Stig Broeckx potrącony przez motocykl, Eduardo Sepulvéda przez barierkę

Miniony weekend nie zapisał się dobrze w pamięci kilku zawodników.

Jednym z największych pechowców był Stig Broeckx. Zawodnik Lotto-Soudal podczas Kuurne-Bruksela-Kuurne (1.HC) został potrącony przez motocykl medyczny, z kolumny wyścigowej.

25-latek ma raczej z głowy wiosenne klasyki, ponieważ złamał obojczyk i żebro, co oznacza około 6-tygodniową przerwę.

Dłużej, bo dwa, trzy miesiące, może pauzować Eduardo Sepulvéda. Argentyński wspinacz z Fortuneo - Vital Concept nie ukończył Royal Bernard Drôme Classic (1.1), po tym jak w finale został zmieciony przez barierkę, poruszoną porywistym podmuchem wiatru. Efekt - złamane ramię i nadgarstek.

Kość promieniową złamał Mathew Hayman. Doświadczony Australijczyk, kapitan Orica-GreenEdge na brukowe klasyki, upadł w Omloop Het Nieuwsblad (1.HC) i będzie wyłączony sześć tygodni.

Szczęście upuściło również Edoardo Zardiniego. Zawodnik Bardiani - CSF trafił z trasy GP di Lugano (1.HC) do szpitala, gdzie zdiagnozowane złamanie czterech kręgów (4, 5, 6, 9). Uraz jest poważny, dlatego włoskiego zawodnika czeka wielotygodniowa rehabilitacja.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: