CCC Sprandi Polkowice na Tirreno-Adriatico 2016

9 marca, drużynową jazdą na czas, rozpocznie się drugi w tym roku europejski wyścig etapowy zaliczany do WorldTour, Tirreno-Adriatico. Na starcie stanie 8-osobowa ekipa CCC Sprandi Polkowice, a w niej dwóch Włochów, którzy będą się ścigać na „swoim” terenie.

To dla nas wielki zaszczyt, że jesteśmy zapraszani na tak prestiżowe wyścigi etapowe, jak Tour de Pologne, Giro d’Italia, Volta a Catalunya, czy też Tour de Suisse. Teraz przed nami kolejny, Tirreno – Adriatico. Po Giro, Il Lombardia i Mediolan – San Remo to kolejna włoska impreza World Tour, na którą nasza ekipa otrzymała „dziką kartą”.

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy CCC Sprandi Polkowice.

Nasi kolarze są niezwykle zmotywowani, by pokazać się z jak najlepszej strony. Davide Rebellin i Simone Ponzi będą chcieli zaprezentować się swoim kibicom i wywalczyć sukces etapowy. Victor de la Parte postara się natomiast o wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej. W programie jest odpowiadający Hiszpanowi ciężki etap z metą na długim podjeździe oraz jazda indywidualna.

Skład „pomarańczowych” uzupełnią Łukasz Owsian, Jarosław Marycz, Nikolay Mihaylov, Leszek Pluciński oraz Adrian Honkisz, który wskoczył do składu w miejsce Macieja Paterskiego. „Patera” odniósł uraz kolana w sobotnim Strade Bianche i był zmuszony zrezygnować ze startu. Na razie trudno przewidzieć, jak długa będzie jego przerwa od roweru.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: