Tour Cycliste International La Provence 2016: etap 1

Thomas Voeckler (Direct Energie) wygrał pierwszy etap La Provence.

Doświadczony Francuz na wymagającej trasie pokonał Petra Vakoca (Etixx - Quick Step) i Liliana Calmejane’a (Direct Energie).

W wyścigu brak naszych zawodników.

Wyniki 1. etapu Tour Cycliste International La Provence 2016 (2.1), Aubagne - Cassis (169 km):

  1 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                       4:27:15
  2 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          00:07
  3 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:09
  4 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
  5 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
  6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   00:12
  7 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       00:14
  8 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  9 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 10 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 11 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
 12 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 13 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 14 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 15 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             00:22
 16 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille     00:55
 17 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 18 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
 19 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 20 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 21 Elie Gesbert (Fra) French National Team                      01:01
 22 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            01:05
 23 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     01:08
 24 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     01:12
 25 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          01:15
 26 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          02:11
 27 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        02:21
 28 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              02:23
 29 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 30 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 31 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Li     02:26
 32 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
 33 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 34 Nans Peters (Fra) French National Team
 35 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 36 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           02:36
 37 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        02:38
 39 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sider     02:52
 40 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De      03:21
 41 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      03:36
 42 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                03:55
 43 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 44 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 45 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         04:03
 46 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      04:06
 47 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                       04:19
 48 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     04:32
 49 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                04:34
 50 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         05:23
 51 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 52 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                              06:05
 53 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 06:56
 54 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          06:58
 55 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre
 56 Valentin Madouas (Fra) French National Team
 57 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       07:01
 58 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  07:02
 59 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale Pro Cycling
 60 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling
 61 Simon Sellier (Fra) French National Team
 62 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 63 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 07:06
 64 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling                 07:07
 65 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          08:26
 66 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 08:34
 67 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           08:36
 68 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 08:46
 69 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        08:49
 70 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
 71 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            08:53
 72 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                08:57
 73 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               09:15
 74 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         09:18
 75 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx - Quick-Step
 76 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  11:33
 77 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                11:43
 78 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          12:26
 79 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93                         12:54
 80 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93
 81 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team       12:59
 82 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93                      13:01
 83 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 84 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     13:04
 85 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 86 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 87 Damien Touzé (Fra) French National Team                      13:07
 88 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Li     13:13
 89 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     13:32
 90 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling                  13:34
 91 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 92 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 93 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
 94 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 95 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 96 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 97 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 98 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
 99 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
100 Corentin Ermenault (Fra) French National Team
101 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
102 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
103 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
104 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
105 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
106 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     15:50
107 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM               18:40
108 Jérémy Lecroq (Fra) French National Team                     19:02
109 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
110 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
111 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 20:50
112 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           24:50
113 Louis Verhelst (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
114 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
115 Cédric Pineau (Fra) FDJ
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
117 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
118 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
119 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
120 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
121 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
122 Clément Penven (Fra) Armee de Terre
123 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
124 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre
125 Tim De Troyer (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
126 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
127 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
128 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             26:12
129 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
130 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
131 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
132 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
133 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
134 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
DNF Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
DNF Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
DNF Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Cycling Team
DNF Dylan Kowalski (Fra) French National Team

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                       4:27:15
  2 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          00:07
  3 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:09
  4 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
  5 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
  6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   00:12
  7 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       00:14
  8 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  9 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 10 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 11 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
 12 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 13 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 14 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 15 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             00:22
 16 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille     00:55
 17 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 18 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
 19 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 20 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 21 Elie Gesbert (Fra) French National Team                      01:01
 22 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            01:05
 23 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     01:08
 24 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     01:12
 25 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          01:15
 26 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          02:11
 27 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        02:21
 28 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              02:23
 29 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 30 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 31 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Li     02:26
 32 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
 33 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 34 Nans Peters (Fra) French National Team
 35 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 36 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           02:36
 37 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        02:38
 39 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sider     02:52
 40 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De      03:21
 41 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      03:36
 42 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                03:55
 43 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 44 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 45 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         04:03
 46 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      04:06
 47 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                       04:19
 48 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     04:32
 49 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                04:34
 50 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         05:23
 51 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 52 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                              06:05
 53 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 06:56
 54 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          06:58
 55 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre
 56 Valentin Madouas (Fra) French National Team
 57 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       07:01
 58 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  07:02
 59 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale Pro Cycling
 60 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling
 61 Simon Sellier (Fra) French National Team
 62 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 63 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 07:06
 64 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling                 07:07
 65 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          08:26
 66 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 08:34
 67 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           08:36
 68 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 08:46
 69 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        08:49
 70 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
 71 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            08:53
 72 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                08:57
 73 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               09:15
 74 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         09:18
 75 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx - Quick-Step
 76 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  11:33
 77 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                11:43
 78 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          12:26
 79 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93                         12:54
 80 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93
 81 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team       12:59
 82 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93                      13:01
 83 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 84 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     13:04
 85 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 86 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 87 Damien Touzé (Fra) French National Team                      13:07
 88 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Li     13:13
 89 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     13:32
 90 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling                  13:34
 91 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 92 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 93 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
 94 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 95 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 96 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 97 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 98 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
 99 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
100 Corentin Ermenault (Fra) French National Team
101 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
102 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
103 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
104 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
105 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
106 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     15:50
107 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM               18:40
108 Jérémy Lecroq (Fra) French National Team                     19:02
109 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
110 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
111 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 20:50
112 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           24:50
113 Louis Verhelst (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
114 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
115 Cédric Pineau (Fra) FDJ
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
117 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
118 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
119 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
120 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
121 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
122 Clément Penven (Fra) Armee de Terre
123 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
124 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre
125 Tim De Troyer (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
126 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
127 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
128 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             26:12
129 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
130 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
131 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
132 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
133 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
134 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: