Paryż-Nicea 2016: etap 1

Arnaud Demare (FDJ) triumfował na mecie pierwszego odcinka "wyścigu ku słońcu".

Francuz na wąskich i krętych drogach wokół Vendôme w finale pokonał swojego rodaka Nacera Bouhanniego (Cofidis) i Brytyjczyka Bena Swifta (Team Sky).

29., w czasie zwycięzcy, przyjechał Rafał Majka (Tinkoff).

Liderem wyścigu pozostał Australijczyk Michael Matthews (Orica-GreenEdge).

Ucieczkę dnia sformowali Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Perrig Quemeneur (Direct Energie), Thierry Hupond (Delko Marseille Provence KTM) i mistrz Francji Steven Tronet (Fortuneo - Vital Concept). Czwórka na 66 kilometrze uzyskała nawet 9 minut i 10 sekund przewagi, ale na płaskim odcinku zmarszczonym dwiema premiami trzeciej kategorii i dwoma szutrowymi odcinkami w końcówce nie miała specjalnych szans na dojechanie do mety.

Sprint w Bonneval wygrał De Gendt, linię mijając przed Tronetem i Hupondem. Peleton tracił w tym punkcie 7:45 i stopniowo zmniejszał różnicę, na ostatnie 50 kilometrów wjeżdżając ze stratą 3:50.

Do przetasowań doszło na 40 kilometrów do mety. Boczny wiatr rozbił peleton, a w czołowej grupie zostało około 35 zawodników, w tym lider wyścigu Australijczyk Michael Matthews (Orica-GreenEdge), Geraint Thomas (Team Sky), Richie Porte (BMC), Alberto Contador i Rafał Majka (Tinkoff), Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) oraz sprinterzy - Marcel Kittel (Etixx-Quick Step) i Nacer Bouhanni (Cofidis).

Po 10 kilometrach ścigania na wietrze czteroosobowa czołówka miała zaledwie 35 sekund zapasu nad pierwszą grupką, w której tempo nakręcała ekipa Sky. Druga część peletonu, z Rui Costą (Lampre-Merida), Simonem Spilakiem, Ilnurem Zakarinem i Alexandrem Kristoffem (Katusha) oraz Jeromem Coppelem (IAM Cycling) traciła kolejną minutę.

Na ostatnich 24 kilometrach peleton pokonywał dwie pętle z dwoma "polnymi" odcinkami Le Chemin de Tourteline (1350 m) i Tertre de la Motte (750 m, 3,7%). Akcja De Gendta i spółki została zakończona przez ekipę Sky na 20 kilometrów przed metą, a na pierwszym przejeździe po szutrach defekt miał Rafał Majka.

Na Tertre de la Motte atakował Pierre-Luc Perrichon (Fortuneo - Vital Concept), ale nie zmąciło to spokoju kolarzy Dave'a Brailsforda. Francuz szybko zyskał 20 sekund i po wygraniu lotnego finiszu rozpoczął 14-kilometrowy rajd na metę.

Za jego plecami tempo spadło - druga grupa zbliżyła się znacząco do czołówki, a o sekundy na lotnym finiszu ścigali się Matthews, Thomas i Contador. Australijczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji ogólnej, a sekundę uszczknął też Brytyjczyk, na kresce wyprzedzając Hiszpana.

Perrichon przygodę na czele zakończył na 9 kilometrów przed metą, składając broń przed powiększającą się pierwszą grupą. Tempo dyktowała ekipa Sky, na finałowe 4 kilometry wpadając z Thomasem w komfortowej pozycji.

Na szutrowej sekcji atakował Tony Gallopin (Lotto Soudal), a poprawkę przed banerem flamme rouge urządził Edward Theuns (Trek-Segafredo). Kłopoty miał Marcel Kittel, natomiast do sprintu szykowali się kolarze Sky i Cofidisu.

Finisz rozpoczął Ben Swift (Sky), ale przebijający się z tylnego szeregu Demare dysponował większą mocą i na ostatnich metrach minął Brytyjczyka, przy okazji ogrywając desperacko próbującego się przebić Bouhanniego.

Wyniki 1. etapu Paryż-Nicea 2016 (WT), Condé-sur-Vesgre - Vendôme (198 km):

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                    4:29:53
  2 Ben Swift (GBr) Team Sky
  3 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  4 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
  5 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
  6 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
  7 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
  8 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
  9 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 10 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 11 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling
 12 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 13 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 15 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 17 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 18 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
 19 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
 21 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 23 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling
 24 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 25 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 26 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 27 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 28 Sergio Henao (Col) Team Sky
 29 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 30 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 32 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 33 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 34 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 35 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge
 36 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 37 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 38 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 40 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 41 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 42 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 43 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 44 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 45 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 46 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 47 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 48 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 49 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 50 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 51 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 52 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling
 53 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 54 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 55 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                       00:11
 56 Kévin Reza (Fra) FDJ
 57 Mickael Delage (Fra) FDJ
 58 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:23
 59 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 60 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 61 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 62 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 63 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
 64 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 65 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 66 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 67 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 68 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 69 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 70 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 71 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 72 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 73 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 74 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 75 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 76 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 77 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 78 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
 79 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling
 80 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        00:43
 81 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           00:53
 82 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 83 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 84 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:18
 85 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       01:20
 86 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:28
 87 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 88 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
 89 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
 90 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:55
 91 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 92 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       02:22
 93 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 94 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 95 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 96 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 97 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           02:42
 98 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 99 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        03:20
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
101 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        03:37
102 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
103 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
104 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
105 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
106 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling
107 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
108 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
109 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
110 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
111 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
112 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
113 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
114 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
115 Michael Morkov (Den) Team Katusha
116 José Herrada (Spa) Movistar Team
117 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
118 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
119 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
120 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 04:45
121 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           04:53
122 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM            05:59
123 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
124 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
125 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
126 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
127 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
128 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
129 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
130 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
131 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
132 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
133 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
134 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
135 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
136 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           07:33
137 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
138 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             08:04
139 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
140 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
141 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
142 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
143 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
144 Ian Boswell (USA) Team Sky
145 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
146 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
147 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
148 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
149 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
150 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            09:20
151 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
152 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
153 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
154 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
155 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
156 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
157 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
158 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data
159 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
160 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
161 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
162 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
163 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
164 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
165 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
166 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
167 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
168 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
169 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
170 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
171 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
172 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
173 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
174 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
175 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge                     4:37:30
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:03
  3 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling                   00:04
  4 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            00:08
  5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
  6 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          00:09
  7 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             00:10
  8 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:12
  9 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      00:14
 10 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:15
 11 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       00:16
 12 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 13 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 14 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               00:17
 15 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:18
 16 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 17 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 18 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          00:20
 19 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:21
 20 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 21 Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge                            00:22
 22 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 23 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling               00:24
 24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          00:25
 25 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
 26 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       00:26
 27 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 28 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          00:27
 29 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Ben Swift (GBr) Team Sky
 31 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  00:28
 32 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling
 33 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            00:29
 34 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 35 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      00:30
 36 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  00:31
 37 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           00:32
 38 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        00:34
 39 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 40 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 41 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits           00:36
 42 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    00:37
 44 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   00:41
 45 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling
 46 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                       00:42
 47 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  00:43
 48 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 49 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:47
 50 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:48
 51 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 52 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 53 Mickael Delage (Fra) FDJ
 54 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         00:50
 55 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 56 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              00:52
 57 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling                  00:53
 58 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 59 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:56
 60 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 61 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      00:57
 62 Kévin Reza (Fra) FDJ
 63 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 64 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        00:58
 65 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 66 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            01:00
 67 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:01
 68 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             01:02
 69 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 70 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             01:03
 71 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        01:05
 73 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             01:06
 74 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 75 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            01:07
 76 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:08
 77 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             01:10
 78 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling                  01:14
 79 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 80 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         01:18
 81 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           01:23
 82 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida                             01:24
 83 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        01:30
 84 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          01:33
 85 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       01:50
 86 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       01:52
 87 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        01:58
 88 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              02:00
 89 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      02:02
 90 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            02:05
 91 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               02:23
 92 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   02:37
 93 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       02:39
 94 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     03:06
 95 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          03:09
 96 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           03:15
 97 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          03:34
 98 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        03:45
 99 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
100 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       03:49
101 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  03:53
102 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling                 03:57
103 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 04:00
104 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        04:01
105 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM       04:03
106 José Herrada (Spa) Movistar Team                             04:08
107 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          04:10
108 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           04:11
109 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        04:12
110 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              04:17
111 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            04:18
112 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           04:22
113 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           04:24
114 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          04:25
115 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              04:26
116 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
117 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         04:30
118 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            04:31
119 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          04:35
120 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           05:08
121 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 05:28
122 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            06:16
123 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                06:26
124 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       06:28
125 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   06:29
126 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               06:30
127 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         06:31
128 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          06:38
129 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
130 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
131 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
132 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         06:40
133 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        06:41
134 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  06:42
135 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM            07:32
136 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           08:09
137 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           08:21
138 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             08:28
139 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM            08:29
140 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       08:31
141 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         08:36
142 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   08:37
143 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           08:44
144 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               08:45
145 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                        08:48
146 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            08:53
147 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            09:03
148 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         09:08
149 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     09:13
150 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              09:31
151 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              09:37
152 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          09:38
153 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       09:42
154 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 09:45
155 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   09:47
156 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            09:49
157 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             09:53
158 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
159 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
160 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           09:56
161 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   09:57
162 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            10:05
163 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
164 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
165 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         10:06
166 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              10:07
167 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
168 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         10:08
169 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    10:13
170 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               10:14
171 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      10:17
172 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
173 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data                          10:22
174 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          10:26
175 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            10:27

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: