Omloop Het Nieuwsblad 2016 bez ekipy Giant-Alpecin

Niemiecki zespół zmuszony do wycofania z otwarcie wiosennych klasyków.

Ekipa Giant-Alpecin poinformowała, że nie będzie w stanie wystartować w belgijskim wyścigu Omloop Het Nieuwsblad (27 lutego).

Zespół nie ma możliwości wystawienia ośmiu zawodników specjalizujących się w jeździe na brukach na pierwszą imprezę wiosennego cyklu, ponieważ sześciu kolarzy ekipy wciąż leczy obrażenia odniesione w wypadku drogowym, a kontuzji kolana nabawił się w Omanie jeden z filarów brukowego składu - Koen de Kort.

Sześciu zawodników ekipy - Fredrik Ludvigsson, Chad Haga, Ramon Sinkeldam, John Degenkolb, Max Walscheid i Warren Barguil - zostało staranowanych przez auto osobowe podczas treningu w okolicach Calpe, 23 stycznia.

Najpoważniejsze obrażenia odniósł zwycięzca Paryż-Roubaix i Mediolan-San Remo, John Degenkolb, któremu lekarze składali dłoń i rękę, a także przyszywali koniuszek palca. Haga miał pękniętą kość oczodołu i ponad 70 szwów na poharatanej szyi i twarzy, Barguil złamał nogę, Walscheid nogę i rękę, a Sinkeldam łopatkę.

Na liście startowej Omloop Het Nieuwsblad zamiast zespołu Iwana Spekenbrinka pojawi się ekipa Verandas Willems.

Giant-Alpecin wciąż znajduje się na listach startowych Classic Sud Ardèche (27 lutego) i Kuurne-Bruksela-Kuurne (28 lutego).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: