Tirreno-Adriatico 2016: etap 3

Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step) wygrał trzeci odcinek "wyścigu dwóch mórz", w Montalto di Castro najszybciej finiszując z peletonu.

23-latek na krętym finiszu pokonał 21-letniego Australijczyka Caleba Ewana (Orica-GreenEdge) i Włocha Elię Vivianiego (Team Sky).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Czech Zdenek Stybar (Etixx-Quick Step).

W ucieczce dnia znaleźli się Włosi Davide Vilella (Cannondale), Giorgio Cecchinel (Androni Giocattoli - Sidermec) i Simone Andreetta (Bardiani-CSF), Portugalczyk Domingos Goncalves (Caja Rural - Seguros RGA) oraz Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice).

Piątka uzyskała pięć minut przewagi nad peletonem prowadzonym przez ekipę Etixx-Quick Step, która do rywalizacji przystępowała z zawodnikami prowadzącymi we wszystkich klasyfikacjach. Sprinterski finisz w końcówce pachniał walką mistrzów ostatnich metrów, ale dwa wzniesienia na ostatnich 60 kilometrach dawały też nadzieje atakującym.

Po pokonaniu górskiej premii w Scansano z czołówki odpadł Andreetta, a pozostała czwórka wykorzystywała do maksimum spadającą przewagę. W obrębie ostatnich 20 kilometrów różnica wahała się wokół 90 sekund, na na ostatnich 10 kilometrach - około 50.

Grupka Honkisza walczyła do upadłego, na ostatnie 3 kilometry wjeżdżając z 30 sekundami zapasu i wciąż mając nadzieję na umknięcie sprinterom. Kolarze Orica-GreenEdge i Etixx-Quick Step nie mieli jednak litości i dopadli śmiałków 1500 metrów przed kreską.

Na prowadzącej nieco do góry finałowej prostej kolarze Patricka Lefevere'a znakomicie rozprowadzili dwukrotnego mistrza świata w omnium, który w sprinterskim pojedynku na wirażach pokonał miniaturowego Caleba Ewana.

Wyniki 3. etapu Tirreno-Adriatico 2016 (WT), Castelnuovo Val di Cecina - Montalto di Castro (176 km):

  1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                  4:17:28
  2 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
  3 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  4 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
  5 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  7 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
  8 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  9 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 10 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 11 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 12 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 13 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 14 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 15 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 16 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 17 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 18 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 19 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 20 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 21 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 22 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
 24 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 25 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 26 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 27 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 28 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 29 Wout Poels (Ned) Team Sky
 30 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 31 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 32 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
 33 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 34 Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling
 35 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 36 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 37 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 38 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 39 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 40 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 41 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 42 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 43 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 44 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 45 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 46 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 47 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Angel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 49 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
 50 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 51 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 52 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 54 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge
 55 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 56 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 57 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 58 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 59 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 60 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 61 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 62 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 63 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 64 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 65 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 66 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 67 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 68 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 69 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
 70 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 71 Víctor de la Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 72 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 73 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo
 74 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 75 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 76 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
 77 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 78 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 79 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 80 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 81 Davide Vigan? (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 82 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge
 83 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 84 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 85 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 86 Rigoberto Urán (Col) Cannondale Pro Cycling
 87 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 88 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 89 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 90 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 91 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 92 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 93 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 94 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 95 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 96 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 97 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 98 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling
 99 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
100 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
101 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
102 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
103 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
104 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
105 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
106 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
107 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
108 Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling
109 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
110 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
111 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
112 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
113 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
114 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
115 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
116 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
117 William Bonnet (Fra) FDJ                                     00:25
118 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo
119 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
120 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 00:27
121 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
122 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
123 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale
124 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
125 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
126 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
127 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
128 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
129 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
130 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
131 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
132 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
133 Steve Morabito (Swi) FDJ
134 Anthony Roux (Fra) FDJ
135 Johan Le Bon (Fra) FDJ
136 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
137 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
138 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
139 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
140 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           00:36
141 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
142 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            00:37
143 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           00:40
144 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
145 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:46
146 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
147 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
148 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
149 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             00:49
150 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           00:54
151 Joaquim Rodríguez Oliver (Spa) Team Katusha
152 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
153 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
154 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
155 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
156 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
157 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:56
158 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             01:03
159 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                01:06
160 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       01:17
161 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling             01:23
162 Tom Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
163 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
164 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          01:27
165 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        01:33
166 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
167 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
168 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
169 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
170 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
171 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          01:40
172 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   01:54
173 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling
174 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
175 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          02:05
176 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             03:02
177 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
178 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
179 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       03:20
180 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                     9:51:18
  2 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:09
  3 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
  4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  6 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  00:11
  7 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
  8 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                               00:14
  9 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      00:18
 10 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 11 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           00:20
 12 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 13 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:24
 14 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 15 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 16 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 17 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:26
 18 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            00:30
 19 Wout Poels (Ned) Team Sky
 20 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 21 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge             00:34
 22 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge
 23 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          00:38
 24 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 25 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 26 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:45
 27 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       00:47
 28 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               00:55
 29 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 30 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 31 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 32 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:59
 33 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   01:01
 35 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              01:04
 36 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 37 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    01:08
 38 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
 39 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  01:13
 40 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           01:35
 41 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          01:43
 42 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            01:44
 43 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                01:54
 44 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 45 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 46 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 47 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             02:09
 48 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team                02:10
 49 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              02:12
 50 Rigoberto Urán (Col) Cannondale Pro Cycling
 51 Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling
 52 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling
 53 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           02:17
 54 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      02:19
 55 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    02:21
 56 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  02:29
 57 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         02:34
 58 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 59 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        02:44
 60 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           02:45
 61 Víctor de la Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 62 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       02:55
 63 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         03:02
 64 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli -     03:05
 65 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         03:10
 66 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 67 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     03:16
 68 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              03:19
 69 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              03:22
 70 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     03:24
 71 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              03:26
 72 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     03:32
 73 Angel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   03:40
 74 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 75 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          03:50
 76 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 77 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   03:52
 78 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 04:00
 79 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        04:21
 80 Davide Vigan? (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 81 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           04:28
 82 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                       04:35
 83 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       04:36
 84 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal                        04:41
 85 Joaquim Rodríguez Oliver (Spa) Team Katusha                  05:02
 86 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          05:08
 87 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       05:11
 88 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             05:15
 89 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      05:28
 90 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          05:36
 91 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
 92 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 93 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         05:44
 94 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  05:54
 95 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                    05:57
 96 Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling                      06:03
 97 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo                  06:28
 98 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                         06:36
 99 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 06:41
100 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
101 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           06:42
102 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               06:44
103 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                         06:51
104 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             06:52
105 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  07:00
106 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         07:01
107 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              07:04
108 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       07:09
109 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA       07:19
110 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale                         07:22
111 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        07:29
112 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
113 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          07:31
114 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     07:33
115 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 07:36
116 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        07:37
117 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    07:46
118 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        07:56
119 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          08:06
120 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          08:07
121 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      08:16
122 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
123 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
124 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          08:23
125 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       08:26
126 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        08:31
127 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      08:35
128 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
129 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               08:45
130 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                09:09
131 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           09:11
132 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            09:16
133 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            09:20
134 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      09:21
135 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         09:28
136 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        09:31
137 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             09:37
138 Tom Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          09:39
139 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              09:45
140 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       09:47
141 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling                 10:10
142 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     10:15
143 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          10:20
144 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                          10:22
145 William Bonnet (Fra) FDJ                                     10:23
146 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             10:24
147 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling             10:25
148 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                               10:30
149 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     10:35
150 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   10:43
151 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         10:44
152 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             10:52
153 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            10:53
154 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           11:01
155 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo
156 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        11:19
157 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       11:21
158 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                        11:31
159 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    11:35
160 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           11:39
161 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          12:15
162 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        12:26
163 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         12:32
164 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       12:33
165 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             12:42
166 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                13:06
167 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  13:18
168 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    13:29
169 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   13:43
170 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               13:57
171 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              14:30
172 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             14:48
173 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              15:06
174 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                         15:33
175 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       15:45
176 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          16:51
177 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        17:51
178 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling            18:31
179 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            21:54
180 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          24:46

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: