Marcin Białobłocki zadebiutuje w Omloop Het Nieuwsblad

Marcin Białobłocki wystartuje w belgijskim wyścigu Omloop Het Nieuwsblad w barwach brytyjskiej ekipy ONE Pro Cycling.

32-letni Polak i jego ekipa 27 lutego zadebiutują w otwarciu sezonu na brukach północy, a dzień później zaliczą Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Już nie mogę się doczekać weekendu na brukach. To może być najcięższy weekend w moim życiu, ale i tak czekam z niecierpliwością

- powiedział Białobłocki.

Polaka wesprą Brytyjczycy Yanto Barker, Kristian House, Pete Williams, Josh Hunter, Duńczycy Sebastian Lander i Martin Mortensen oraz Australijczyk Steele Von Hoff.

Zespół ONE Pro Cycling w tym roku debiutuje także w drugiej dywizji i po raz pierwszy zmierzy się z trasami belgijskich i holenderskich wyścigów klasycznych, rozgrywanych w marcu i kwietniu na "kocich łbach".

Po raz pierwszy jedziemy na belgijskie klasyki i wszyscy bardzo czekamy na te starty. Zrobiliśmy rekonesans trasy Omloop Het Nieuwsblad, co pozwoliło nam dobrze zapoznać się z wyzwaniami i przygotować się pod względem sprzętu. Będziemy chcieli animować wyścig w jego wczesnej fazie, a potem zobaczymy co uda nam się ugrać w najcięższej partii

- wyjaśnił dyrektor sportowy zespołu Matt Winston.

Kolarze ONE Pro Cycling na brukach wystartują także w Driedaagse van West Vlaanderen (4-6 marca), Ronde van Drenthe (12 marca), Nokere Koerse (16 marca), Handzame Classic (18 marca) i Driedaagse De Panne – Koksijde (29-31 marca).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: