Czeka nas rewolucja w przekazie z kolarstwa?

Grupa Velon, zrzeszająca 11 zespołów ProTeam, podpisała dziesięcioletnią umowę w Infront Sports and Media.

Infront to międzynarodowa firma z centralą w Szwajcarii, zajmująca się marketingiem sportowym. Jest jednym z największych producentów i dystrybutorów wydarzeń sportowych na świecie, m. in. posiada prawa do piłkarskich mistrzostw świata oraz Igrzysk Olimpijskich. Od lutego 2015 roku należy do Daliana Wanda Group, kierowanej przez chińskiego multimiliardera Wanga Jianlina, tego samego, który zgłaszał chęć wykupienia praw do wielkich tourów.

Co niesie ze sobą podpisana umowa? Usiłuje to wyjaśnić dyrektor Velon, Graham Bartlett.

Porozumienie ma skutecznie odblokować inwestycje oraz dostarczyć technologię, niezbędne Velon do wyjścia na pozycję lidera w zobrazowaniu widzowi wszystkiego tego, co dzieje się na żywo podczas wyścigu, wszystkiego co fani chcieliby wiedzieć, zobaczyć i zrozumieć. To jest coś, o czym mówiliśmy od początku naszego projektu.

Przejaw działalności Velon na razie praktycznie ograniczył się do prezentowania, mocno już opatrzonych, filmików ze środka peletonu. Współpraca z Infront ma doprowadzić do powstania multimedialnej platformy, która będzie prezentowała "live" takie dane jak obraz wideo czy bieżące parametry zawodników (prędkość, kadencję, moc, tętno, ciśnienie). Start usługi wstępnie planowany jest na początek lata br., jeszcze przed rozpoczęciem Tour de France.

Nie chcemy ekranu wypełnionymi liczbami. Chcemy pokazać coś, co dla widzów będzie odkrywcze, ekscytujące i interesujące. Chcemy wejść w środek wydarzeń, w to co doświadcza zawodnik. Zbierane przez nas dane, będą odpowiednio prezentowane, tak aby pomóc w zrozumieniu wydarzeń na trasie, a jednocześnie nie dostarczą przewagi konkurencji, wynikającej z analizy spływających na żywo parametrów

- dodaje Bartlett, który wierzy, że podpisana umowa w długoletniej perspektywie stworzy dodatkowe źródło finansowania zespołów, a tym samym pomoże kolarstwu w zbudowaniu trwałego modelu funkcjonowania.

W założonej w listopadzie 2014 grupie Velon obecnie działają BMC Racing Team, Etixx – Quick-Step, Lampre-Merida, Lotto-Soudal, Orica GreenEdge Team Cannondale-Garmin, Team Giant-Alpecin, Team LottoNL – Jumbo Pro Cycling Team, Team Sky, Tinkoff i Trek-Segafredo.

Kolarstwo jest kluczowym sportem w długofalowej strategii Infront i ważnym filarem Wanda Sports Holding. Napawa nas dumą współpraca z Velon, która rewolucjonizuje przekaz kolarstwa widzom oraz sposób w jaki ten sport funkcjonuje i jest sprzedawany w przestrzeni cyfrowej

- skomentował podpisaną umowę dyrektor Infront, Stephen Herth.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: