Trasa Eneco Tour 2016

W związku z igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro termin wyścigu rozgrywanego w krajach w Beneluksu został przesunięty na 19-25 września.

Pierwszy etap to okazja dla sprinterów w Bolsward, a następnego dnia kolarze zmierzą się z czasówką, która ustali wyścig na kolejne etapy. Po tej próbie startujący zmierzą się z dwoma sprinterskimi etapami z metami odpowiednio w Ardooie i St-Pieters-Leeuw. Piątego dnia czeka jazda drużynowa na czas z Riemst do Lanaken, a na zakończenie odcinek z finiszem w Geraardsbergen.

Organizatorzy mają nadzieję, że zmiana terminu mistrzostw świata w Katarze na październik przyciągnie na Eneco Tour więcej gwiazd światowego peletonu, dlatego też trasy etapów będą głównie płaskie, a sprawdzić się będzie można w jeździe na wietrze.

Szczegóły trasy podane zostaną w najbliższych tygodniach.

W ubiegłym roku Eneco Tour wygrał Tim Wellens (Lotto Soudal), drugie miejsce zajął Greg Van Avermaet (BMC), a trzecie Wilco Kelderman (LottoNL - Jumbo).

Trasa Eneco Tour 2016:

Etap 1 - 19 września: Bolsward - Bolsward,
Etap 2 - 20 września: Breda - Breda (jazda indywidualna na czas)
Etap 3 - 21 września: Blankenberge - Ardooie
Etap 4 - 22 września: St-Pieters-Leeuw
Etap 5 - 23 września: Sittard-Geleen - Sittard-Geleen (jazda drużynowa na czas)
Etap 6 - 24 września: Riemst - Lanaken
Etap 7 - 25 września: Bornem - Geraardsbergen

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: