Tour du Haut Var-matin 2016: etap 2

Arthur Vichot (FDJ) wygrał drugi etap francuskiej etapówki i triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Drugi finiszował Hiszpan Jesus Herrada (Movistar Team), a trzeci Francuz Alexis Vuillermoz (Ag2r-La Mondiale).

Triumf Francuza to zwycięstwo numer 400. w historii istnienia grupy.

W klasyfikacji generalnej na podium stanęli także Herrada i Diego Ulissi (Lampre-Merida).

Wyniki 2. etapu Tour du Haut Var-matin 2016 (2.1), Draguignan - Draguignan (206,8 km):

  1 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                    5:15:11
  2 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
  3 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
  6 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
  7 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  8 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
  9 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 10 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 11 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 12 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 13 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 14 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling
 15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 16 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 17 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 19 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
 21 Anthony Roux (Fra) FDJ
 22 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team             00:04
 23 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 00:08
 24 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:12
 25 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:17
 26 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha                         00:47
 27 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 28 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 29 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 30 Leonardo Fabio Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
 31 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 32 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 33 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 34 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling
 35 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 36 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 37 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 38 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 39 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 40 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 41 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 43 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 44 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx - Quick-Step
 45 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 46 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
 47 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 48 Floris Gerfs (Ned) BMC Racing Team                           00:54
 49 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:58
 50 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                01:02
 51 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       01:12
 52 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 53 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 54 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems
 55 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
 56 Kai Reus (Ned) Veranda's Willems
 57 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 58 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 59 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
 60 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:15
 61 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 62 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 63 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
 64 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 65 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 66 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 67 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 69 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                       01:40
 70 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Prot     01:45
 71 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         01:53
 72 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
 73 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                02:06
 74 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          02:35
 75 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     05:21
 76 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
 77 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 78 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
 79 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 80 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 81 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93
 82 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 83 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 84 Daan Myngheer (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 85 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 86 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 87 Christophe Premont (Bel) Veranda's Willems                   07:33
 88 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        08:21
 89 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 90 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 91 Thomas Wertz (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 92 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems
 93 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 94 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 95 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
 96 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 97 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 98 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 99 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
100 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre                         08:42
103 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept              13:54
104 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling            14:42
105 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling
106 Rodrigo Contreras (Col) Etixx - Quick-Step
107 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
108 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems
109 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling
110 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team

Klasyfikacja końcowa

  1 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                    9:08:14
  2 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
  4 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
  6 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  8 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
  9 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 10 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling
 11 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            00:06
 12 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 00:08
 14 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     00:09
 15 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 16 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 17 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 19 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 20 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
 21 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team             00:13
 22 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:18
 23 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM           00:20
 24 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha                         00:47
 25 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling
 26 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          00:56
 27 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 28 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 29 Leonardo Fabio Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
 30 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 31 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 32 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx - Quick-Step
 33 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      01:07
 34 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 35 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 36 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 37 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          01:17
 38 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          01:21
 39 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
 40 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 41 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre                          01:24
 42 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 01:27
 43 Floris Gerfs (Ned) BMC Racing Team                           01:28
 44 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           01:32
 45 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              01:35
 46 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                01:36
 47 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 01:39
 48 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   01:44
 49 Kai Reus (Ned) Veranda's Willems
 50 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93                      01:52
 51 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille     01:54
 52 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           02:06
 53 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                02:15
 54 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93                    02:16
 55 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         02:23
 56 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
 57 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                         02:31
 58 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre                          02:51
 59 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93                           02:56
 60 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       03:03
 61 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           03:24
 62 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       03:27
 63 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems                    03:34
 64 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Li     04:00
 65 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          04:14
 66 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       04:25
 67 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     04:28
 68 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
 69 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                       05:25
 71 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93                            05:30
 72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          05:48
 73 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling         06:03
 74 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     06:27
 75 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            06:28
 76 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        06:43
 77 Daan Myngheer (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     06:57
 78 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   07:25
 79 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Prot     07:37
 80 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        08:30
 81 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 82 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        08:34
 83 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 84 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                08:41
 85 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            08:42
 86 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                           08:55
 87 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   09:40
 88 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               09:47
 89 Christophe Premont (Bel) Veranda's Willems                   09:55
 90 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     10:09
 91 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept               10:43
 92 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems                        11:03
 93 Thomas Wertz (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect        11:34
 94 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 95 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 96 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 97 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                              11:59
 98 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           12:37
 99 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect         13:12
100 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
101 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre                         13:23
102 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  15:01
103 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  15:14
104 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling                     17:55
105 Rodrigo Contreras (Col) Etixx - Quick-Step
106 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              19:55
107 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept              21:58
108 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling            22:33
109 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems                       27:16
110 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: