Maja Włoszczowska wygrywa w Brazylii, Paula Gorycka i Monika Żur wysoko w Hiszpanii

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) wygrała wyścig etapowy Copa Internacional Levorin de MTB, rozgrywany w brazylijskiej Araxá.

Podium festiwalu kolarstwa górskiego klasy HC dopełniły zawodniczki z Meksyku i Brazylii - drugie miejsce zajęła Daniela Campuzano, a trzecie Raiza Goulao Henrique.

Włoszczowska triumfowała na trasie otwierającej zmagania jazdy indywidualnej, a następnie wygrała short track i kończący ściganie wyścigu cross-country.

Początek marca dla kolarzy górskich oznacza pierwsze starty w sezonie i nie inaczej jest w przypadku naszych reprezentantów. Reprezentujący polską grupę Kross Racing Team Fabian Giger i Bartłomiej Wawak mają za sobą świetny start na Cyprus Sunshine Cup, natomiast sezon powoli rozkręca się w Hiszpanii i za oceanem.

W niedzielnych zmaganiach Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) zajęła drugie, a Monika Żur (BH SR Suntour - KMC) szóste miejsce w wyścigu Internationles XCO Chelva 2016.

W hiszpańskim wyścigu pierwszej klasy triumfowała Szwajcarka Katrin Leumann, Gorycką dystansując o minutę i 55 sekund. Podium rozgrywanej w rejonie Walencji imprezy dopełniła Włoszka Chiara Teocchi (Bianchi Countervail). Tuż za podium znalazła się dwukrotna mistrzyni świata i brązowa medalistka olimpijska Irina Kalentiewa.

Rozpoczynająca pierwszy sezon w kategorii elity Żur wystartowała w barwach francuskiej ekipy BH SR Suntour KMC, finiszując jako szósta, 3:35 za zwycięską Szwajcarką.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: