Tour de Langkawi 2016: etap 5

Andrea Guardini po sprincie z peletonu (Astana) wygrał piąty etap Tour de Langkawi.

Drugi przyjechał Andrea Palini (Skydive Dubai), a trzeci Reinardt Janse van Rensburg (Dimension Data).

15. finiszował Karol Domagalski (One Pro Cycling).

Koszulkę lidera obronił Kolumbijczyk Miguel Ángel López (Astana).

Wyniki 5. etapu Tour de Langkawi 2016 (2.HC), Tapah - Kuala Lumpur (148,8 km):

  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      3:18:50
  2 Andrea Palini (Ita) SkyDive Dubai
  3 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
  4 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
  5 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
  6 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
  7 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
  8 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  9 Dylan Page (Swi) Team Roth
 10 Anuar Manan (Mas) Terengganu
 11 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 12 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
 13 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 14 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 15 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 16 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 17 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 18 Joo Yong Seo (Kor) KSPO
 19 Francisco Mancebo (Spa) SkyDive Dubai
 20 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 21 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 22 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 23 Ivan Santaromita (Ita) SkyDive Dubai
 24 Ryan MaCanally (Aus) Pegasus Continental
 25 Muhamad Adiq Husainie Othman (Mas) Terengganu
 26 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 27 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO
 28 Burr Ho (HKg) HKSI Pro
 29 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 30 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela
 31 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 32 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental
 33 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
 34 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 35 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 36 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 37 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
 38 Wenlong Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 39 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 40 Jingbiao Zhao (Chn) Hengxiang
 41 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 42 Ahmad Lutfi Muhammad Fauzan (Mas) Malaysia
 43 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 44 Kangeun Joo (Kor) KSPO
 45 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 46 Sofian Nabil Mohd Bakri (Mas) NSC - Mycron
 47 Ahmad Mohd Azri (Mas) Malaysia
 48 Siu Wai Ko (HKg) HKSI Pro
 49 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
 50 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 51 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 52 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 53 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela
 54 Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia
 55 Novardianto Jamalidin (Ina) Pegasus Continental
 56 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
 57 Teten Rohendi (Ina) Pegasus Continental
 58 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 59 Ma Guangtong (Chn) Hengxiang
 60 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 61 Meher Hasnaoui (Tun) SkyDive Dubai
 62 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
 63 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 64 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling
 65 Edgar Nohales Nieto (Spa) 7 Eleven - Sava RBP
 66 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela
 67 Kun-Soo Kim (Kor) KSPO
 68 Jonipher Ravina (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 69 Meng Yan (Chn) Hengxiang
 70 Ho San Chiu (HKg) HKSI Pro                                   00:14
 71 Ka Hoo Fung (HKg) HKSI Pro
 72 Ahmad Muazzam Iman Mustafa Kamal (Mas) NSC - Mycron
 73 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 74 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 75 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu
 76 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 77 Jesse James Ewart (Aus) 7 Eleven - Sava RBP
 78 Nur Amirul Fakhruddin Mazuki (Mas) Terengganu
 79 Agung Sahbana (Ina) Pegasus Continental
 80 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 81 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 82 Mark John Lexer Galedo (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 83 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 84 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
 85 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
 86 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
 87 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
 88 Wenhui BI (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            00:20
 89 Hiu Fung Choy (HKg) HKSI Pro                                 00:22
 90 Zulkifle Nik Mohd Azwan (Mas) Malaysia
 91 Wan Yau Lau (HKg) HKSI Pro
 92 Afiq Huznie Othman (Mas) NSC - Mycron
 93 Andrea Dal Col (Ita) Southeast - Venezuela                   00:25
 94 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 95 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 96 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 97 Irwandie Lakasek (Mas) NSC - Mycron                          00:29
 98 Mohd Zariff Muhammad Nur Aiman (Mas) Malaysia
 99 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling              00:31
100 Tyler Magner (USA) UnitedHealthcare
101 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              00:35
102 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO                                      00:49
103 Mohd Nazri Muhamad (Mas) NSC - Mycron
104 Fuwen Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            00:53
105 Muhamad Zawawi Azman (Mas) NSC - Mycron
106 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental
107 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   00:53
108 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
109 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
110 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
111 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
112 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling              01:04
113 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         01:07
114 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        01:12
115 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia                                 01:18
116 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                02:02
117 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
118 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu                       02:06
119 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang
120 Otavio Didier Bulgarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carr     03:08
121 Jo?o Marcelo Pereira Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
122 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang
123 Tristan Marguet (Swi) Team Roth                              04:19
124 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
125 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team                        04:30

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  17:26:53
  2 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             00:23
  3 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare                      00:34
  4 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling                          00:39
  5 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             00:43
  6 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                       00:45
  7 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
  8 Francisco Mancebo (Spa) SkyDive Dubai
  9 Ivan Santaromita (Ita) SkyDive Dubai
 10 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 11 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 12 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              00:46
 13 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela                  00:50
 14 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 15 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 16 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             01:00
 17 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             01:02
 18 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela       01:15
 19 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       01:18
 20 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                          01:19
 21 Muhamad Adiq Husainie Othman (Mas) Terengganu                01:22
 22 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team                         01:28
 23 Jingbiao Zhao (Chn) Hengxiang                                01:29
 24 Roland Thalmann (Swi) Team Roth                              01:33
 25 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 26 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        01:38
 27 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 28 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Sava RBP                     01:48
 29 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      01:50
 30 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela
 31 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                       01:59
 32 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 03:06
 33 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang                                  03:26
 34 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team                 03:48
 35 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             03:52
 36 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu                              04:02
 37 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             04:06
 38 Sofian Nabil Mohd Bakri (Mas) NSC - Mycron                   04:15
 39 Ho San Chiu (HKg) HKSI Pro                                   04:19
 40 Nur Amirul Fakhruddin Mazuki (Mas) Terengganu                04:24
 41 Mark John Lexer Galedo (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 42 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team                    04:51
 43 Kangeun Joo (Kor) KSPO                                       05:33
 44 Ahmad Lutfi Muhammad Fauzan (Mas) Malaysia                   05:50
 45 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            05:56
 46 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            06:07
 47 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang                                 06:39
 48 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              06:42
 49 Joo Yong Seo (Kor) KSPO                                      06:49
 50 Edgar Nohales Nieto (Spa) 7 Eleven - Sava RBP
 51 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling              07:05
 52 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              07:14
 53 Burr Ho (HKg) HKSI Pro                                       07:22
 54 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             07:25
 55 Mohd Zariff Muhammad Nur Aiman (Mas) Malaysia                07:31
 56 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling              07:38
 57 Ka Hoo Fung (HKg) HKSI Pro                                   07:42
 58 Muhamad Zawawi Azman (Mas) NSC - Mycron                      07:50
 59 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Ca     07:52
 60 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela                   09:18
 61 Agung Sahbana (Ina) Pegasus Continental                      10:17
 62 Wenlong Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling        10:46
 63 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                10:48
 64 Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia                            11:54
 65 Jonipher Ravina (Phi) 7 Eleven - Sava RBP                    12:01
 66 Ma Guangtong (Chn) Hengxiang                                 12:06
 67 Mohd Nazri Muhamad (Mas) NSC - Mycron                        12:29
 68 Meng Yan (Chn) Hengxiang                                     12:59
 69 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               14:24
 70 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              14:27
 71 Jesse James Ewart (Aus) 7 Eleven - Sava RBP                  14:53
 72 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia                                 14:55
 73 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             15:19
 74 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental                      15:38
 75 Teten Rohendi (Ina) Pegasus Continental                      16:13
 76 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO                                      16:23
 77 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              16:45
 78 Sung Baek Park (Kor) KSPO                                    16:58
 79 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu                       17:44
 80 Kun-Soo Kim (Kor) KSPO                                       18:25
 81 Novardianto Jamalidin (Ina) Pegasus Continental              18:43
 82 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO                                     18:46
 83 Siu Wai Ko (HKg) HKSI Pro                                    19:31
 84 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        19:51
 85 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling         20:41
 86 Wan Yau Lau (HKg) HKSI Pro                                   20:53
 87 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        21:09
 88 Andrea Palini (Ita) SkyDive Dubai                            21:21
 89 John Murphy (USA) UnitedHealthcare                           21:31
 90 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   21:37
 91 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling               21:55
 92 Dylan Page (Swi) Team Roth                                   21:57
 93 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling           22:35
 94 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                           23:00
 95 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang                                  23:21
 96 Ahmad Muazzam Iman Mustafa Kamal (Mas) NSC - Mycron          23:23
 97 Afiq Huznie Othman (Mas) NSC - Mycron                        23:25
 98 Wenhui BI (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            24:18
 99 Tyler Magner (USA) UnitedHealthcare                          24:19
100 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         25:07
101 Irwandie Lakasek (Mas) NSC - Mycron                          25:31
102 Ahmad Mohd Azri (Mas) Malaysia                               25:34
103 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           26:17
104 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team                       26:44
105 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
106 Ryan MaCanally (Aus) Pegasus Continental                     26:54
107 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           27:07
108 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling                           27:23
109 Meher Hasnaoui (Tun) SkyDive Dubai                           27:51
110 Anuar Manan (Mas) Terengganu                                 28:21
111 Andrea Dal Col (Ita) Southeast - Venezuela                   31:18
112 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        31:34
113 Otavio Didier Bulgarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carr     33:26
114 Jo?o Marcelo Pereira Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - C     33:36
115 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   34:16
116 Zulkifle Nik Mohd Azwan (Mas) Malaysia                       34:22
117 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour      34:32
118 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental
119 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                34:37
120 Fuwen Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            35:52
121 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team                        37:38
122 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team                        40:11
123 Tristan Marguet (Swi) Team Roth                              40:47
124 Hiu Fung Choy (HKg) HKSI Pro                                 51:28
125 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour           52:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: