 William Bonnet (Fra) FDJ
108 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling
109 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
110 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:10
111 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
112 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling
113 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
114 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
115 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
116 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     01:11
117 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
118 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
119 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
120 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
121 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               01:12
122 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
123 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     01:13
124 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         01:14
125 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
126 Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling                  01:15
127 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       01:16
128 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   01:18
129 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
130 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
131 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
132 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             01:19
133 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           01:20
134 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     01:22
135 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        01:23
136 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
137 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                01:24
138 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
139 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            01:25
140 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
141 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:26
142 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                01:27
143 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      01:28
144 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         01:29
145 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        01:30
146 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
147 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
148 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
149 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               01:31
150 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Siderme     01:35
151 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        01:37
152 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
153 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             01:38
154 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
155 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        01:39
156 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                               01:40
157 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
158 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            01:43
159 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        01:45
160 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
161 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           01:47
162 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          01:48
163 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          01:51
164 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           01:53
165 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               01:54
166 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
167 Marco Haller (Aut) Team Katusha
168 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          01:59
169 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     02:05
170 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   02:07
171 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              02:38
172 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      03:00
173 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           03:16
174 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            04:05
175 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                               04:22
DNS Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
DNS Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team

Klasyfikacja końcowa:

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   20:42:22
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                               00:01
  3 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:23
  4 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              00:24
  5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:29
  7 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       00:33
  8 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            00:39
  9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:45
 10 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           00:48
 11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:49
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  00:52
 13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:54
 14 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  00:55
 15 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                00:57
 16 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            01:04
 17 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    01:06
 18 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:07
 19 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             01:11
 20 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              01:15
 21 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         01:22
 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            01:27
 23 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:32
 24 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                01:38
 25 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     01:54
 26 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  01:55
 27 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           02:00
 28 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          02:08
 29 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           02:38
 30 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         02:42
 31 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             02:45
 32 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    02:54
 33 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                02:57
 34 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      03:05
 35 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         03:08
 36 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          03:09
 37 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  03:16
 38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      03:17
 39 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          03:24
 40 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          03:40
 41 Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling                    03:43
 42 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     04:14
 43 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           04:15
 44 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Siderme     04:19
 45 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             04:23
 46 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         04:33
 47 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling                  04:41
 48 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                               04:58
 49 Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling                  05:34
 50 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              05:39
 51 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   06:14
 52 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       06:17
 53 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               06:24
 54 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              07:09
 55 Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling                      07:12
 56 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        07:17
 57 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          07:19
 58 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        08:01
 59 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                    08:02
 60 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       08:18
 61 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              09:18
 62 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           09:22
 63 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 09:32
 64 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          10:07
 65 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                10:21
 66 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         11:01
 67 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     11:06
 68 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 69 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                         11:12
 70 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           11:42
 71 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   11:54
 72 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            11:59
 73 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  12:10
 74 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           12:17
 75 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        12:39
 76 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               12:40
 77 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 78 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           12:42
 79 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                12:44
 80 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      12:45
 81 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha                         13:01
 82 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 83 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 13:19
 84 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           14:04
 85 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 86 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         14:09
 87 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             14:10
 88 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            14:30
 89 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    14:33
 90 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal                        14:36
 91 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             14:52
 92 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling             15:03
 93 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  15:12
 94 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    15:16
 95 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    15:26
 96 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 97 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        15:29
 98 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     15:30
 99 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     16:00
100 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       16:19
101 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
102 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   16:52
103 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
104 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       17:09
105 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             17:14
106 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       17:25
107 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling                 17:41
108 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        17:49
109 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     17:56
110 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             17:57
111 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo                       18:03
112 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              18:10
113 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     18:20
114 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             18:26
115 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         18:52
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              19:08
117 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         19:21
118 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling                 19:34
119 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          19:42
120 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         19:59
121 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          20:23
122 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           20:29
123 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            21:18
124 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
125 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 21:28
126 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  21:33
127 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              21:53
128 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        22:03
129 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       22:22
130 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA              22:41
131 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                         22:49
132 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            23:04
133 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        23:06
134 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      23:20
135 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  23:27
136 William Bonnet (Fra) FDJ                                     23:50
137 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           24:06
138 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                          24:13
139 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale                         24:26
140 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                24:36
141 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          25:16
142 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     26:11
143 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                26:19
144 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   26:49
145 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           27:59
146 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            28:00
147 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        28:05
148 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           28:20
149 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             28:28
150 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       28:29
151 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         28:44
152 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         29:10
153 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       30:26
154 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                        30:39
155 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    30:53
156 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                         31:18
157 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             31:22
158 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  31:28
159 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             31:31
160 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              32:11
161 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          32:41
162 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               33:57
163 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  34:13
164 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          34:24
165 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       34:32
166 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       35:30
167 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             35:32
168 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                36:33
169 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          36:38
170 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling            38:21
171 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                               38:44
172 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        38:49
173 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            38:53
174 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        41:33
175 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             43:27

Klasyfikacja punktowa:

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  36 pkt
  2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         22
  3 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                          20
  4 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                16
  5 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                       13
  6 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                          12
  7 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                           12
  8 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                     11
  9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                       11
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          11

Klasyfikacja górska:

  1 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                            11 pkt
  2 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                            10
  3 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                              8
  4 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                           6
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                               5
  6 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                                5
  7 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling                     5
  8 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    4
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        3
 10 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                              3

Klasyfikacja drjżynowa:

  1 Etixx - Quick-Step                                        61:19:51
  2 Movistar Team                                                00:21
  3 Team Sky                                                     00:38
  4 Astana Pro Team                                              00:59
  5 BMC Racing Team                                              01:52
  6 AG2R La Mondiale                                             02:23
  7 Tinkoff Team                                                 03:03
  8 Dimension Data                                               03:27
  9 Lotto Soudal                                                 04:35
 10 Cannondale Pro Cycling                                       04:36
 11 FDJ                                                          05:24
 12 IAM Cycling                                                  05:25
 13 Bora-Argon 18                                                07:52
 14 Androni Giocattoli - Sidermec                                07:53
 15 Orica-GreenEdge                                              09:57
 16 Trek-Segafredo                                               11:03
 17 CCC Sprandi Polkowice
 18 Caja Rural-Seguros RGA                                       11:23
 19 Team Katusha                                                 15:23
 20 Team LottoNl-Jumbo                                           15:46
 21 Lampre - Merida                                              19:15
 22 Team Giant-Alpecin                                           32:35
 23 Bardiani CSF                                                 36:40

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: