Trasa mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym Świdnica 2016

W tym roku zawodnicy o medale mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym powalczą w Świdnicy. 

Organizator mistrzostw - Lang Team - po trzech edycjach rozegranych Sobótce postanowił przenieść imprezę do niedalekiej Świdnicy. Dolny Śląsk nadal pozostaje "Mekką polskiego kolarstwa".

Chcemy by mistrzostwa miały godną oprawę. Świdnica to piękne tereny i kolarska SMS, w której uczył się m.in. Rafał Majka

- tłumaczył Czesław Lang.

Mistrzostwa potrwają od 22 do 26 czerwca. Rywalizacja rozpocznie się w środę (22 czerwca) jazdą indywidualną na czas. Kolarze i kolarki będą rywalizować na 11-kilometrowej rundzie w Świdnicy. W czwartek (23 czerwca) czeka dzień przerwy. Następnego dnia do rywalizacji powrócą juniorki i orlicy w wyścigu ze startu wspólnego. W sobotę (25 czerwca) na starcie staną juniorzy oraz elita pań, a na zakończenie w niedzielny poranek (26 czerwca)  elita mężczyzn. Wszystkie kategorie będą rywalizować na 37-kilometrowej rundzie wokół Świdnicy, której średnie przewyższenie wynosi 500 metrów, z dwoma podjazdami (3,5 km przy 5,6% oraz 3 km przy 4,8%). To oznacza, że elita panów pokona 259 kilometrów i około 2500 metrów przewyższenia.

Zrobiliśmy wszystko, by to był idealny test przed Rio. To bardzo wymagająca pętla

- powiedział dyrektor sportowy PZKol Andrzej Piątek, który uczestniczył w projektowaniu trasy.

Pętla wyścigu jazdy indywidualnej na czas mistrzostw Polski 2016 :

mp2016-profil-tt

mp2016-profil-tt2

Pętla wyścigu ze startu wspólnego mistrzostw Polski 2016:

CcFRwA5XEAAHSgC

mp2016-profil-sw2

 

fot. Tour de Pologne

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: