Tour of Oman 2016: etap 6

Alexander Kristoff (Katusha) wygrał po finiszu z peletonu ostatni etap Tour of Oman. Triumfatorem wyścigu został Vincenzo Nibali (Astana).

Pierwszą po starcie akcję pojęli Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Alexis Gougeard (Ag2r) i Daniel Martin (Etixx), ale ucieczkę dnia ostatecznie utworzyli Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice), Sébastien Minard (Ag2r), Gregor Muhlberger (Bora), Gianni Meersman (Etixx), Pieter Vanspeybrouck (Topsport Vlaanderen), Daniel Eaton (UnitedHealthcare) i Jesper Asselman (Roompot).

Siódemka znacznej przewagi nie wypracowała, 20 kilometrów przed metą wynosiła 47 sekund. W peletonie pracował zespół Katusha, na sukces Kristoffa.

Zgodnie z prognozami wyścig zakończył masowy sprint, wykończony przez norweskiego sprintera.

Wyniki 6. etapu Tour of Oman 2016 (2.HC), The Wave Muscat – Muttrah Corniche (130,5 km):

  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      3:01:18
  2 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
  3 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
  4 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
  5 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  6 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  7 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  8 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
  9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 10 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
 11 Andre Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 12 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 14 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 15 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 16 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 18 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 19 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 20 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 21 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 22 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 23 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling
 24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 26 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 28 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 29 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 30 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 31 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 32 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 33 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 34 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 35 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 36 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 37 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 38 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
 39 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 40 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 41 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            00:15
 42 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 43 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 46 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 47 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 48 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 49 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
 50 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 51 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 52 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 53 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 54 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 55 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 57 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 58 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 59 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 60 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 61 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 62 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling
 63 Michael Morkov (Den) Team Katusha
 64 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 65 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
 66 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 67 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 68 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 69 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
 70 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 71 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 72 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 73 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 74 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 75 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 76 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 77 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
 78 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare
 79 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 80 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 81 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 82 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 83 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
 84 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 85 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 86 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:30
 87 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:42
 88 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 89 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         00:52
 90 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        00:54
 91 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 92 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 93 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 94 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 95 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 96 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
 97 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 98 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 99 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
100 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
101 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
102 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     01:22
103 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      01:28
104 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               01:35
105 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                         01:38
106 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            01:41
107 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
108 Bradley White (USA) UnitedHealthcare
109 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare
110 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
111 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               02:09
112 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
113 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
114 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       02:14
115 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               02:17
116 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     02:24
117 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
118 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
119 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            03:03
120 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       03:05
121 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     03:14
122 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
123 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          03:26
124 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            04:11
125 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
126 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
127 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         04:21
128 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 04:58
129 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               05:13
130 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
131 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
132 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         06:05
133 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     06:46
134 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    09:24
135 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert

Klasyfikacja końcowa

  1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                     22:25:25
  2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:15
  3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:24
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:40
  5 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              00:54
  6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    01:06
  7 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling              01:31
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:38
  9 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           01:56
 10 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:59
 11 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             02:19
 12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         02:30
 13 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  02:39
 14 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     02:49
 15 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           03:00
 16 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:20
 17 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      03:28
 18 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                       03:33
 19 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             04:18
 20 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           04:21
 21 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             04:45
 22 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      04:51
 23 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     05:06
 24 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              05:20
 25 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           06:15
 26 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              06:44
 27 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       06:53
 28 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             07:57
 29 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                08:15
 30 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          08:23
 31 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        08:51
 32 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    09:01
 33 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         10:18
 34 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       10:23
 35 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          10:47
 36 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   11:47
 37 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     12:18
 38 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     12:45
 39 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group                   13:21
 40 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          13:23
 41 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                13:31
 42 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     13:52
 43 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         14:00
 44 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 14:06
 45 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     14:42
 46 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      14:44
 47 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    15:14
 48 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    15:31
 49 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           15:38
 50 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  16:29
 51 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         16:30
 52 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         17:37
 53 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     17:57
 54 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               19:30
 55 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                          20:08
 56 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 57 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling               20:34
 58 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 20:40
 59 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                21:16
 60 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   21:52
 61 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            22:00
 62 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       22:15
 63 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      22:18
 65 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            22:30
 66 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               22:43
 67 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     23:07
 68 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         23:19
 69 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             23:50
 70 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         24:11
 71 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice              25:45
 72 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   25:58
 73 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  25:59
 74 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  26:09
 75 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              26:11
 76 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 26:28
 77 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   26:29
 78 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       26:38
 79 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             26:43
 80 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     26:59
 81 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        27:33
 82 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               27:58
 83 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                28:15
 84 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     28:48
 85 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            28:56
 86 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            29:36
 87 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         30:10
 88 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          30:25
 89 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 30:34
 90 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    31:31
 91 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              31:51
 92 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
 93 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     31:59
 94 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      32:00
 95 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     32:04
 96 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            32:31
 97 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                32:57
 98 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        33:15
 99 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  33:31
100 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      34:21
101 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   34:33
102 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 34:39
103 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       35:17
104 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           35:44
105 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      35:51
106 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                         36:08
107 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
108 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            36:15
109 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 37:14
110 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida                             37:55
111 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             38:38
112 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               38:50
113 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           39:21
114 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         39:25
115 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                39:27
116 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         39:56
117 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  40:06
118 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            40:41
119 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare                          41:16
120 Bradley White (USA) UnitedHealthcare                         41:57
121 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            42:27
122 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         42:41
123 Andre Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   44:13
124 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     44:19
125 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            45:06
126 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team                        46:20
127 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          46:35
128 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            46:58
129 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               47:39
130 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               49:05
131 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  49:13
132 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               50:06
133 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    51:02
134 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         51:45
135 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 01:03:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: