Paryż-Nicea 2016: etap 4

Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał czwarty odcinek wyścigu Paryż-Nicea. Liderem pozostał Australijczyk Michael Matthews (Orica-GreenEdge).

Drugi linię mety przeciął Belg Edward Theuns (Trek-Segafredo), a trzeci Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal).

Na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej awansował Rafał Majka (Tinkoff).

Thomas Voeckler (Direct Energie), Mattew Brammeier (Dimension Data), Florian Vachon (Fortuneo - Vital Concept), Evaldas Siskevicius (Delko Marseille Provence) uformowali ucieczkę dnia, na zmarszczonym trzema niewielkimi wspinaczkami etapie, uzyskując niewielką przewagę zaledwie trzech minut.

Litewski zawodnik wygrał dwie pierwsze górskie premie - Col de Brouilly (km 20; 4 km, 4,3%) oraz Cote de Givors (108 km; 4 km; 4,3%) - punkty zdobywając przed Vachonem i Voecklerem. Różnica 2 minut i 30 sekund utrzymywana była przez grupę Etixx-Quick Step, która prowadziła grupę zasadniczą do spółki z Katushą i Cofidisem.

Przewaga spadła gwałtownie w miarę zbliżania się Cote de Saint-Uze (163 km; 2,8 km; 6,5%). Podjazd wprowadził sporo zamieszania - w kraksie upadł Arnaud Demare (FDJ), francuski asfalt dokładniej zbadał Geraint Thomas (Team Sky), z peletonu odczepiono Marcela Kittela (Etixx-Quick Step), a defekt zatrzymał Alexandra Kristoffa (Katusha).

Na czele wątpliwości nie miał Voeckler, samotnie rozpoczynając 25-kilometrowy rajd na metę. Peleton nie dał się nabrać - tempo wzrosło, a do tego kontrowali Delio Fernandez (Delko Marseille Provence) i Sep Vanmarcke (Team LottoNL - Jumbo) wraz z kontrolującym Sylvainem Chavanelem (Direct Energie).

Akcja Voecklera dobiegła końca 20 kilometrów przed metą i to czołowa trójka stała się zwierzyną. 20 sekund przewagi nie wyglądało optymistycznie, ale w miarę zbliżania się mety dystans wcale się nie zmniejszał. Vanmarcke jechał prawdziwą czasówkę, w problemy wpędzając zwierające szyki pociągi ekip Katusha i Cofidis.

Na ostatni kilometr Belg, Hiszpan i Francuz wpadli z kilkoma sekundami zapasu, ale nawet mocna zmiana Chavanela nie zdołał odeprzeć peletonu. Kolarze Cofidisu nie pomylili się i na ostatnich kilkuset metrach wypuścili na czoło Christophe'a Laporte'a i Nacera Bouhanniego. Bokser amator odparł wczesny finisz Edwarda Theunsa i triumfował na kresce, tym razem bez kontrowersji.

Wyniki 4. etapu Paryż-Nicea 2016 (WT), Juliénas - Romans-sur-Isère (195,5 km):

1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  4:42:29
2 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
5 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
6 Ben Swift (GBr) Team Sky
7 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
8 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
9 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
10 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
11 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
12 Mickael Delage (Fra) FDJ
13 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
14 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
15 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
16 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling
17 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
18 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
19 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
20 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
21 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
22 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
23 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
24 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
25 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
26 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
27 Sergio Henao (Col) Team Sky
28 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
29 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
30 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
31 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
32 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
33 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
34 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
35 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
36 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
37 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
38 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
39 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
40 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
41 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
42 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
43 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
44 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
45 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
46 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
47 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
48 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
49 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge
50 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
51 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
52 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
53 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
54 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
55 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
56 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
57 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling
58 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
59 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
60 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
61 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling
62 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
63 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
64 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
65 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
66 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
67 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
68 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
69 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
70 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
71 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
72 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
73 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
74 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
75 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
76 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
77 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
78 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
79 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
80 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
81 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
82 Pawel Poljański (Pol) Tinkoff Team
83 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
84 Kévin Reza (Fra) FDJ
85 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
86 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
87 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
88 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
89 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
90 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling
91 José Herrada (Spa) Movistar Team
92 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
93 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
94 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
95 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
96 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
97 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                               00:26
98 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     01:01
99 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
100 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                           01:02
101 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
102 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                               01:15
103 Michael Morkov (Den) Team Katusha                                01:17
104 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                               01:22
105 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha                             01:26
106 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
107 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
108 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
109 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                             01:28
110 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                       01:49
111 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       03:05
112 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
113 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data                              04:38
114 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
115 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
116 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
117 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
118 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
119 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
120 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
121 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
122 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
123 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
124 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
125 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
126 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
127 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
128 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
129 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
130 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
131 Luke Rowe (GBr) Team Sky
132 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
133 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
134 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
135 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
136 Ian Stannard (GBr) Team Sky
137 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling
138 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling
139 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
140 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling
141 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
142 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
143 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
144 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
145 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
146 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
147 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
148 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
149 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                          06:51
150 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
151 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
152 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
153 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
154 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
155 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
156 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
157 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
158 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
159 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
160 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
161 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
162 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
163 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
164 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
165 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
DNF Nathan Haas (Aus) Dimension Data
DNF Arnaud Demare (Fra) FDJ

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge                          14:24:15
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                              00:14
3 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling                         00:19
4 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
6 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                                00:24
7 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                                   00:25
8 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                     00:27
9 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
10 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                    00:28
11 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          00:30
12 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                            00:31
13 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
14 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
15 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                             00:33
16 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
17 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
18 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge                                 00:37
19 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
20 Ben Swift (GBr) Team Sky                                          00:38
21 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling                      00:40
22 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
23 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                 00:41
24 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                               00:42
25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
26 Sergio Henao (Col) Team Sky                                       00:43
27 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
28 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
29 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling                    00:46
30 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                               00:47
31 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                                00:48
32 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
33 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                             00:49
34 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
35 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:51
36 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   00:52
37 Mickael Delage (Fra) FDJ                                          00:59
38 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                              01:01
39 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
40 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                        01:03
41 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling
42 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                            01:05
43 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                                   01:07
44 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                             01:09
45 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                  01:10
46 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
47 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                              01:18
48 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                           01:19
49 Kévin Reza (Fra) FDJ
50 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
51 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                             01:20
52 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
53 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                                 01:22
54 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                             01:23
55 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                                  01:24
56 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling                       01:25
57 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                             01:27
58 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                                01:28
59 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        01:29
60 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                         01:30
61 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                                  01:32
62 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                                01:45
63 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                              01:58
64 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                                 02:12
65 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                             02:20
66 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   02:22
67 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                            02:24
68 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                                 02:57
69 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                             03:18
70 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                               03:31
71 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                                03:37
72 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                                 04:07
73 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       04:15
74 José Herrada (Spa) Movistar Team                                  04:30
75 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                             04:34
76 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                                04:46
77 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                               04:47
78 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data                   04:48
79 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
80 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                               04:50
81 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                                04:51
82 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                              04:52
83 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
84 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    04:55
85 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                               04:57
86 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                                 05:18
87 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                       05:24
88 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling                     05:28
89 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                         05:37
90 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling                       05:42
91 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                             05:48
92 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                           05:56
93 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                     05:59
94 Michael Morkov (Den) Team Katusha                                 06:15
95 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                               06:26
96 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                            06:32
97 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                            06:50
98 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                        06:51
99 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                            06:52
100 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                           06:53
101 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                              07:00
102 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                          07:02
103 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                                07:08
104 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                               07:22
105 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM                07:54
106 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                      07:56
107 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                                07:58
108 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    08:07
109 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                               08:15
110 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida                                 08:26
111 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha                             08:28
112 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept              08:34
113 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                         08:36
114 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                             08:41
115 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            08:45
116 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                           08:53
117 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling                     08:57
118 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                             09:19
119 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                             09:26
120 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                           09:52
121 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              09:53
122 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                                  09:59
123 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                10:11
124 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                                10:15
125 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                               10:26
126 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                              10:27
127 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                     10:28
128 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                             10:30
129 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                       10:37
130 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM              10:48
131 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 10:52
132 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              11:04
133 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                            11:14
134 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                               11:24
135 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                  11:30
136 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  11:38
137 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                            12:10
138 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                               12:34
139 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM                13:29
140 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                      13:40
141 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                                   13:45
142 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                                14:03
143 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                     14:45
144 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                       14:47
145 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   14:52
146 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                                   14:53
147 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                            15:07
148 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       15:09
149 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM           15:18
150 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                               15:28
151 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                            15:32
152 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data                              15:41
153 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                           15:49
154 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM                16:06
155 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                         16:49
156 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                               16:58
157 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                 17:06
158 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                                17:18
159 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM                   17:27
160 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                          17:30
161 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                             17:42
162 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                                 21:05
163 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               21:54
164 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                               24:37
165 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                                27:24

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: