Torowe Mistrzostwa Świata 2016: kolejny polski bilet do Rio

Krzysztof Maksel wywalczył czwarte miejsce w wyścigu na kilometr podczas Torowych Mistrzostw Świata w Londynie.

Polski sprinter wykręcił trzeci rezultat i na najniższym stopniu podium oczekiwał na pozostających w kolejce rywali. Szybszy rezultat wykręcił jedynie Niemiec Joachim Eilers, na podium stając przed Holendrem Theo Bosem i Francuzem Quentinem Lafarguem.

13. miejsce zajął Mateusz Lipa.

W kwalifikacjach wyścigu drużynowego na dochodzenie kobiet szósty czas zanotowały Katarzyna Pawłowska, Natalia Rutkowska, Eugenia Bujak i Edyta Jasińska. Polki w kolejnej rundzie zmierzą się z Włoszkami i rywalizowały będą w grupie walczącej o brązowy medal.

Polki zakwalifikowały się tym samym do czołowej ósemki mistrzostw świata i utrzymały się w czołowej dziewiątce rankingu olimpijskiego, co oznacza, że będą mogły wystąpić na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Słabiej wypadły Brytyjki - kadra Albionu po wykręceniu tylko 5. czasu rywalizowała będzie o brązowy krążek.

Złota w wyścigu drużynowym na dochodzenie mężczyzn nie zdobyła też męska kadra Wielkiej Brytanii. Prowadzeni przez Bradleya Wigginsa Edward Clancy, Owain Doull i Jonathan Dibben po znakomitym wyścigu ulegli Australijczykom - Samowi Welsfordowi, Callumowi i Milesowi Scottsonom oraz Michaelowi Hepburnowi.

Walkę o brąz stoczyły drużyny Danii i Włoch, a zwycięsko z tego pojedynku wyszli kolarze z Półwyspu Jutlandzkiego  - Lasse Norman Hansen, Casper van Folsach, Niklas Larsen i Frederik Madsen.

Niemka Kristina Vogel zdobyła drugi w karierze tytuł mistrzyni świata w keirinie kobiet. Dwukrotna mistrzyni świata w sprincie w finale ograła Australijkę Annę Meares oraz Brytyjkę Rebeccę James.

Bez niespodzianek obyło się w scratchu pań - triumfowała Brytyjka Laura Trott, na kresce pokonując Holenderkę Kirsten Wild oraz Kanadyjkę Stephanie Roordę. Na 13. miejscu sklasyfikowano Natalię Rutkowską.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: