Tour de Langkawi 2016: etap 8

Zawodnik z RPA, Reinardt Janse van Rensburg (Dimension Data) został zwycięzcą 21. Tour de Langkawi. Ostatni etap i w sumie 22. w historii na trasie malezyjskiego wyścigu, wygrał Włoch Andrea Guardini.

Kolarz Astany ponownie ubiegł na kresce Jakuba Mareczko (Southeast - Venezuela). Trzeci zafiniszował Japończyk Shiki Kuroeda (Aisan Racing Team).

45 miejsce zajął na pożegnanie z Azją Karol Domagalski. W klasyfikacji końcowej zawodnik One Pro Cycling uplasował się na 18. pozycji.

Wyniki 8. etapu Tour de Langkawi 2016 (2.HC), Batu Pahat - Melaka (119 km):

  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      2:42:55
  2 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
  3 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team
  4 Michael Kolár (Svk) Tinkoff
  5 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro AAC
  6 John Murphy (USA) UnitedHealthCare Professional CT
  7 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
  8 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
  9 Matthew Goss (Aus) One Pro Cycling
 10 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 11 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai Pro AAC
 12 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 13 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro AAC
 14 Andrea Dal Col (Ita) Southeast - Venezuela
 15 Jesper Hansen (Den) Tinkoff
 16 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefou     00:04
 17 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 18 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 19 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 20 Erik Baska (Svk) Tinkoff
 21 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthCare
 22 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 23 Tanner Putt (USA) UnitedHealthCare Professional CT
 24 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 25 Jingbiao Zhao (Chn) Hengxiang
 26 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthCare Professional CT
 27 Tristan Marguet (Swi) Team Roth
 28 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
 29 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthCare Professional CT
 30 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 31 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
 32 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 33 Novardianto Jamalidin (Ina) Pegasus Continental
 34 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 35 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
 36 George Harper (GBr) One Pro Cycling
 37 Moreno Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela                 00:08
 38 Othman Md Adiq Husainie (Mas) Terengganu
 39 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO
 40 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
 41 Fakhruddin Mazuki Nur Amirul (Mas) Terengganu
 42 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela
 43 Manan Anuar (Mas) Terengganu
 44 James Oram (NZl) One Pro Cycling
 45 Karol Domagalski (Pol) One Pro Cycling
 46 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
 47 Joo Yong Seo (Kor) KSPO
 48 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff
 49 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 50 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 51 Marcelo Felipe (Phi) Team 7 Eleven - Sava RBP
 52 John Kronborg Ebsen (Den) One Pro Cycling
 53 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
 54 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 55 Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia National Team
 56 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang
 57 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 58 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 59 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela
 60 Mat Amin Mohd Shahrul (Mas) Terengganu
 61 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 62 Burr Ho (HKg) HKSI Pro Team
 63 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang
 64 Md Zariff Md Nur Aiman (Mas) Malaysia National Team
 65 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental
 66 Jesse James Ewart (Aus) Team 7 Eleven - Sava RBP
 67 Sofian Nabil Omar Mohd Bakri (Mas) NSC - Mycron
 68 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
 69 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu
 70 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
 71 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro AAC
 72 Ma Guangtong (Chn) Hengxiang
 73 Jonipher Ravina (Phi) Team 7 Eleven - Sava RBP
 74 Md Zawawi Azman (Mas) NSC - Mycron
 75 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental
 76 Saleh Mohd Harrif (Mas) Terengganu
 77 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff
 78 Ahmad Mohd Azri (Mas) Malaysia National Team
 79 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
 80 Dylan Page (Swi) Team Roth
 81 Tyler Magner (USA) UnitedHealthCare Professional CT          00:22
 82 Siu Wai Ko (HKg) HKSI Pro Team
 83 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour      00:24
 84 Ahmad Muazzam Iman Mustaffa Kamal (Mas) NSC - Mycron         00:34
 85 Ka Hoo Fung (HKg) HKSI Pro Team
 86 Wenlong Zhang (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc
 87 Ho San Chiu (HKg) HKSI Pro Team
 88 Agung Sahbana (Ina) Pegasus Continental
 89 Kangeun Joo (Kor) KSPO                                       00:37
 90 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          00:41
 91 Michael Gogl (Aut) Tinkoff                                   00:47
 92 Dias Omirzakov (Kaz) Astana Pro Team                         01:00
 93 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        01:02
 94 Zulkifle Nik Mohd Azwan (Mas) Malaysia National Team         01:23
 95 Wan Yau Vincent Lau (HKg) HKSI Pro Team
 96 Mark John Lexer Galedo (Phi) Team 7 Eleven - Sava RBP        01:28
 97 Colin Stussi (Swi) Team Roth                                 01:42
 98 Muhamad Afiq Huznie Othman (Mas) NSC - Mycron
 99 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                02:02
100 Xiaolong Sun (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc           02:04
101 Bulgarelli Otavio Didier (Bra) Funvic Soul Cycles - Carr     02:18
102 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             02:20
103 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
104 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        02:35
105 Irwandie Lakasek (Mas) NSC - Mycron                          02:40
106 Mohd Nazri Muhamad (Mas) NSC - Mycron
107 Teten Rohendi (Ina) Pegasus Continental
108 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling              02:55
109 Hiu Fung Choy (HKg) HKSI Pro Team                            02:59
110 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO
111 Li Jun Bai (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc             03:21
112 Richard Handley (GBr) One Pro Cycling
113 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
114 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia National Team                   04:19
115 Meng Yan (Chn) Hengxiang                                     04:35
116 Fuwen Xue (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc
117 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang                                 05:17
118 Pablo Urtasun Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour     06:04
119 Edgar Nohales Nieto (Spa) Team 7 Eleven - Sava RBP
120 Wenhui Bi (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc              08:29
121 Joao Marcelo Pereira Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - C     09:57
DNF Ahmad Lutfi Muhammad Fauzan (Mas) Malaysia National Team
DNS Ryan Macanally (Aus) Pegasus Continental

Klasyfikacja końcowa

  1 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          28:31:21
  2 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthCare P     00:18
  3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team              00:19
  4 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro AAC                00:23
  5 Jesper Hansen (Den) Tinkoff
  6 George Harper (GBr) One Pro Cycling
  7 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai Pro AAC                 00:25
  8 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling             00:29
  9 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 10 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 11 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthCare Professional CT
 12 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthCare Professional CT
 13 Moreno Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela                 00:35
 14 John Kronborg Ebsen (Den) One Pro Cycling                    00:38
 15 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 16 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             00:44
 17 James Oram (NZl) One Pro Cycling
 18 Karol Domagalski (Pol) One Pro Cycling                       01:03
 19 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela
 20 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                          01:07
 21 Othman Md Adiq Husainie (Mas) Terengganu                     01:10
 22 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team                         01:12
 23 Jingbiao Zhao (Chn) Hengxiang                                01:13
 24 Roland Thalmann (Swi) Team Roth                              01:17
 25 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           01:21
 26 Marcelo Felipe (Phi) Team 7 Eleven - Sava RBP                01:36
 27 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela                    01:38
 28 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      02:09
 29 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                       02:24
 30 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          03:01
 31 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang                                  03:14
 32 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff                                  03:58
 33 Fakhruddin Mazuki Nur Amirul (Mas) Terengganu                04:11
 34 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team                 04:15
 35 Colin Stussi (Swi) Team Roth                                 04:28
 36 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu                              04:29
 37 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team                    04:39
 38 Sofian Nabil Omar Mohd Bakri (Mas) NSC - Mycron              04:42
 39 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             04:56
 40 Ho San Chiu (HKg) HKSI Pro Team                              05:08
 41 Richard Handley (GBr) One Pro Cycling                        05:36
 42 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            05:44
 43 Kangeun Joo (Kor) KSPO                                       05:50
 44 Mark John Lexer Galedo (Phi) Team 7 Eleven - Sava RBP        06:11
 45 Joo Yong Seo (Kor) KSPO                                      06:31
 46 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling              06:53
 47 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              06:54
 48 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             07:08
 49 Md Zariff Md Nur Aiman (Mas) Malaysia National Team          07:37
 50 Burr Ho (HKg) HKSI Pro Team                                  07:49
 51 Md Zawawi Azman (Mas) NSC - Mycron                           08:17
 52 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            09:22
 53 Agung Sahbana (Ina) Pegasus Continental                      11:28
 54 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang                                 11:36
 55 Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia National Team              11:42
 56 Ka Hoo Fung (HKg) HKSI Pro Team                              12:18
 57 Jonipher Ravina (Phi) Team 7 Eleven - Sava RBP               12:28
 58 Edgar Nohales Nieto (Spa) Team 7 Eleven - Sava RBP           12:33
 59 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling              12:45
 60 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff                                    14:23
 61 Michael Gogl (Aut) Tinkoff                                   15:03
 62 Jesse James Ewart (Aus) Team 7 Eleven - Sava RBP             15:20
 63 Erik Baska (Svk) Tinkoff                                     15:22
 64 Michael Kolár (Svk) Tinkoff                                  15:23
 65 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Ca     15:30
 66 Wenlong Zhang (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc          15:50
 67 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental                      16:05
 68 Ma Guangtong (Chn) Hengxiang                                 16:07
 69 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              16:25
 70 Mohd Nazri Muhamad (Mas) NSC - Mycron                        17:07
 71 Mat Amin Mohd Shahrul (Mas) Terengganu                       17:32
 72 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             17:37
 73 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela                   18:06
 74 Sung Baek Park (Kor) KSPO                                    18:15
 75 Novardianto Jamalidin (Ina) Pegasus Continental              18:27
 76 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO                                     18:34
 77 Teten Rohendi (Ina) Pegasus Continental                      19:12
 78 Siu Wai Ko (HKg) HKSI Pro Team                               19:33
 79 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        20:33
 80 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   20:55
 81 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro AAC                    20:57
 82 John Murphy (USA) UnitedHealthCare Professional CT           21:11
 83 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling               21:39
 84 Dylan Page (Swi) Team Roth                                   21:41
 85 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO                                      22:29
 86 Xiaolong Sun (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc           23:27
 87 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang                                  23:45
 88 Muhamad Afiq Huznie Othman (Mas) NSC - Mycron                25:26
 89 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team                       26:28
 90 Saleh Mohd Harrif (Mas) Terengganu                           26:32
 91 Tyler Magner (USA) UnitedHealthCare Professional CT          26:44
 92 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           26:47
 93 Wan Yau Vincent Lau (HKg) HKSI Pro Team                      27:26
 94 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia National Team                   27:53
 95 Manan Anuar (Mas) Terengganu                                 28:09
 96 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        28:23
 97 Meng Yan (Chn) Hengxiang                                     28:38
 98 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         29:54
 99 Ahmad Muazzam Iman Mustaffa Kamal (Mas) NSC - Mycron         31:31
100 Irwandie Lakasek (Mas) NSC - Mycron                          32:41
101 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro AAC                   32:47
102 Li Jun Bai (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc             32:49
103 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           33:06
104 Ahmad Mohd Azri (Mas) Malaysia National Team                 33:46
105 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        33:49
106 Tanner Putt (USA) UnitedHealthCare Professional CT           35:41
107 Matthew Goss (Aus) One Pro Cycling                           36:38
108 Bulgarelli Otavio Didier (Bra) Funvic Soul Cycles            36:47
109 Zulkifle Nik Mohd Azwan (Mas) Malaysia National Team         36:59
110 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental                        39:10
111 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                39:12
112 Andrea Dal Col (Ita) Southeast - Venezuela                   39:49
113 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour      42:30
114 Wenhui Bi (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc              44:16
115 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team                        45:08
116 Fuwen Xue (Chn) Giant - Champion System Pro Cyc              48:31
117 Joao Marcelo Pereira Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles -       49:14
118 Tristan Marguet (Swi) Team Roth                              52:05
119 Dias Omirzakov (Kaz) Astana Pro Team                         53:35
120 Hiu Fung Choy (HKg) HKSI Pro Team                            59:15
121 Pablo Urtasun Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour   1:09:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: