Paryż-Nicea 2016: etap 7

Geraint Thomas (Team Sky) wygrał 74. edycję francuskiego wyścigu Paryż-Nicea. Na ostatnim odcinku najlepszy okazał się Tim Wellens.

Kolarz Lotto Soudal pokonał na kresce uciekinierów Alberto Contadora (Tinkoff) i Richiego Porte (BMC), którzy wyprzedzili grupę lidera o 5 sekund.

Sześć górskich premii leżało na rozstrzygającym odcinku, prowadzącymi po drogach w okolicach Nicei. Po starcie zaczęła formować się ucieczka, którą w szczycie stanowiło 23 kolarzy. Grupa na trzecim podjeździe, Cote de Chateauneuf (55,5 km; kat. 2; 5,4 km, 4,4%), zameldowała się z przewagą 3:45 nad prowadzonym przez Team Sky peletonem.

Przełęcz Calaison (69,5 km; kat. 2; 6,3 km, 4,4%) nie zmieniła sytuacji na trasie, dziać zaczęło się natomiast po osiągnięciu Cote de Peille (86,5 km; kat. 1; 6,5 km, 6,9%).

Prawie od samego podnóża atak wyprowadził Alberto Contador i zaczął zyskiwać wyraźną przewagę. Z przodu pozostali Cyril Gautier (Ag2r), David de la Cruz (Etixx), Tanel Kangert (Astana), Tim Wellens, Jesus Herrada (Movistar) i Tsgabu Grmay (Lampre - Merida), a “El Pistolero” dojechał do Kiserlovskiego, Duchesne, Bono, Trofimova i Tankinka. Grupa ta zjazdy rozpoczęła ze stratą 1:30, peleton tracił wówczas 2:18.

Długi prowadzący w dół odcinek nie pomógł Contadorowi. Team Sky wzmocnił pościg, dojeżdżając do grupy Hiszpana tuż przed Col d’Eze (118,5 km; kat. 1; 7,7 km, 5,7%).

Czołówka podjazd rozpoczęła z zapasem poniżej jednej minuty. Zaatakował De la Cruz, do którego dołączyli Gautier i Wellens. W grupie zasadniczej popracował Rafał Majka, otwierając tym pole Contadorowi do jeszcze jednego ataku.

Lider wyścigu Geraint Thomas oraz pozostali kolarze z czołówki wyścigu odpowiedzieli na akcję. Tempo siadło, co pozwoliło powrócić do grupy Majce, który zabrał się za nadawanie tempa. Z przodu na samotne prowadzenie wyszedł Wellens.

Majka jeszcze raz wyprowadził Contadora do ataku. Hiszpan oderwał się od całej stawki, jedynie Richie Porte zdołał po krótkiej chwili doskoczyć do kolarza Tinkoff. W coraz większych tarapatach znalazł się za to Thomas. Lider nie tylko stracił kontakt do wicelidera, ale został za dużo większą grupą kolarzy.

Pościg za Contadorem prowadził wczorajszy zwycięzca Ilnur Zakarin (Katusha). Wellens został doścignięty przez Contadora i Porte. Trójka zjazd na metę w Nicei rozpoczęła kilkanaście sekund przed grupą Zakarina i 34 sekundy przed Thomasem.

Walijczyk zaczął odrabiać straty, a jednocześnie bronić 15 sekundowej przewagi w „generalce” nad Contadorem. Wspierany przez Sergio Henao niespełna 4 kilometry przed metą dojechał do grupy Zakarina, która w tym punkcie traciła 10 sekund.

Kwestia zwycięstwa w 74. edycji Paryż-Nicea pozostała zagadką do ostatnich metrów. Liczyła się każda sekunda. Na metę pierwszy wpadł Wellens, wyprzedzając Contadora. Pościg stracił 5 sekundy, co gwarantowało Thomasowi generalne zwycięstwo.

Wyniki 7. etapu Paryż-Nicea 2016 (WT), Nicea - Nicea (134 km):

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                             3:16:09
  2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
  4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             00:05
  5 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge
  6 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  7 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
  8 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
 11 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 12 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 13 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  00:10
 14 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:00
 15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          01:18
 16 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 17 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 18 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 19 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 21 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        01:26
 22 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 23 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 24 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 25 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling
 26 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 27 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
 28 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
 29 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 30 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 31 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 32 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 33 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 34 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 35 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       01:34
 36 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               02:54
 37 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling                03:34
 38 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 39 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           03:47
 40 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          03:58
 41 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 42 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 43 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         09:29
 44 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 45 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 46 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 47 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge                       10:57
 48 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM            11:44
 49 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 50 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 51 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling
 52 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 53 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 54 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 55 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 56 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 57 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
 58 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 59 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 60 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 61 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 62 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 63 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Kévin Reza (Fra) FDJ
 65 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 66 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 67 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 68 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 69 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 70 José Herrada (Spa) Movistar Team
 71 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 72 Ben Swift (GBr) Team Sky
 73 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 74 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 75 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 76 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 77 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 78 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 79 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 80 Ian Boswell (USA) Team Sky
 81 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 82 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
 83 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
 84 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           13:36
 85 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 86 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 87 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 88 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 89 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 90 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 91 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      16:41
 92 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
 93 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 94 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 95 Mickael Delage (Fra) FDJ
 96 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 97 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 98 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 99 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
100 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
101 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
102 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
103 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
104 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
105 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
106 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
107 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
108 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
109 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
110 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
111 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
112 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
113 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
114 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge
115 Luke Rowe (GBr) Team Sky
116 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling
117 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
118 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
119 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
120 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       23:16
121 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          23:35
122 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
123 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
124 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        23:50
125 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         24:27
126 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
127 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
128 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
129 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
130 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data
131 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
DNS Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
DNS Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling
DNS Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
DNS Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
DNF Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
DNF Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
DNF Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
DNF Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
DNF Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
DNF Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
DNF Michael Morkov (Den) Team Katusha
DNF Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha

Klasyfikacja końcowa

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             27:26:40
  2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:04
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:12
  4 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:20
  5 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            00:37
  6 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  00:44
  7 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge
  8 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             00:51
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:00
 10 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              01:07
 11 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:09
 12 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:53
 13 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     02:33
 14 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               03:21
 15 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          03:53
 16 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling                 04:03
 17 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      04:07
 18 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling                  04:26
 19 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                          05:00
 20 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    05:12
 21 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               07:38
 22 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         09:43
 23 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       09:56
 24 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        10:38
 25 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        11:23
 26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          11:28
 27 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         13:07
 28 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   13:18
 29 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      13:30
 30 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          13:35
 31 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              14:26
 32 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        16:14
 33 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling               16:58
 34 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     18:19
 35 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          18:29
 36 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             20:35
 37 José Herrada (Spa) Movistar Team                             21:01
 38 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   23:16
 39 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         23:33
 40 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             23:43
 41 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            24:21
 42 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              24:50
 43 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           25:15
 44 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           25:33
 45 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      25:46
 46 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            26:32
 47 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            27:01
 48 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           27:19
 49 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             27:23
 50 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        27:35
 51 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            28:16
 52 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 28:51
 53 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge                       30:38
 54 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             30:47
 55 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          32:19
 56 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           34:06
 57 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling                35:08
 58 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        35:33
 59 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            36:02
 60 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  36:53
 61 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            37:02
 62 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                37:28
 63 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      37:45
 64 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       38:17
 65 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             38:36
 66 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           38:44
 67 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         39:45
 68 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM            40:09
 69 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       40:22
 70 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   40:30
 71 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        40:45
 72 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           42:09
 73 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          42:40
 74 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            43:20
 75 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           43:24
 76 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   44:08
 77 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        44:09
 78 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          45:21
 79 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           46:33
 80 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       47:00
 81 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         48:43
 82 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          48:58
 83 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               49:27
 84 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   50:55
 85 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        52:09
 86 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            52:23
 87 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 53:38
 88 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           53:43
 89 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling                  53:46
 90 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          54:08
 91 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            54:19
 92 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     56:09
 93 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        58:06
 94 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                58:22
 95 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       58:40
 96 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       59:27
 97 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   59:35
 98 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept          01:00:08
 99 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        01:00:22
100 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                      01:00:41
101 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                      01:01:06
102 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                    01:01:07
103 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               01:01:57
104 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       01:02:08
105 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM         01:02:45
106 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                        01:03:30
107 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                     01:04:09
108 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM         01:05:20
109 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:07:22
110 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:08:35
111 Mickael Delage (Fra) FDJ                                  01:10:05
112 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                 01:11:38
113 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo               01:11:47
114 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM    01:13:03
115 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                     01:13:50
116 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
117 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                         01:14:24
118 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                         01:16:01
119 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:16:08
120 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                       01:16:14
121 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        01:17:25
122 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:19:31
123 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept              01:19:34
124 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM            01:23:04
125 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                   01:26:36
126 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                         01:27:07
127 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                      01:30:27
128 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                     01:32:24
129 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data                       01:32:33
130 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                          01:36:23
131 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        01:38:46

Klasyfikacja punktowa

  1 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge                          53 pkt
  2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                             23
  3 Ben Swift (GBr) Team Sky                                        22
  4 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                           18
  5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                   18
  6 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                              16
  7 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                               16
  8 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                15
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  15
 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           12

Klasyfikacja górska

  1 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                           78 pkt
  3 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              49
  4 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                     20
  5 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM          18
  6 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  16
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                14
  8 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                             14
  9 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                   13
 10 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                            12

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                             82:30:40
  2 Astana Pro Team                                              00:41
  3 Team Sky                                                     03:01
  4 Cannondale Pro Cycling                                       05:33
  5 AG2R La Mondiale                                             10:53
  6 Lampre - Merida                                              13:28
  7 Lotto Soudal                                                 21:05
  8 Tinkoff Team                                                 21:59
  9 Team Katusha                                                 24:10
 10 Team LottoNl-Jumbo                                           24:11
 11 Team Giant-Alpecin                                           33:38
 12 BMC Racing Team                                              38:14
 13 Etixx-QuickStep                                              41:06
 14 Direct Energie                                               42:36
 15 Orica-GreenEdge                                              42:48
 16 Delko Marseille Provence KTM                              01:05:37
 17 Cofidis, Solutions Credits                                01:08:51
 18 IAM Cycling                                               01:15:15
 19 Fortuneo - Vital Concept                                  01:26:32
 20 Trek-Segafredo                                            01:32:09
 21 FDJ                                                       01:41:20
 22 Dimension Data                                            02:43:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: