Driedaagse van West-Vlaanderen 2016: prolog

Szwajcar Tom Bohli (BMC Racing Team) wygrał prolog 70. edycji trzydniowego wyścigu prowadzącego drogami zachodniej Flandrii.

22-latek na 7-km trasie w Middelkerke pokonał o 6 sekund Martijna Keizera (LottoNL – Jumbo). Trzeci czas, gorszy od zwycięzcy o 10 sekund, uzyskał Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step).

Mistrz Polski Marcin Białobłocki (One Pro Cycling) zajął 12. miejsce, ze stratą 18 sekund.

Wyniki prologu Driedaagse van West-Vlaanderen 2016 (2.1), Middelkerke (7 km, jazda indywidualna):

  1 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              07:50
  2 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:06
  3 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   00:10
  4 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:12
  5 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:14
  6 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:15
  7 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
  8 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       00:16
  9 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 10 Nils Politt (Ger) Team Katusha                               00:17
 11 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        00:18
 12 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 13 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        00:19
 14 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 15 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling
 16 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         00:22
 17 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           00:23
 18 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
 19 Rodrigo Contreras (Col) Etixx - Quick-Step
 20 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling                 00:24
 21 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice
 22 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:25
 23 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 24 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling
 25 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             00:26
 26 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 27 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 29 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha                         00:27
 30 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 31 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 32 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 33 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 34 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 35 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 36 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:28
 37 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:29
 38 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
 39 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   00:30
 40 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:31
 41 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
 42 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                 00:32
 43 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 44 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 46 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             00:33
 47 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 48 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 49 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 50 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction                      00:34
 51 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 52 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 53 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M
 54 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     00:35
 55 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 56 Yoeri Havik (Ned) Team 3M
 57 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 58 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 60 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        00:36
 61 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 62 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 63 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  00:37
 64 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
 65 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:38
 66 Gianni Marchand (Bel) Cibel-Cebon
 67 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      00:39
 68 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 69 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 70 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth
 71 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 72 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             00:40
 73 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction
 74 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 75 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 76 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                              00:41
 77 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 78 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 79 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 80 Jerome Kerf (Bel) Team 3M
 81 Baptiste Plackaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 82 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 83 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      00:42
 84 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 85 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          00:43
 86 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 87 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 88 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     00:45
 89 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 90 Tim De Troyer (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 91 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 92 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 93 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Connor Mcconvey (Irl) An Post-Chainreaction                  00:47
 95 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 96 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 97 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 98 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     00:48
 99 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
100 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
101 Martijn Degreve (Bel) Team 3M
102 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
103 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling                  00:49
104 Calvin Watson (Aus) An Post-Chainreaction
105 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling
106 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
107 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
108 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Cycling Team
109 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
110 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction                      00:50
111 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
112 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
113 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice
114 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
115 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 00:51
116 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
117 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
118 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
119 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
120 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 00:52
121 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
122 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             00:53
123 Jelle Goderis (Bel) Team 3M
124 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
125 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
126 Martin Kohler (Swi) Team Roth
127 Laurent Evrard (Bel) Team 3M                                 00:54
128 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
129 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            00:55
130 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
131 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
132 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:56
133 Joeri Stallaert (Bel) Cibel-Cebon
134 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect      00:57
135 Alexander Geuens (Bel) Crelan-Vastgoedservice                00:58
136 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
137 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
138 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 00:59
139 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M                                01:01
140 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
141 Johannes De Paepe (Bel) Cibel-Cebon                          01:02
142 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           01:03
143 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth
144 Glenn Rotty (Bel) Cibel-Cebon                                01:05
145 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
146 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth                              01:06
147 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                    01:07
148 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 01:08
149 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
150 Jens Geerinck (Bel) Cibel-Cebon                              01:10
151 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                01:11
152 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
153 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   01:15
154 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction
155 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     01:26
156 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           01:27
157 Jack Wilson (Irl) An Post-Chainreaction                      01:28
158 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice                      01:32
159 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         01:33
160 Bjorn De Decker (Bel) Cibel-Cebon
161 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:34
162 Kenny Goossens (Bel) Cibel-Cebon                             01:38
163 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling                       01:42
164 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                02:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: