Orica-GreenEdge opuszcza MPCC

Australijska ekipa kończy współpracę z Ruchem na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa. 

Australijski zespół WorldTour Orica-GreenEdge w oświadczeniu dla mediów poinformował, że zakończył współpracę z Ruchem na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa (MPCC).

Chcielibyśmy podziękować wszystkim byłym i obecnym członkom MPCC za dyskusję i działania, które służyły temu sportowi. W pełni popieramy inicjatywy organizacji, które dziś są już częścią oficjalnych przepisów. W przyszłości będziemy zdecydowanymi zwolennikami działań na rzecz walki z dopingiem - proponowanych przez MPCC i inne, oficjalne organizacje

- tłumaczył Shaynne Bannan, menadżer zespołu.

Wcześniej z MPCC wystąpiły: Lampre-Merida, Bardiani-CSF, Team LottoNL – Jumbo i Southeast-Venezuela. Kazachska Astana została wyrzucona z tej organizacji za nieprzestrzeganie jej zasad. Orica GreenEDGE jest już szóstą ekipą, która zakończyła współpracę z Ruchem na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa.

MPCC to dobrowolne zrzeszenie ekip kolarskich, które opowiadają się za bardziej rygorystycznymi przepisami antydopingowymi i wprowadziły kontrolne badania medyczne przed największymi wyścigami w kalendarzu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: