Kasia Niewiadoma i Michał Kwiatkowski na starcie Strade Bianche 2016

Mistrzyni Europy znalazła się w składzie holenderskiej ekipy Rabobank-Liv na prestiżową włoską jednodniówkę, były mistrz świata wraca dwa lata po swoim zwycięstwie.

Oprócz Niewiadomej potwierdzony jest udział dwóch Polek z teamu BTC City Lubljana: Eugenii Bujak i Anny Plichty, Kasi Pawłowskiej (Boels Dolmans), oraz mistrzyni Polski ze startu wspólnego, Małgorzaty Jasińskiej (ALE Cippolini).

Wyścig rozpoczynający kobiecy WorldTour zostanie przeprowadzony w najbliższą sobotę. Zadaniem Niewiadomej prawdopodobnie, tak jak rok temu będzie pomoc Annie Van Der Breggen, ale też ugranie dobrego wyniku dla siebie. W zeszłym sezonie Kasia dojechała do mety na szóstej pozycji.

Na toskańskie "białe drogi" powraca zwycięzca z 2014 roku Michał Kwiatkowski. Kolarz Team Sky nie miał początkowo w planach Strade. Obecny sezon rozpoczął dwoma drugimi miejscami w wyścigach zaliczanych do Challenge Mallorca, następnie opuścił z powodu choroby Volta ao Algarve.

"Kwiatkowi" w Strade Bianche oraz od przyszłego tygodnia na trasie Tirreno-Adriatico towarzyszył będzie Michał Gołaś.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: